Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz cze 25, 2017 22:37

A moze krzywka od pompki gania na rolce ulozyskowanej co? I teraz pytanie za sto punktow co sie wyciera? Krzywka od napedu pompki czy tez ta od napedu zaworow?
Nic sie nie stanie walkowi. Sporo yych silnikow ganialo na super olejach z norma a walek tez byl wymieniany.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » pn cze 26, 2017 10:26

O czym mowa. Olej 5W30 czy 5W40 z normą 505.01 4 a nawet 5 litrów można kupić z filtrem i wysyłką za 100.
To na badziewnej oliwie ile się oszczędzi? 20, 30 max 40 PLN.
Warto na 12-15 tys km oszczędzać na siłę 30 LPN?
0,2 grosza na km za cenę ewentualnych problemów czy niższej trwałości.

To może w ramach oszczędności sikajcie do zbiornika spryskiwacza i pierzcie filtr kabinowy w zmywarce.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » pn cze 26, 2017 16:27

Nie tu nie chodzi o oszczednosci. Generalnie o ten owczy ped i brak myslenia. Jak sie okazuje i smigajac na zwyklym najtanszym lotosie nie zaora sie ani walka ani silnika. Zeby bylo ciekawiej najwieksza lepkosc czyli przywieranie do powietzchni maja glownie oleje mineralne.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » pn cze 26, 2017 19:10

Ale można uszkodzić inne elementy np pompowtryskiwacze.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » pn cze 26, 2017 20:33

To tez bzdura. Kilka wymian lalem mobil 15w40 taki olej jaki lalem do tirow naszych magnumek i premiumek i jakos mi silniki nie wybuchly.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Jaki olej?

Post autor: Garrison » wt cze 27, 2017 17:14

Tak z ciekawości - jest jakaś istotna różnica między olejami 5W40, a 10W40, poza oczywiście zachowaniem w zimę, które jest na korzyść 5W40? Mam w tej chwili 10W40, ale zastanawiam się, czy 5W40 nie byłoby lepsze ze względu na zimne rozruchy. Przebieg dobija do 300 tysięcy, po 7000km dolałem niecałe 0,5l, a auto autostradowe, więc prędkości 130-160km/h. Zaciekawił mnie temat w związku z warunkami pracy silnika w upalne dni, gdzie na autostradzie silnik naprawdę musi się napracować :D

No chyba, że w przypadku eksploatacji ważny jest tylko parametr po W, wtedy nie ma chyba co drążyć.

#edit.
Ewentualnie kwestia zmiany oleju z 10W40 na 5, bo ciekawi mnie opinia, jakoby na 5W40 silnik ciszej chodził. Szkodliwe, czy jedynie czynnik ekonomiczny może decydować, tj. wybrać tańszy, bo różnicy nie ma?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » wt cze 27, 2017 19:05

Nie mowiac juz o tym ze do tdi VP to nie ma to kompletnie znaczenie to ludzie poprostu sa w dzisiejszych czasach otepiali. oleje ktore zazwyczja leja do silnikow sa z przeznaczeniem na kraje skandynawskie na zimy z mrozami po -30 stopni. Czemu nawet soebie nie odpala autodaty i nie poczytaka jaki olej jest przewidziany dla danego silnika. jest tam rozbite na jaki klimat czy umiarkowany ( tak Polska lezy w umiarkowanym) czy na cieply np Wlochy itp czy na zimny np norwegia. Uoarli sie by koniecznie stosowac oleje na mrozy ze tylek odpada skoro w zachodniopomorskiem bylo tej zimy tylko chyba ze dwa tygodnie tak naprawde prawdziwej zimy i to wcale nie po -20 stopni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Jaki olej?

Post autor: Garrison » wt cze 27, 2017 19:57

wesol pisze:Nie mowiac juz o tym ze do tdi VP to nie ma to kompletnie znaczenie to ludzie poprostu sa w dzisiejszych czasach otepiali. oleje ktore zazwyczja leja do silnikow sa z przeznaczeniem na kraje skandynawskie na zimy z mrozami po -30 stopni. Czemu nawet soebie nie odpala autodaty i nie poczytaka jaki olej jest przewidziany dla danego silnika. jest tam rozbite na jaki klimat czy umiarkowany ( tak Polska lezy w umiarkowanym) czy na cieply np Wlochy itp czy na zimny np norwegia. Uoarli sie by koniecznie stosowac oleje na mrozy ze tylek odpada skoro w zachodniopomorskiem bylo tej zimy tylko chyba ze dwa tygodnie tak naprawde prawdziwej zimy i to wcale nie po -20 stopni.
Yyy... Widzę, że drażliwy temat, ale i tak dziękuję za odpowiedź :D Rzuca nowe światło na ten temat. Nie mniej jednak prześledziłem trochę wątków przez co do ostatniej chwili nie widziałem potrzeby zmiany specyfikacji oleju. Dzisiaj jednak zaczęły mnie interesować parametry tychże ze względu na warunki, w jakich mają pracować (wcześniej po prostu miał być świeży i spełniać normę) - długa jazda autostradowa ze stałą prędkością, powiedzmy, 150km/h. Druga sprawa, że zaciekawiły mnie też "magiczne" właściwości niektórych. Faktycznie nie ma u nas takich zim jak w Rosji, więc skoro to bez znaczenia, a oleju nie żre, to przetestuję. Najwyżej kieszeń zaboli :bigok:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » wt cze 27, 2017 20:23

Generalnie dzis to kupujesz olej normalnie w sklepie motoryzacyjnym za okolo 110-130 zl syntetyczny z wszystkimi normami. Tanszy ktory moze nie miec jednej czy dwoch norm to bedzie w cenie 80 -90 zl. To nie to co kiedys ze roznice byly consjmniej 100 zl. Nic nie polepszysz i nic nie pogorszysz. Osobiscie sie tam zbytnio nie paluje mimo ze nie lubie kasy wywalac w bloto. Kupuje olej w pro choice w szczecinie jak jestem na zakupach itp. Ale i w auchanie tez kupilem pare razy olej bo byl dobry. Norma na opakowaniu to tylko cyferki do omamiania ludzi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » wt cze 27, 2017 20:26

Norma to potwierdzenie, że olej spełnia określone wymagania i haracz zarazem.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Jaki olej?

Post autor: luckyboy » śr cze 28, 2017 12:55

Barton_ pisze:Norma to potwierdzenie, że olej spełnia określone wymagania i haracz zarazem.
Haracz? Olej marki Kaufland za 10pln/litr ma normę VW a drogi nie jest :) W dodatku wciąga go najmniej :)



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » śr cze 28, 2017 15:58

Tak, haracz. Aby można było nadrukować normę np 505.00 trzeba uzyskać aprobatę VW.
Wszystko kosztuje.
Nie ma oleju marki Kaufland. Sprawdź kto to produkuje.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Jaki olej?

Post autor: luckyboy » czw cze 29, 2017 20:56

Barton_ pisze:Tak, haracz. Aby można było nadrukować normę np 505.00 trzeba uzyskać aprobatę VW.
Wszystko kosztuje.
Nie ma oleju marki Kaufland. Sprawdź kto to produkuje.
Obrazek
Obrazek

http://www.mitan-oil.de



Dessiner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 26, 2016 20:10

Jaki olej?

Post autor: Dessiner » sob lip 01, 2017 20:25

Witam Panowie, mam pytanie jaki olej do mojego TDI PD. Golf 4 1.9 AXR 2003r. 380k nalotu, od nowości lata na 5w30 i rodzi się pytanie zmieniać na 5w40? jakiś motul? cały czas latał na castrolu 5w30.
dodatkowo mam pytanie dot płukanki, stosować czy nie? jak tak to jaką najlepiej?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 53 gości