Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Re: Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: stonebridge69 » ndz lut 24, 2013 23:44

Dobra rozkladam rece.Dzisiaj przegonilem padline znowu tak ponad 200km/h.Musialem gwaltownie przyhamowac.I po przejechaniu jakichs 2 kilometrow od hamowania przy obrotach ponizej 2tys znowu ten je.any gong i czerwona lampka :banghead: .Auto normalnie chodzi nic nie klepie moc ma a kontrolka od cisnienia zapala mi sie ponizej wlasnie wyzej wspomnianych 2tys.obrotow.Mialem spokoj przez jakies ponad 4tys kilometrow od wymiany oleju i teraz znowu sie zaczyna.Naped pompy i ten caly modul wykluczam(pisalem wczesniej dlaczego).Znajac zycie pewnie nikt z was nie mial takiego przypadku.Ale moze jednak ktos sie z czyms takim spotkal?Moze dali mi zly czujnik w VW,ale dobierany byl z dowodu.Nie mam pojecia juz.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: przemlin » pn lut 25, 2013 00:20

zrób swapa na 1.9tdi i problem z głowy.



Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: stonebridge69 » pn lut 25, 2013 11:26

przemlin, nic nie bede swapowal.



rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Re: Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: rutra210983 » wt lut 26, 2013 22:49

witam,
mam też problem z 2.0TDI BMM motor z pdf. kupiłem auto po dzwonie wczoraj poskładałem auto nie było jeszcze chłodnic, ale odpaliłem go na chwile silnik pracował równo może z pół minuty tak sobie pochodził i zgasiłem go. dziś zamontowałem chłodnice zalałem płyn itd. odpalam pochodził może z 5 , 10 sekund i sam zgasł po czym zapalił się komunikat ciśnienie oleju. Jest możliwość ze komp sam gasi auto jak czujnik wykryje za niskie ciśnienie? Auto jest z 2007r przebieg niby 127tys(olej świeży sam wczoraj zalałem). Może ktoś podpowiedzieć coś mądrego



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: doggie » wt lut 26, 2013 22:52

rutra210983, a co na to diagnostyka?

rutra210983 pisze: sam zgasł po czym zapalił się komunikat ciśnienie oleju.
a co w tym dziwnego?


wpierw zrób diagnostykę vag-com, może po prostu jest problem z dostarczeniem paliwa, powietrze w układzie itp...



rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: rutra210983 » wt lut 26, 2013 23:26

Doggie czyli to jest raczej normalne?
no muszę zrobić diagnozę. dokładnie przyczyn może być wiele. jutro lub po jutrze będę miał waga. zastanawia mnie tylko dlaczego wczoraj chodził normalnie i w miarę długo a dziś od razu gasł. dziś założyłem cały pas przedni i doszło kilka kostek podłączonych + te czujniki uderzeniowe od airbag może to przez nie auto gaśnie.
Zrobię diagnozę to pewnie wyjdzie.
jak będę już robił tą diagnozę to na co zwrócić szczególną uwagę, w tym przypadku.
sprawdzę też jutro przewód od czujnika ciśnienia oleju. bo to auto dostało po przodzie to jakiś przewód tez może być uszkodzony.
na razie dzięki jak komuś wpadnie coś ciekawego(mądrego) do głowy to proszę pisać będę jutro patrzył za koleją co to może być



Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: stonebridge69 » śr lut 27, 2013 16:41

rutra210983, raczej watpie,ze jak czujnik uwalony albo kabel od niego to auto bedzie gaslo.U mnie wywala komunikat o niskim cisnieniu,a auto jak chodzilo tak chodzi.Nawet jak mialem wykrecony czujnik do pomiaru cisnienia oleju to wywalalo komunikat a auto nie gaslo.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: mariusz75 » śr lut 27, 2013 20:36

rutra210983 pisze:Jest możliwość ze komp sam gasi auto jak czujnik wykryje za niskie ciśnienie?

NIE MA takiej opcji,


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: mariusz75 » śr lut 27, 2013 20:51

stonebridge69 pisze:Dobra pogrzebalem w papierach i znalazlem,ze wymieniany byl caly naped pompy.To bylo robione jakies 14 tys temu

Więc nie do końca masz racje z tym napędem i jego wymianą.
Jeśli było to robione w ramach akcji fabrycznej VW całkowicie nieodpłatnie to wymienili Ci napęd wałków wyrównoważających co nie ma nic wspólnego z napędem pompy oleju.
No chyba że jest osobna adnotacja o wymianie ODPŁATNEJ napędu pompy oleju.
na akcji wymieniamy pozycje 8,5a,14,13,8,7,6,5,6
a ten nieszczęsny napęd pompy oleju to pozycja "27" której nie obejmuje żadna akcja fabryczna- tylko naprawy odpłatne na życzenie klienta.

Obrazek


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: stonebridge69 » śr lut 27, 2013 22:04

mariusz75, to nie byla zadna akcja fabryczna.Silnik byl remontowany,ale w salonie innej marki(nie VAG).Wzieli Passata w rozliczeniu z kleknietym motorem i tyle.Na rachunku mam czarno na bialym co bylo wymieniane razem z numerami czesci.Takze stad wiem,ze naped byl wlozony nowy.Ogolnie rzecz biorac na temat tego auta zlalem juz totalnie jezdzi to to jezdze i nie mam zamiaru sie tym przejmowac.Nikt nie potrafi stwierdzic co to moze byc.Takze na dniach miske zrzuce i wtedy bede wiedzial jak to wyglada bo raczej auta nie oddam do serwisu,zeby mnie zdoili na 1000 albo wiecej euro za cos co moge sam zrobic i wiem jak bedzie zrobione.U mnie nie slychac zadnych stukow z silnika moc ma normalna tylko jak go mocno przechyli to wyskakuje komunikat o braku cisnienia.Oleju ma dosyc cisnienie jest dobre i zrobilem juz chyba z 5 tys kilometrow od tego jak mi sie to pierwszy raz stalo i nic sie nie dzieje.



rutra210983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2008 00:08
Lokalizacja: zawiercie

Passat B6 2.0 TDI brak smarowania

Post autor: rutra210983 » śr lut 27, 2013 22:49

ciągle nie byłem jeszcze na wagu, ale dziś wpadłem na pomysł żeby rozłączyć kostkę od czujnika na intercoolerze i auto chodzi normalnie na wolnych obrotach jak się daje gaz to wtedy nim troszkę szarpie po ponownym złączeniu silnik zapala i zaraz gaśnie. za co odpowiada ten czujnik który jest przy wylocie z intercoolera. pewnie on jest padnięty? wie ktoś ile takie coś kosztuje? dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam Artur



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości