Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: wentylator » ndz mar 04, 2012 20:58

Witam,mam w silniku swojego samochodu zamontowany króciec z 3 świecami mającymi podgrzewać płyn w układzie chłodzenia.Problem w tym że niedziala.
Odczyt z VAGa z (silnik 01->bloki wartości 08-> poz.16 ,okienko 3 wartość powinna wynosić 11? U mnie (0). Temperatura silnika mniej niż 80 st,temp powietrza 0 st,silnik pracuje na biegu jałowym 903 obr/min.Żadnych błędów.Ma ktoś jakiś pomysł :bajer:



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: DejaVu » ndz mar 04, 2012 21:39

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=263558" onclick="window.open(this.href);return false; czytał ? :bylo: a czy ustawiłeś nadmuch na szybę i wiatrak na full? :jezor:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: seba198666 » ndz mar 04, 2012 21:40

jeszcze musisz ustawić pokrętło temp max na ciepłe , ustawić nawiew na szybe przednią i podobno ustawić prędkość dmuchawy na 1,2,3albo 4.
A żeby sprawdzić czy układ sprawny podepnij vaga i wejdź w silnik i w 03 test elementów. jak bedzie sprawdzało dogrzewanie płynu bedzie słychać syczenie gotujący się płyn. Tylko nie odpalaj auta bo nie usłyszysz oraz otwórz sobie maskę


seba

Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Re: Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: wentylator » ndz mar 04, 2012 22:48

DejaVu pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=263558 czytał ? :bylo: a czy ustawiłeś nadmuch na szybę i wiatrak na full? :jezor:
tak,nie lata;-(moze jakiś przekaznik padł???



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: seba198666 » śr mar 07, 2012 09:47

możliwe że przekaźnik. w golfie 4 jest chyba w puszce koło pompy hamulcowej, może również bezpiecznik być przepalony


seba

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: Sztomel » śr mar 07, 2012 11:33

Owszem, przekaźniki są dwa w puszce tzw. e-box nad serwem. Wystarczy przeprowadzić output test by słyszeć i widzieć czy przekaźniki pracują. Warunek - temperatura płynu chłodzącego z G62 musi być poniżej zera.
Osobiście podpowiem, że całe to gów...o sprawdza się tylko w celu odmrożenia przedniej szyby na postoju zanim się ruszy z parkingu by coś przez przednią szybę było widać. W czasie jazdy, krótko po odpaleniu silnika, nie polecam bo silnik zbyt długo uzyskuje temperaturę roboczą.


Obrazek

pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Golf MkIV dogrzewanie układu chłodzenia

Post autor: pioterazo77 » sob mar 10, 2012 10:55

Panowie, też to właśnie testowałem u siebie jak to dokładnie działa.Aby się załączyły te grzałki spełnione muszą być odpowiednie warunki i wszyscy z tego forum je znają.
Teraz po podłączeniu VAGA można w bloku 16 zobaczyć w drugiej od lewej pozycji (zawiera ona osiem cyferek) z jakiego powodu świece nie grzeją lub już przestały dogrzewać.Gdy są zera to powinny grzać a gdy jest jakaś jedynka (1) to znaczy że jest warunek przez który grzałki nie grzeją.Jeśli mamy tam np. 00000001 czyli ósma cyferka to jeden a to oznacza że temperatura płynu chłodzącego jest powyżej 70 , 80 stopni lub temperatura zasysanego powietrza ma powyżej +5 stopni i wtedy świece nie grzeją.
Sprawdzając u siebie gdy zasysane powietrze miało 2 stopnie i temperatura płynu też coś koło tego to świece się załączyły i grzały (widać to w bloku 16 w trzeciej pozycji gdy nie grzeją są tam 00 dwa zera jeśli grzeje jedna 01,jeśli wszystkie trzy to 11) sprawdzałem też dotykając fizycznie świece i się to zgadzało bo jeśli grzały to były bardzo gorące i pokazywało dwie jedynki 11.
Tylko że świece bynajmniej u mnie nie grzały płynu do temperatury 70 stopni tylko do 20 stopni i się wyłączały.Tak więc nie wiem czy można to jakoś vagiem ustawić do jakiej temperatury cieczy te świece grzeją czy po prostu oryginalnie grzeją właśnie do tych 20 stopni tak jak u mnie a nie do 70 jak myśli większość.
Dodam że znalazłem post w necie na stronie http://www.autocentrum.pl/forum/golf/do ... 999956695/" onclick="window.open(this.href);return false; chyba dziewiąty od góry napisany przez '' Jeff " w którym pisze że świece kończą grzanie właśnie przy 20 stopniach a nie przy 70 tak więc u mnie by się wszystko zgadzało i okazuje się że skoro nie tylko ja tak mam więc chyba tak powinno być.
Zobaczcie właśnie pod tym kontem jak jest u was bo może macie wszystko ok a te świece podgrzewają właśnie do 20 stopni co by było logiczne bo to wystarcza aby szybko zaczęło lecieć ciepłe powietrze i przy tym nie obciążało długo układu ładowania bo te świece swoje ciągną i gdyby jeździć krótkie odcinki to grzejąc do 70 stopni musiały by praktycznie ciągle grzać.
Mam climatronic i świece grzały bez względu czy miałem włączony econ czy auto i niezależnie czy włączałem odmrażanie przedniej szyby czy nie.Po prostu dogrzewało do 20 stopni cieczy a powyżej się wyłączały.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości