kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI - ROZWIĄZANIE

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI - ROZWIĄZANIE

Post autor: 25baton25 » ndz sie 28, 2011 20:32

Witam wszystkich

posiadam VW Polo 1.4 TDi 59kw 2006r., w piątek po krótkiej jeździe zapaliła mi się żółta kontrolka abgaswarnleuchte, autko jeździ bez zauważalnych zmian, ale ponieważ nie lubię jak mi coś nie funguje to podjechałem jeszcze w piątek do mechanika, podpiął auto pod laptopa ( z góry ostrzegał że ma jakiś stary program czy coś) i program mu pokazał brak błędów, zrobił reset, kontrolka zniknęła.
W sobotę po którymś zapaleniu silnika kontrolka znowu się pojawiła, dziś podjechałem do kolegi pi podpięliśmy polo pod VAG'a http://allegro.pl/vag-5053-zrobi-wszyst ... 34985.html" onclick="window.open(this.href);return false; takiego jak tu i pojawił się błąd czujnika centralnego zamka-co chyba jest bzdurą, kasowaliśmy go parę razy, ale zawsze wracał wcześniej lub później.
Ze swoich obserwacji zauważyłem, że czasem nie wchodzi na obroty, wciskam gaz do dechy a tam maks 3tys obr. Po zgaszeniu i zapaleniu znowu jest ok i kręci do 5 z hakiem,
Raz jak go przegazowałem to coś jakby z niego buchnęło i troszkę dymu spod maski wyleciało


podejrzewam, że to może być albo sonda albo katalizator, czy taki polo ma jedną czy dwie sondy, i jeśli dwie to jak poznać która jest walnięta, czy może być sonda uniwersalna czy oryginalna??

czy ktoś z kolegów może mi coś doradzić lub czy się spotkaliście się z czymś takim wcześniej, przejrzałem forum ale znalazłem mało konkretne informację

dzięki za odpowiedź -pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz wrz 18, 2011 23:49 przez 25baton25, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10496
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI

Post autor: doggie » pn sie 29, 2011 11:38

wypadałoby zrobić logi statyczne i dynamiczne na podstawie których chłopaki z forum ocenią stan EGR itd...



Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI

Post autor: 25baton25 » pn sie 29, 2011 19:43

a czy taki błąd może się pojawiać wówczas gdy przekręcę kluczyk w stacyjce nie czekając aż zgasną kontrolki na desce rozdzielczej????

jeszcze tego nie robiłem ale w wolnym czasie podjadę do tego znajomego i spróbuję zrobić te logi, muszę o nich poczytać bo nie bardzo wiem jak-pierwszy raz jest ciężki ;-)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10496
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI

Post autor: doggie » pn sie 29, 2011 20:56

25baton25 pisze:a czy taki błąd może się pojawiać wówczas gdy przekręcę kluczyk w stacyjce nie czekając aż zgasną kontrolki na desce rozdzielczej????
nie powinno, przynajmniej się z tym nie spotkałem



Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI

Post autor: 25baton25 » pn sie 29, 2011 21:30

ok - w takim razie będę szukał dalej, a to EGR to zrobić jak się pojawi ten błąd, czy można teraz??



Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

kontrolka abgaswarnleuchte POLO 1.4 TDI - ROZWIĄZANIE

Post autor: 25baton25 » ndz wrz 18, 2011 23:18

okazało się że to jakiś czujnik od filtru cząstek stałych- przynajmniej tak mi powiedzieli na warsztacie, taka mała pierdoła a 250 + 100 robocizna ;-) póki co minęło już 2 tygodnie i ok. 3tys km i nic się nie dzieje.

dla zainteresowanych mogę wrzucić zdjęcie tego czegoś

dzięki za pomoc i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 18 gości