ASV Nie moge odpalic Golf IV

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: awo250 » ndz lis 28, 2010 19:07

Witam problem jest taki ze nie mogę odpalić auta, :crazy: wcześniej zamontowałem dodatkowy zaworek zwrotny za filtrem, auto jeździło ale było wiele pęcherzyków powietrza , potem chce odpalić i się nie da :goof: (wymontowałem zaworek spowrotem ). Może uszkodziłem gdzes przewód paliwowy albo filtr i teraz łapie lewe powietrze i nie może zaciągnąć paliwa ?
vagiem sprawdziłem nie ma błędów, przy próbie odpalenia świeca się wszystkie kontrolki normalne



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: italiano_83 » ndz lis 28, 2010 19:15

Jeśli gdzieś powstała nieszczelność to w przezroczystym przewodzie paliwowym będziesz widział duży bąbel powietrza w paliwie lub kompletny brak paliwa.
Posprawdzaj wszystkie opaski zaciskowe na filtrze paliwa i podgrzewaczu, przyjrzyj się przewodom paliwowym czy nie są gdzieś załamane.
Wymontuj ostrożnie podgrzewacz z filtra paliwa i zalej filtr ON do pełna (jeśli w przezroczystym przewodzie paliwowym nie ma ON )
Uruchom auto niech chwilę popracuje, następnie zgaś silnik i *#cenzura#* czy z okolic filtra paliwa- mocowań przewodów nie słychać syczenia.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Re: ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: camels » ndz lis 28, 2010 19:21

moze przyczyną nie jest paliwo.Sprawdz przepustnice w kolektorze dolotowym przed EGR czy sie nie znajduje w pozycji zamknietej.


camels

Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: awo250 » ndz lis 28, 2010 19:24

fakt w przewodach jest spory bąbel który wraca z pompy po próbie uruchomienia :chytry: zaraz zorganizuje szwagra i na starcie skoczymy po ON i zaleje filtr i spróbuje , jutro wymienię filtr i może dam nowe przewody paliwowe idące do pompy
italiano_89 dzięki :pub:



Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: awo250 » ndz lis 28, 2010 19:24

camels pisze:moze przyczyną nie jest paliwo.Sprawdz przepustnice w kolektorze dolotowym przed EGR czy sie nie znajduje w pozycji zamknietej.
sprawdzałem klapa gasząca chodzi normalnie



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: Rafał 21 » ndz lis 28, 2010 19:35

awo250 pisze:i teraz łapie lewe powietrze i nie może zaciągnąć paliwa
awo250, no nic nie piszesz masz garaż czy robisz to na dworze?? Zresztą nie ważne i tak musisz zrobić .Podepnij bezpośrednio bańkę z paliwem i odpal musisz mieć kawałek przewodu bańkę po płynie. Jak odpali to zabieraj sie za podgrzewacz na filtrze pod nim jest oring . Oraz pod filtrem odwadniacz tez musisz wymienić ten oring lub go po prostu zaślepić . Jeszcze miałbym zastrzeżenia co do filtra , nigdy nie można byc pewnym że jest dobry bo kupiło sie go kilka dni temu!, filtr filtrowi nie równy! Jezeli to nie pomoże to masz gdzieś nieszczelność między grodzią na przewodzie zasilania tam są łączenia . Na razie rób to , dalej sie przeniesiemy do zbiornika tylko trzeba poczekać na pierwsze efekty :lol: Piszę ci o tym zasilaniu awaryjnym , bo to jest najlepszy sposób inaczej rozwalisz sobie aku i znowu ładować czas tracić itp. Tak wiesz zapalił robię co innego, ale wybór należy do ciebie twoja sprawa teraz nie ma warunków aby sobie kombinować czy syczy czy nie i do tego w którym miejscu :lol:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: awo250 » ndz lis 28, 2010 19:41

"Rafał 21"
no muszę czekać na szwagra będzie za chwile to skoczymy po ON :chytry: mam garaż a raczej dziewczyna ma, bez drzwi bo w trakcie budowy :helm:
naraze to mam przymusowe ferie u dziewczyny :bigok:
będę pisał jake efekty dadzą porady



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: Rafał 21 » ndz lis 28, 2010 20:34

awo250 pisze: bez drzwi bo w trakcie budowy :helm:
awo250, Co tam drzwi ważne że jest , w iglo śpią eskimki to i gofer musi wytrzymać :lol: Jak masz nie daleko do domu a chcesz dojechać a odpali na tej bańce , to kawałek przewodu na powrót pompy , a drugi do tej samej bańki co ciągnie paliwo Mocujesz ją gdzieś bezpiecznie w komorze uszczelniasz jakimś foliowym workiem i do domu 60km dojedziesz , jak dalej to musisz dotankować :lol: Daj znać bo trzymam za was kciuki :lol: No ale może ty celowo zapowietrzyłeś, aby ten gofer został na noc w tym garażu :rotfl: :rotfl:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: awo250 » ndz lis 28, 2010 22:13

była próba odpalenia, zlałem filtr i nic :grrr: alle jest postęp :jezor: usłyszałem syczenie przy filtrze na przewodzie metalowym wychodzącym z filtra , tak ze ten .... flit do wymiany i zobaczymy czy pomoże :chytry:



Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

ASV Nie moge odpalic Golf IV

Post autor: awo250 » pn lis 29, 2010 12:27

Sprawa rozwiązana :bigok: kupiłem nowy filtr zalałem go ropą i gra gitara zapowietrzony był konkretnie kręcił długo ale załapał :grin:
Dięki chłopaki za Pomoc :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości