Proszę o ocenę parametrów korekcji wtrysku!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Proszę o ocenę parametrów korekcji wtrysku!!!

Post autor: JABcok20 » pn sty 12, 2015 22:02

Olej to , takie korekcje są dobre. Jak nic się nie dzieje olać to.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Proszę o ocenę parametrów korekcji wtrysku!!!

Post autor: VW_seller » wt sty 13, 2015 09:21

JaśkoDZA pisze:Koledzy a co powiecie na takie coś?
Cyl 1 - 2,08mg
Cyl 2 - 0,59mg
Cyl 3 - 2,24mg
ale rozjechane,wygląda na to ,że 1 i 3 leją .lub cos z kompresją .

pamiętajcie ludzie , że vag w 100% prawdy wam nie powie ,korekcje mogą byc rozjechane a po wyciągnieciu wtrysków i na maszynie okazuje się że są ok a co innego powoduje takie korekcje.

u mnie korekcje praktycznie zerowe 0.05 na każdym po rozgrzaniu silnika a po wyciągnieciu i sprawdzeniu ( metodą garażową ) każdy z wtrysków ma 185bar ( na korpusie pisze 190bar ) także juz coś cisnienie spadło ,mimo to auto mało pali i ma buta ale jak cie wdepnie i przeciągnie na obrotach wskasówka od paliwa ginie w oczach :shock:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Proszę o ocenę parametrów korekcji wtrysku!!!

Post autor: VW_seller » wt sty 13, 2015 09:23

JABcok20 pisze:Olej to , takie korekcje są dobre. Jak nic się nie dzieje olać to.
znam takiego ,że jak mu korekcje zbliżały sie do 0.5 kupował nowe końcówki :banghead:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Proszę o ocenę parametrów korekcji wtrysku!!!

Post autor: karol8114 » pt lis 24, 2017 22:12

Witam wszystkich serdecznie, nie chcąc zakładać nowego tematu postanowiłem tu zadać nurtujące mnie pytanie. Wiadomo, korekcje na plusie, minusie, wszystko jasne co jak, ale jedna sprawa nie daje mi spokoju. Do rzeczy, jeśli korekcje są plusie/minusie, cylinder dostaję skorygowaną dawkę paliwa, znając budowę pompy zastanawiam się jak to się odbywa, tłokorozdzielacz jest czysto mechaniczny, nie da się nim korygować dawki, czyżby całą robotę załatwia pierścień ustalający dawkę? Rozumiem, że na wolnych obrotach nastawnik ciągle koryguje pierścieniem wykonując mikro ruchy? Śmiałbym twierdzić, że to tylko odczyt i dawka na wszystkich cylindrach jest ta sama, z drugiej strony na jałowym napięcie nastawnika delikatnie się waha, więc może coś w tym jest. Pytanie oczywiście do znawców tematu, mówimy o VP, w PD jestem wstanie zrozumieć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości