Sprzęgiełko alternatora?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

korsarz222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 03, 2016 22:54

Re: Sprzęgiełko alternatora?

Post autor: korsarz222 » śr lut 03, 2016 22:57

Witam,
w dalszym ciągu borykam się z samoczynnie zwiększającymi się obrotami silnika i włączającym się wentylatorem...

Co jakiś czas zauważałem, że obroty silnika zwiększają się na postoju do około 1000 obrotów na minutę. Włącza się wtedy wentylator (w czasie jazdy wentylator też się włączał). Czasami przy dodaniu gazu migneły światła. Wszystko działo sie skokowo - raz dobrze, za chwilę problemy... Mechanik stwierdził, że to wina alternatora, który został wymieniony (ładowanie było za duze). Na chwilę był spokój ale później wszystko od nowa. Napięcie tym razem było za małe. Próbował zwalić winę na akumulator, ale pojedziłem na innym i znowu te same problemy.

Dzwoniłem dzisiaj do kolejnego mechanika, który stwierdził, że za te problemy może być odpowiedzialne sprzęgiełko alternatora (za wymianę alternatora zapłaciłem 300 zł z robocizną wiec chyba to bez sprzęgiełka).

Co myślicie? Co może powodować wzrost obrotów silnika (problem nie jest stały)? może to być ślizgajacy pasek na sprzęgiełku?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgiełko alternatora?

Post autor: Detektor » czw lut 04, 2016 22:12

korsarz222 pisze:za wymianę alternatora zapłaciłem 300 zł z robocizną wiec chyba to bez sprzęgiełka
w takiej cenie to napewno bez sprzęgiełka. Który to wentylator Ci się załącza ? Od chłodnicy klimatyzacji czy od zwykłej chłodnicy płynu chłodzącego ?
korsarz222 pisze:Co myślicie? Co może powodować wzrost obrotów silnika (problem nie jest stały)? może to być ślizgajacy pasek na sprzęgiełku?
nie ma takiej opcji bo albo byś w końcu zerwał pasek zakładając że zatarłeś sprzęgiełko na amen co raczej nie wchodzi w grę ...lub pasek zawsze będzie napędzał
rolkę sprzęgiełka mimo iż uległa ona awarii co zazwyczaj występuje przy tej awarii.
Generalnie na początek obstawiam trzy rzeczy. Oczywiście przede wszystkim proponuję podpiąć auto pod VAG i sprawdzić błędy ... ale do rzeczy.
Może to być przyczyna walniętego czujnika temperatury cieczy chłodzącej i jeżeli tak jest to po podpięciu auta pod program napewno wyświetli odpowiedni błąd.
Następna rzecz to uwalony regulator napięcia w alternatorze i tutaj również bez podpięcia pod VAG-a się nie obejdzie. No i ostatnia rzecz to obluzowany (niedokręcony)
przewód masowy do alternatora lub (uwaga) przetarty gdzieś tenże właśnie przewód który powoduje przebicie gdzieś. Na początek oczywiście zacząłbym od najłatwiejszej rzeczy czyli ogólnemu przyjrzeniu się czarnemu przewodowi masowemu który przykręcony jest do alternatora.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

korsarz222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 03, 2016 22:54

Re: Sprzęgiełko alternatora?

Post autor: korsarz222 » wt lut 09, 2016 13:23

Detektor pisze:Który to wentylator Ci się załącza ? Od chłodnicy klimatyzacji czy od zwykłej chłodnicy płynu chłodzącego ?
Na 99% jest to wentylator chłodnicy klimatyzacji. Dzisiaj auto jedzie do mechanika na wymianę rozrządu i w celu naprawy problemu opisanego powyżej. Dam znać jak sprawa rozwiazała się.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości