GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » śr lip 13, 2011 13:29

WItam. 2 dni temu nabylem golfa III tdi ktory osiagi ma jak sdi , jak sciskam weze od turbiny i przegazuje to nie ma szans ich utrzymac (czyli turbina pompuje ) nie ma problemow z obrotami itp auto rowno ciagnie oraz nie szarpie :-( golf jest jakis przymulony i osiagi ma jak sdi . Mam w domu drugiego takiego golfa i tamten to jest szatan w porownaniu do tego co kupilem dla zony . Kolega podpiol mi samochod po komputer i pokazalo bład/szukodzenie "czujnik cisnienia doladowania w kolektorze dolotowym g71 ) . Kolega mi mowil ze to bedzie raczej czujnik n75 , wiec przelozylem z drugiego golfa ten czujnik na chwile i auto dalej takie zamulone . Ma ktos jakies pomysly co moze byc nie tak ? jutro postaram sie jeszcze przelozyc czujnik n18 ktory jest obok .



n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » śr lip 13, 2011 15:10

CO MI wpadlo jeszcze do glowy to zapchany katalizator 240tys , ewentualnie zapiekl sie zawor wg ?? czy na postoju mozna go jakos sprawdzic czy sie otwiera ? np. kompresorem dmuchnac max jakies 1.5bara ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Łuki_79 » śr lip 13, 2011 17:10

n0name pisze:jutro postaram sie jeszcze przelozyc czujnik n18 ktory jest obok
Nie ma sensu,gdyż ich sterowanie jest różne - N75=>nadciśnieniem,N18=>podciśnieniem
n0name pisze:Kolega podpiol mi samochod po komputer
Niech tobie kolega wykona log dynamiczny grup 010+011
n0name pisze:Mam w domu drugiego takiego golfa i tamten to jest szatan w porownaniu do tego co kupilem dla zony
Nie będzie szalała :bigok: :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Sztomel » czw lip 14, 2011 01:00

n0name pisze:pokazalo bład/szukodzenie "czujnik cisnienia doladowania w kolektorze dolotowym g71
jaki konkretnie błąd pokazało, podaj jego kod bo jeśli będzie dotyczył usterki elektrycznej to nie ma się co dziwić, że auto chodzi jak SDI.


Obrazek

n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

Re: GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » czw lip 14, 2011 08:15

Wlasnie nic wiecej nie pokazalo ( jakis słaby sprzet chyba ma ) musialbym podjechac do kogs bardziej ogarnietego co moze zrobic logi itp.

Odpinalem jeszcze przeplywke i nie ma zadnej reakcji , jedzie tak samo wiec moze przeplywka padnieta ( tylko wtedy by pokazalo na kompie ? ) Zaznaczam ze pod kompa auto bylo podpiete na postoju na zalaczonym zaplanie ( silnik nie odpalany itp ) .

W drugim golfie po odpieciu przeplywi robi sie taki sam mul jak w tym co mam problemy , wiec dzisiaj jeszacze przeloze przeplywke i zobacze co sie bedzie dzialo . Jak nie pomozde to jade do kogos ogarnietego co ma dobry sprzed i zdiagnozuje silnik i zrobi logi .



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Sztomel » czw lip 14, 2011 08:27

Ale przecież chyba pokazało przed opisem jakiś kod w stylu 00575 lub 00519 albo jeszcze inny. Błąd przepływki pokaże tylko wtedy jeśli będzie uszkodzona elektrycznie ale nie pokaże jeśli będzie zabrudzona.


Obrazek

n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

Re: GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » pt lip 15, 2011 18:27

No wlasnie nic nie pokzalo wiecej :/ czujnik cisnienia g71.

Dzisiaj podmienilem przeplywke , czujnik co jest w rurze łaczacej ic z kolektorem , wywalilem kata ktory byl troche zapchany i dalej nic :/

Chyba tylko turbina zostala do wymiany :/

Dzisiaj kolega mi pozyczy wskaznik doladowania uniwersalny , podepne go i zobacze jakie doladowanie daje turbina. Ile powinna pompowac turbina w tdi 90km 96r ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Sztomel » pt lip 15, 2011 21:51

Turbo powinno pompować w granicach 1887 mbar ale pamiętaj, że przy usterce elektrycznej w obwodzie G71 takiego ciśnienia nie uzyskasz przy obciążonym silniku. Czujnik podmieniłeś ale jeśli problem leży we wiązce do niego to klapa ... Myślę, że lepiej byłoby podpiąć go pod Vaga 311.2 i sprawa szybko by się wyjaśniła.


Obrazek

n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

Re: GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » pt lip 15, 2011 21:56

Udalo sie w obu golfach podlaczyc wskaznik doładowania i wychodzi tak :

Golf zamulony przy na 2 biegu przy 2.000 obrotow pojawia sie 0.5bara , przy 2.500 jest 0.7 -0.8b i tak trzyma do samego konca obrotow .

W moim starym golfie ktory jezdzi dobrze na 2 biegu przy 2.000 obrotow jest 0.6bara a przy 2.500 jest juz 1.3 bara i tak sie utrzymuje do 3400obrotwo . Pozniej juz spada i zatrzymuje sie na 0.9bara

Moze zawor WG sie zapiekł i jest caly czas czesciowo otwarty ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Łuki_79 » pt lip 15, 2011 22:16

n0name pisze:czujnik co jest w rurze łaczacej ic z kolektorem
To jest czujnik temperatury powietrza doładowanego g72
n0name pisze:czujnik cisnienia g71.
Ten czujnik znajduje się w sterowniku - idzie do niego wężyk od kol. ssącego
Może masz nieszczelny wężyk wewnątrz sterownika przez który nalot z oleju powoduje ewentualną usterkę MapSensora.
Jeżeli się pomyliłem co do tych czujników - poprawić :hmm:
n0name, postaraj się o logi


Obrazek

n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » pt lip 15, 2011 22:29

Kod: Zaznacz cały

Ten czujnik znajduje się w sterowniku - idzie do niego wężyk od kol. ssącego 
Może masz nieszczelny wężyk wewnątrz sterownika przez który nalot z oleju powoduje ewentualną usterkę MapSensora.
Jeżeli się pomyliłem co do tych czujników - poprawić  
n0name, postaraj się o logi 
U mnie w obu golfach z kolektora ssacego wezyk idzie do czujnika n75



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Łuki_79 » pt lip 15, 2011 22:39

n0name pisze:z kolektora ssacego wezyk idzie do czujnika n75
Tobie chodzi zapewne o węzyk idący od N75 do dolotu przy filtrze powietrza.Mi chodzi o kol. ssący przy głowicy,do którego dochodzi wąż od ic'ka - od niego idzie wężyk do sterownika znajdującego się na podszybiu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: Sztomel » pt lip 15, 2011 22:48

Sztomel pisze:Czujnik podmieniłeś ale jeśli problem leży we wiązce do niego to klapa ...
sorry, sam się pomyliłem. Słusznie Łuki_79 zauważyłeś, że G71 znajduje się w sterowniku silnika a nie jak w Mk4 i Paskach oraz A4 po 1997 roku w dolocie. Jego błąd wywala również w przypadku konkretnego przeładowania ale tylko w przypadku przeładowania turbo.


Obrazek

n0name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 21:39

Re: GOLF 3 TDI 90KM , osiagi jak SDI .

Post autor: n0name » pt lip 15, 2011 22:51

Łuki_79 pisze:
n0name pisze:z kolektora ssacego wezyk idzie do czujnika n75
Tobie chodzi zapewne o węzyk idący od N75 do dolotu przy filtrze powietrza.Mi chodzi o kol. ssący przy głowicy,do którego dochodzi wąż od ic'ka - od niego idzie wężyk do sterownika znajdującego się na podszybiu.
U mnie wezyk z kolektora ssacego idzie do zawru n75 z niego wychodzi niebieski na gruszke od turbiny i czerwony ktory nie pamietam do czego idzie :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości