Kolor czujnika temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrass76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:31
Lokalizacja: Polska

Kolor czujnika temperatury

Post autor: Piotrass76 » czw kwie 21, 2011 16:15

Witam Wszystkich kupiłem w sklepie czujnik z żółtą opaską sprzedawca twierdzi że musi taki kolor być w tym modelu VW Golf 1.9 TD 96r.. Tak na prawdę nie zwróciłem wcześniej uwagi jaki kolor jest u mnie więc zaufałem sprzedawcy. Przychodzę do auta a tam czujnik z kolorem zielonym!!!! Nie wiem teraz kto ma rację czy ktoś wcześniej wstawił zielony bo taki miał a sprzedawca ma rację czy na odwrót. Czy jak mimo różnicy w kolorze po założeniu nowego czujnika wszystko gra to czy kolor ma jakieś znaczenie. Prośba jakie kolor ma Wasz czujnik Pozdro.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Kolor czujnika temperatury

Post autor: Rafał 21 » czw kwie 21, 2011 17:14

Piotrass76 pisze:Nie wiem teraz kto ma rację czy ktoś wcześniej wstawił zielony b
Zawsze podaj oznaczenia silnika tak jak ja mam w profilu i inni .. Bo 1,9 d to nic nie znaczy . Do silnikow z oznaczeniem kodu.. 1Y.. AAZ był montowany kolorem zielono - czarnym . 4syki 20mm.. Natomiast o oznaczeniu silnika [b1z , AFT, AEY, AFN, AEK był czarno- żółty 4 styki 20mm .. Czujniki mają spełniać swoja rolę , wiec po to konstruktor wymyslal różne kolory bo sie różnią parametrami , a nie dla swojego widzimisię dziś żółty a jak mi sie odmieni niebieski .. W niektórych przypadkach sa różnice w oznaczeniach , ale tylko po wycofaniu i zastąpieniem nowym ale to jest podawane w katalogach itp. Co do sprzedawcy jak mu podałeś kod silnika to powinien ci dać taki a nie inny kropka..


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Piotrass76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:31
Lokalizacja: Polska

Kolor czujnika temperatury

Post autor: Piotrass76 » czw kwie 21, 2011 19:25

Silnik AAZ



apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

Kolor czujnika temperatury

Post autor: apln » czw kwie 21, 2011 22:25

Ma być z zieloną opaską na 100%, jest trochę droższy od tego z żółtą. Jak założysz żółtą to zaniża wskazanie temperatury i grzeje świece nawet na ciepłym...


I am traveler of both time and space...

Awatar użytkownika
pessos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:15
Lokalizacja: Mysłowice/Gliwice

Kolor czujnika temperatury

Post autor: pessos » ndz lis 06, 2011 20:38

Siema,
A czy gdzieś jest podane dokładnie jaki kolor czujnika jaka ma charakterystykę, żeby móc sobie samemu porównać ?
Ja miałem w moim 1z z zółtą opaską, wymieniłem na taki z niebieską bo taki był w sklepie i jedyne co to lekko przekłamuje temperaturę na liczniku ( zaniża o kilka stopni) w stosunku do wskazań VAG. Ale działa, błąd czujnika nie wyskakuje, wentylator chłodnicy załącza się przy ok 100* (wg VAG)
Jak to właściwie jest, że nawet w intercarsie mają podane że niebieski i żółty można stosować wymiennie ?


...my point of view should be illegal...

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Re: Kolor czujnika temperatury

Post autor: checin » pn wrz 18, 2017 10:45

Czy może mi ktoś powiedzieć jaki kolor czujnika temperatury występuje w golfie IV 1.9 ALH 98r?


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Re: Kolor czujnika temperatury

Post autor: Rafał 21 » pn wrz 18, 2017 14:30

checin pisze:Czy może mi ktoś powiedzieć jaki kolor czujnika temperatury występuje w golfie IV 1.9 ALH 98r?
kiedyś były przeważnie 059919501A kolor zielony 4 piny ale w dzisiejszych czasach może też być czarny https://pl.aliexpress.com/item/Coolant- ... .34.8G9k34" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

Kolor czujnika temperatury

Post autor: milosz196 » pn paź 23, 2017 20:50

Witam czy ktoś mądry może mi powiedzieć jaki kolor czujnika do Golfa 4 1.9 AQM?? mam zepsuty i musze wymienić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości