Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: wesol » ndz gru 07, 2014 23:37

tak. ja tez dolewam zima troszke beny do baku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: -michau- » ndz gru 07, 2014 23:49

dzięki, poprzedniej zimy nie dolewałem żadnego specyfiku i nic się nie działo,

zrobię tak jak zawsze, wężyki, obieg zamknięty i filtr na którymś wężyku żeby syf zostawał,

do baku to bym chciał zalać coś mocnego na krótko przed wymianą filtra, żeby wypłukało syf


GTB... :satan:

panus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 09, 2014 20:52

Re: Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: panus » pn gru 08, 2014 00:55

-michau- pisze:O patencie z litrem benzyny na bak ropy mówił mi znajomy, leje tak w każdą zimę do dieslów forda.

Pisząc wyżej o tej miksturze z mixolem - bo mam zamiar tak zrobić - chodzi Wam o najzwyklejszy mixol do silników 2-suwowych 10-15 zeta za litr???
Żadnego mixolu ! Olej 2T ale nie Mixol. Z polecanych to Orlen Platinum Moto 2T, Orlen Semisynthetic 2T, Liqui Moly 1052 lub RAVENOL SCOOTER 2-TAKT Semisynthetic.. Żadnego mineralnego i pełnego syntetyka. Tylko półsyntetyki :bigok:

A co do środków typowo przeznaczonych do czyszczenia to polecam Liqui Moly Diesel Spulung.



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: black raven » czw lut 26, 2015 16:13

Odgrzeję kotleta :) Po przeczytaniu bardzo wielu opinii użytkowników różnych aut z różnymi silnikami diesla postanowiłem spróbować i ja :bigok: Zamówiłem środek Amsoil Injector Clean Diesel ( ADF ) który zamierzam stosować według zaleceń producenta. Zobaczymy co ten wynalazek jest warty i czy poprawi tylko moje samopoczucie, czy też samochód odczuje jakieś + z jego aplikacji :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: wesol » czw lut 26, 2015 17:39

nic to nie da. Tak wtryskow nie naprawisz. NAwet umycie w myjce ultradziwkowej bez rozbierania ma skutek wymierny. Czasem pomoze jak rozbierzesz i wymyjesz w myjce ale to tez nikłe szanse na to.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: black raven » czw lut 26, 2015 18:05

Skoro u innych poprawia korekcję wtrysków ( naoczne wyniki na podstawie sprawdzania na VAG, a nie " na gębę " ) to może i u mnie coś da. Czas pokaże :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: wesol » czw lut 26, 2015 18:15

i co z tego ze poprawie. Mi tez poprawilo na tydzien i tez o tym pisalem. TO ze korekcje sa takie a nie inne to o niczym nie swiadczy. na korekcjach swiat sie nie konczy. Tym pompek nie naprawisz. Te preparaty mog ajedynie jelsi juz zapobiegac choc w sumie nie wiem przed czym. Tak jak remont silnika. Zadne lanie plynow do silnika nie odbuduja ci pierscieni albo nieszczaelnosci na zaworach to bujda na kolkach firm ktore tym handluja. to trzeba w koncu powiedziec. Ceramizera testwal juz masters i tez wyniki ze tak powiem byly nieco zamydlone przez pewne triki i sam to masters opisal. Tak jakbys zmierzyl na zimnym silniku parametry i potem na rozgrzanym to tez bedzie lepiej co nie. Nie ludz sie ze to cos da.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
misieque
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 12:56
Lokalizacja: Lost Village

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: misieque » sob lut 28, 2015 13:51

Ja profilaktycznie używałem Tunap 134. Ludzie sobie chwalą. W Polsce ciężko dostać, a jak już jest to ceny kosmiczne. Można kupić na ebay-u i nawet z wysyłką bardziej się opłaca.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: Barton_ » pn paź 19, 2015 20:25

Zalałem dzisiaj STP do czyszczenia wtrysków. Potem bak do pełna i 500 km autostradą 120kmh.
Spalanie wg kompa po około 300 km wynosiło 5,1 i ostatecznie spadło do 5,0.
Wcześniej na tej trasie wynik przy takich prędkościach wynosił 5,2.
Przypadek, błąd pomiaru, skutek preparatu. Mogę tylko gdybać.

Przelecę w sobotę całą trasę na tym samym paliwie z dodatkiem STP i tą samą prędkością i opiszę efekt.
Nawet jeżeli to efekt placebo to cena za dobre samopoczucie nie jest wygórowana.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: -michau- » pn paź 19, 2015 20:49

Zgodzę się z kolegą wesol.

Te preparaty, owszem nie zaszkodzą, ale nic się nie poradzi jak pompki powoli padają, albo jak do wymiany są już oringi na pompkach.

Ja stosowałem kilka razy, najczęściej lm 2666, ale również inne. Za każdym razem korekcje i bipy się poprawiały, ale za każdym razem po jakimś czasie, krócej lub dłużej, korekcje i bipy wracały jak przed czyszczeniem, a z biegiem czasu delikatnie ulegały pogorszeniu.

Także jak pompki powoli się zużywają/kończą to specyfik pomoże jak umarłemu kadziło.


GTB... :satan:

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: jan1966 » pn paź 19, 2015 21:15

CO do czyszczenia wtryskiwaczy i komory spalania polecam metode carboclan mozna wejsc na strone firmy która to robi wpisujac te nazwe



Awatar użytkownika
Wiktors82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 13:34
Lokalizacja: Łódź

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: Wiktors82 » ndz mar 27, 2016 13:39

Zgadzam się z przedmówcami. Trudno będzie w ten sposób wtryski naprawić, bo ostatecznie i tak skończy się na wymianie. Można tylko przedłużać ich żywot, ale to trochę na siłę i sporo zachodu. Ja korzystałem z AMTRY kupionej na MI - https://www.motointegrator.pl/szukaj/sr ... a-5050211/" onclick="window.open(this.href);return false; - długo dawała radę i nawet nieźle, bo czułem lekką poprawę. Oczywiście, stosowanie takich środków to raczej doradczość, ale jak ktoś potrzebuje dbać o auto, to przecież bronić nie ma co, tylko trzeba wiedzieć jeszcze jak to robić.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: owcy2 » wt mar 29, 2016 21:32

Nie pomoże ale i nie zaszkodzi - choć lepiej kupić za to :kufel: :kufel: :kufel: :kufel:
Lałem i STP i Liqui Moly - większych różnic brak, korekcje trochę się poprawiły, a poza tym nic. Za to zalanie Oleju 2T trochę wycisza pracę motoru wg mnie - lepsze smarowanie wtryskiwaczy i tak już nalatanych.
Te środki są dość drogie więc lepiej zbierać na wtryski :bajer:



franskiba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 09, 2019 15:27

Re: Preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy.

Post autor: franskiba » czw lip 11, 2019 12:46




ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości