Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sparewovq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 19, 2011 19:35

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: sparewovq » wt lip 19, 2011 20:02

Witam. Mam problem z moim Golfem III 1.9 TDI 90KM. Od kilku dni zaczął się dziwny charczący, szeleszczący hałas z pod maski. A tak dokładniej jakby dochodził on z okolic rozrządu, jakby się coś o coś ocierało. Nie wiem czy to jest wszystko w porządku ale te koła na których jest pasek trzęsą się. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: gOOzOl » śr lip 20, 2011 10:14

trzasc to sie moze pasek przez napinacz ktory sie skonczyl i halasuje, kola, a w zasadzie kolo glowne moze miec bicie przez wyrobiony klin na wale



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: t0mal » śr lip 20, 2011 15:16

Mogą rolki w rozrządzie szumieć, może to być pompa cieczy...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: Michał_1977 » śr lip 20, 2011 15:21

Pompa wody


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: Sztomel » śr lip 20, 2011 16:30

Zrzuć pasek wielorowkowy i wtedy odpal silnik i zobacz czy objawy ustąpią - jeśli tak to spokojna głowa, źródło hałasu nie będzie w rozrządzie tylko w którymś z elementów osprzętu silnika albo tylko koła pasowego napędzanego paskiem wielorowkowym a wtedy bez paniki na spokojnie ręcznie kręcąc posprawdzaj co konkretnie i które koło hałasuje. Jeśli hałas nie ustąpi to wtedy trzeba zrzucić osłonę rozrządu i sprawdzić co tam się dzieje po odpaleniu silnika.


Obrazek

sparewovq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 19, 2011 19:35

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: sparewovq » śr lip 20, 2011 22:43

Ok dzieki jutro po pracy zaraz działam :)

Bo ten dzwięk zagłusza diesla w ogole.. Taki szum czy cos, gdy zwieksze obroty to takze przyspiesza ten szum i jest glosniej.. Patrzałem rozrząd tak mniej wiecej okiem i jest raczej w porzadku.. Wymienialem caly jakos przed 4 tyś. km temu.. wiec raczej chyba jest w porzadku.. Mozliwe ze to bedzie ta pompa wody.. Gdzie ona sie wgl znajduje ??



Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: wandaltm » wt sie 16, 2011 21:14

Witam wszystkich :bigok:
Nietypowe bo można kuku zrobić mojego golferowi :/

Otóż - na 90% obstawiam że siada mi pompa wody, silnik 1Z, 1.9TDI 90km, 94r. - objawy - głośna praca z okolic rozrządu ( tak jakby coś "charczało" ), podczas końcówki trasy dolałem łącznie 0.9l płynu bo cały czas uciekał i w ten sposób delikatnie dojechałem ok 50 km do domu, a rano pod domem plama płynu chłodniczego. Rozrząd zrobiony 1 000 km kompletny ale bez pompy - i szla...k mnie dzisiaj trafił :?

Pytanie - WASZYM ZDANIEM - czy delikatną jazdą ( do ok 90km/h ) przejadę bezpiecznie ok 60-70km trasy w nocy ? jak uważacie ? dolewałbym wody gdy braknie bo płyn i tak chce wymienić wraz z pompą na nowy ( pompa będzie Ruville lub SKF )
Dlaczego tak - ponieważ mam zaufanego mechanika od kilku lat i zrobi mi to dobrze, ale mam do niego wspomniane 70 km, a przy okazji kilka rzeczy mi pozmienia.

Drugie pytanie - w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego od wewnątrz mam jakieś naloty/syfy = ciężko ocenić stan płynu, czy ktoś ma jakiś patent aby to szybko i skutecznie oczyścić od środka ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie :los2:


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: wandaltm » wt sie 16, 2011 21:18

Dodam jeszcze ... jaki płyn polecacie ? na pewno na bazie glikolu aby był mieszalny - teraz miałem chyba coolera ok 3-4 lat więc i czas na niego :smirk:


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf III 1.9 tdi 90 KM Coś hałasuje z pod maski

Post autor: Haki » wt sie 16, 2011 21:57

G12 czerwony Ori VW


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości