1.9 tdi AFN szarpanie na wolnych obrotach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zielaq16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 12, 2009 21:11
Lokalizacja: Jaworzno

1.9 tdi AFN szarpanie na wolnych obrotach

Post autor: zielaq16v » ndz paź 14, 2012 18:18

Witam

Objawy : szarpie tylko na wolnych obrotach , chodzi nie równo choć na obrotomierzu tego nie widać. Myślałem że to nastawnik wiec wyczyściłem go dzisiaj niestety nie przyniosło to efektu. Co dziwne nie da sie precyzyjnie ustawic dawki , jej wartość skacze w przedziale 2.6 - 5
Co moze byc przyczyną ?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1.9 tdi AFN szarpanie na wolnych obrotach

Post autor: munior » pn paź 15, 2012 09:35

zielaq16v pisze:Objawy : szarpie tylko na wolnych obrotach , chodzi nie równo choć na obrotomierzu tego nie widać. Myślałem że to nastawnik wiec wyczyściłem go dzisiaj niestety nie przyniosło to efektu. Co dziwne nie da sie precyzyjnie ustawic dawki , jej wartość skacze w przedziale 2.6 - 5
Co moze byc przyczyną ?
Jak nie nastawnik ,to przy jego ściąganiu ,było się przyjrzeć sprężynom tłokorozdzielacza ...ostatnio miałem taki "kwiatek" :hmm: objawy ewidentnie wskazywały na brudny nastawnik ,wyciągnałem ,wyczysciłem załozyłem i prawie bez zmian ...ściągam znowu ,wyssałem ropkę z pompy i przyglądam się sprężynom ...a tu obie sprężyny pękniete , a każda w dwóch miejscach ...Od razu tego nie widac ,bo ropa czasem ciemna i nie zauważysz ,poza tym spręzyny pomimo że popękane to trudno dostrzec,bo siedza na swoim miejscu ,mimo że w trzech częściach :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

zielaq16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 12, 2009 21:11
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 1.9 tdi AFN szarpanie na wolnych obrotach

Post autor: zielaq16v » pn paź 15, 2012 15:26

ok , sprawdze to , chodzi o sprezyny na wałku pod nastawnikiem ?


dzisiaj była jazda próbna na dłuższym odcinku. Dalej szarpało , dawka 3.0. Po korekcji dawki na zagrzanym silniku na 4.6 ( przestała skakać ) wydaje sie ze jest lepiej. Dzisiaj powymieniam filtry i oleje i znowu zrobie próbę zobaczymy jak na zimnym. Po korekcji na poprawną dawke trochę dłużej kreci ale domyślam sie ze przypadłość afn po 250tys sie ujawnia wiec pewnie korekcja softu załatwiła by sprawe.
Plusem jest na pewno to ze auto odzyskało wigor :D przyspiesza dużo lepiej , płynniej nie ma zadyszki jak wcześniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości