Bląd EGR w Golfie Mk5

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
boli92
mgr.inż. prof. Maciek
mgr.inż. prof. Maciek
Posty: 236
Rejestracja: czw mar 03, 2011 23:09
Lokalizacja: Nysa

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: boli92 » wt wrz 25, 2012 15:18

Witam!
A więc w golfie mk5 z silnikiem 1.9 TDI BKC wyskoczył błąd EGR (o ile dobrze pamiętam 16785). Po skasowaniu powraca następnego dnia. Zawór jest cały czas zamknięty, nie uchyla się, na wolnych obrotach jest cały czas 410-420mg/str. Dzisiaj wreszcie wziąłem się za jego wyczyszczenie, trochę syfu było. Zawór od spodu naciskając chodzi dość płynnie, wszystko pięknie wyczyszczone na niemalże połysk. Jednak podłączając komputer i sprawdzając w bassic settings EGR wogóle się nie porusza, a podciśnienie jest bo sprawdziłem. Moje pytanie jest następujące: wymiana tego zaworu pomoże?


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: Sztomel » śr wrz 26, 2012 07:58

Skoro podciśnienie dochodzi do siłownika unoszącego trzonek zaworu EGR a ten mimo to się nie podnosi to musisz sprawdzić czy membrana w siłowniku EGR'a nie jest czasem pęknięta. W tym celu musisz dmuchnąć powietrze do siłownika EGR i sprawdzić czy nie uchodzi ono dwoma bocznymi otworkami pod grzybkiem tego siłownika - jeśli uchodzi a dmucha się swobodnie (bez silnego nadymania) to membrana jest walnięta a wtedy zawór należy wymienić chyba, że chcesz jeździć z zamkniętym EGR'em a błąd Ci nie przeszkadza. Mnie by nie przeszkadzał bo nie ma on wpływu na dynamikę i sprawność działania silnika.


Obrazek

Awatar użytkownika
boli92
mgr.inż. prof. Maciek
mgr.inż. prof. Maciek
Posty: 236
Rejestracja: czw mar 03, 2011 23:09
Lokalizacja: Nysa

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: boli92 » śr wrz 26, 2012 12:44

Dmuchałem nawet kompresor 2bary to nie słychać było by specjalnie szybko uchodziło powietrze, tylko słychać było tak jakby uniesienie membrany. Mnie by również błąd nie przeszkadzał gdyby nie wyskakiwała kontrolka CHECK ENGINE.
Chyba, że podciśnienie jest za słabe?


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: Sztomel » śr wrz 26, 2012 21:02

No ale to Ty musisz wiedzieć jakie masz podciśnienie, które idzie do siłownika zaworu EGR. Przy odrobinie wprawy można wyczuć czy jest odpowiednie przykładając tylko do końca wężyka palec a jak ktoś ma to może podpiąć wakuometr i podciśnienie powinno wynosić około -0,9 bara oczywiście w czasie kiedy sterownik silnika wysterowuje EGR na otwarcie.


Obrazek

Awatar użytkownika
boli92
mgr.inż. prof. Maciek
mgr.inż. prof. Maciek
Posty: 236
Rejestracja: czw mar 03, 2011 23:09
Lokalizacja: Nysa

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: boli92 » śr wrz 26, 2012 21:16

Przykładając palec do wężyka czułem podciśnienie tylko właśnie nie wiem czy wystarczające. Sprawdzę czujnikiem doładowania z mojego auta.


Obrazek

Awatar użytkownika
boli92
mgr.inż. prof. Maciek
mgr.inż. prof. Maciek
Posty: 236
Rejestracja: czw mar 03, 2011 23:09
Lokalizacja: Nysa

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: boli92 » śr wrz 26, 2012 23:45

Sprawdziłem podciśnienie i w momencie gdy auto jest na wolnych obrotach (czyli zawór powinien być otwarty) jest ok. -0,8/0,9 bara. Zauważyłem też, że jak się zatka dwie dziurki pod tym grzybkiem EGR to czuć takie same podciśnienie jak bezpośrednio od wężyka, wniosek nasuwa się sam - pęknięta membrana od zaworu EGR.


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Bląd EGR w Golfie Mk5

Post autor: Sztomel » czw wrz 27, 2012 11:37

boli92 pisze:wniosek nasuwa się sam - pęknięta membrana od zaworu EGR.
dokładnie.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości