Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: milosz196 » czw sty 12, 2017 16:22

nie wiem czy ktoś tu jeszcze bywa, odświeżę moje logi statyczne grupy 004 oraz 004BS
http://vaglog.pl/log-004_JUCt1Gu.html
http://vaglog.pl/log-004_JUCt1Gu.html

Czy ktoś by mógł ocenić i powiedzieć czy już pompa nie domaga? i Jak jest z kątem wtrysku, jakie wartości powinny byc na LATE? czy kat powinien byc na BTDC czy ATDC?
Golf mk4 silnik AQM



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: munior » czw sty 12, 2017 17:45

milosz196 pisze:Czy ktoś by mógł ocenić i powiedzieć czy już pompa nie domaga? i Jak jest z kątem wtrysku, jakie wartości powinny byc na LATE? czy kat powinien byc na BTDC czy ATDC?
Statyczny pocżątek wtrysku sprawdzamy w bloku 000 i trybie basic seting .Blok 004 słuzy do sprawdzania czy wtrysk jest prawidlowo przestawiany podczas jazdy , w trybie basic seting też powinien się zmieniać i w zaleznosci od sterownika albo cyklicznie EARLY przyspiesza i opuznia LATE ,albo tylko przyspiesza ...a do tego żeby sie zmieniał potrzebne jest odpowiednie cisnienie wewnętrzne, które uzyskiwane jest dzięki kalibrowanemu cisnieniowo zaworkowi powrotnemu na nastawniku ,zaworkowi ciśnienia wewnetrznego i pracy elektrozaworka n108...problem z jednym z nich bedzie skutkował brakiem odpowiedniego cisnienia wewnętrznego co skutkuje brakiem przestawiania dynamicznego poczatku wtrysku....a nie od razu że "pompa nie domaga " :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: milosz196 » pt sty 13, 2017 00:07

W grupie 000 BS mam kat wtrysku 37, czyli co zwiększyć ten kat statyczny i wtedy dynamiczny sprawdzić.? I dalej sprawdzać zaworki i elektro zawór? A powiedz mi jeśli wiesz jakie wartości powinny byc na late i early?



gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: gelek82 » pn sty 15, 2018 09:49

Założyłem ten post dawno temu mając problem z odpalaniem auta.

Problem do mnie powrócił niedawno kiedy temp. spadła do 0 stopni. Jest to samo co kiedyś: Silnik odpala po kilku obrotach rozrusznika, czuć niespaloną rope i biały dym.

Walcząc z problemem ciężkiego odpalenia auta rano to już zrobiłem:
- wymieniłem świece żarowe - czy napięcie na świecach powinno wynosić 11 V ? czy można podpiąć prosto pod akumulator który ma 12,6 V a po rozruchu 14,3-6 ?
- wymieniony akumulator i filtr paliwa
- zregenerowałem rozrusznik (nowe tuleje, szczotkorzymacz)
- kable plus rozrusznika i masa akumulatora sprawdzone
- świece żarowe grzeją, leci na nie napięcie w odpowiednim momencie
- klapa gasząca otwarta

Dwie rzeczy są w tym momencie niepewne i nie dają mi spokoju i tu proszę o jakąś poradę co gdzie dalej szukać i sprawdzać:

1. Rozrusznik niby kręci ale do zapalenia dochodzi mniej więcej po 10-15 słyszalnych obrotach silnikiem. Zdarzyło się, że w trakcie kręcenia po 5-6 obrotach zaciął się rozrusznik i musiałem ponowić odpalanie - czy VAGiem da się zrzucić logi rozrusznika ? Czy jest jakiś wykres dotyczący zależności prędkości rozrusznika od temp otoczenia ? Mój silnik 1.9 TDI ALH

2. Kąt wtrysku - statyczny - w basic settings:

- sprawdziłem na zimnym silniku (kiedy jest 0 stop C) po odpaleniu wynosi 45-47 (średnio 46)

- na nie do końca zagrzanym silniku (bo Fuel Temp=18,9 Intake Air Temp=10,8 Coolant Temp=57,6 ) po odpaleniu wynosi 51-54 (średnio 53) - w mojej ocenie jest OK



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: wesol » pn sty 15, 2018 12:04

Sprawdź czy nie ścina klina na kilku na wale korbowym. Tym kółku od rozrządu.

Tak świece tu są zasilane normalnym napięciem z aku tylko jest poprostu spadek bo duży pobór jest i na końcu kabla jest nieco niższe jak na słupkach aku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotopor

Post autor: gelek82 » wt sty 23, 2018 17:16

Znalazłem przyczynę, problem rozwiązany i auto odpala normalnie od strzała (dziś -9 stopni) :-)

Oryginalna wiązka (ta plastikowa) od świec żarowych była niesprawna.
Wewnątrz są zaśniedziałe i poprzypalane styki, których nie widać gołym okiem.
Napięcie dochodzi co widać na mierniku ale połączenie ze świecami jest słabe i leci kiepski prąd który słabo je grzeje.

Znalazłem ten problem kiedy zrobiłem własną nową instalacje świec na której auto przy mrozie odpaliło od strzała :-)

Polecam zrobienie instalacji (15 min roboty, metr kabla i wsuwki elektryczne) aby wykluczyć niesprawną wiązke - załączam foty:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



robertino8606
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 03, 2015 22:34

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: robertino8606 » wt sty 23, 2018 22:54

Podłączyłeś kable bezpośrednio pod aku czy pod orginalną wiązkę?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: wesol » śr sty 24, 2018 07:32

troche zle wykonana ta instalacja. szeregowo a powinno byc roznolegle. Ten ostani kabel po prawej patrzac na fotke ma najwieksze obciazenie. Swieczka od lewej bedzie miala najslabsze zasilanie. Wypadaloby dac od kazdej swieczki osobny kabel i potem jak w wydechu dac 4-2-1 albo nawet 4-2 i dalej parami dolaczyc do tych dwoch kabelkow po odcieciu listwy ori.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: gelek82 » śr sty 24, 2018 10:25

Koledzy dziękuje za wskazówki.

1. Instalacja jest tymczasowa i docelowo umieszczę ją w plastikowej oryginalnej wiązce - bo obecnie kable są za długie i kiepsko to wygląda.

2. Podłączyłem instalacje do oryginalnej wiązki aby komp sterował czasem grzania i nie podłączałem bezpośrednio do akumulatora.

3. Do oryginalnej wiązki dochodzą 2 kable które połączyłem i do nich podłączyłem tymczasową instalacje - pewnie vw przewidział po jednym kablu na 2 świece - więc w ten sposób też to ogarnę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Kąt wtrysku 1.9 TDI ALH 90 KM + rozrusznik (film,fotoporada)

Post autor: wesol » śr sty 24, 2018 12:03

Jeden kabel na dwie świece czyli z tej czarnej ori listwy wychodzą dwa kable. Jednakże jak je zlaczysz i potem cztery kabelki od świec razem też złącz i na koniec łączysz razem takie końce. Najlepiej żeby połączenie miało że 2 cm tej miedzi. Ładnie splatać i na koniec cyna zalutowac plus izolacja


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości