regulacja obrotów na biegu jałowym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arnow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 08, 2010 20:11
Lokalizacja: zach-pom

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: arnow » sob paź 30, 2010 13:01

witam założyłem pompę wtryskową po regeneracji i wszystko jest ok, jestem bardzo zadowolony z naprawy, samochód wyraźnie lepiej chodzi, mam tylko problem z ustawieniem obrotów na biegu jałowym oraz silnik długo schodzi z obrotów. Próbowałem regulacji opisanej w poniższym odnośniku ,tzn kręciłem śrubą oznaczoną zieloną strzałką ale prawie nic się nie zmieniło, więc próbowałem śrubą oznaczoną niebieską strzałką i trochę spadły, ale nie za wiele, i cały czas mam obroty ponad na poziomie 1000, natomiast jeżeli chodzi o długie schodzenie silnika z obrotów, to popuściłem 1/4 obrotu śrubę od wydatku cząstkowego i schodził z obrotów normalnie, ale wszyscy piszą ,żeby tej śruby nie ruszać, więc zostawiłem tak jak była, dodam że jak ją popuściłem to żadnych objawów nie zauważyłem, proszę o poradę czy mogę popuścić tą śrubę od wydatku cząstkowego , wtedy bym miał załatwione schodzenie z obrotów, i jak obniżyć obroty na biegu jałowym? zmniejszyć trochę dawkę paliwa czy może trochę bardziej popuścić śrubę od wydatku cząstkowego, bo wtedy też spadają obroty , ale nie wiem jakie to niesie ze sobą negatywne skutki, dodam, że w mojej okolicy nie ma przyzwoitego pompiarza, bo bym podjechał i ustawił a boję się ,że coś mi rozreguluje, a pompę dawałem do regeneracji na odległość przez kuriera, dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam
http://img159.imageshack.us/img159/5849/pompanv8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Golf JR 80kM Intercooler '90
Passat AVF 130 kM '01
Golf ALH 90kM '00

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: pitru » sob paź 30, 2010 17:39

Popuść śrubę wydatku szczątkowego, wzrosną obroty i wtedy dopiero obniż je śrubą od biegu jałowego. Proponuję na rozgrzanym silniku, a z rana na zimnym ewentualne małą korektę przyspieszacza.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

arnow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 08, 2010 20:11
Lokalizacja: zach-pom

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: arnow » ndz paź 31, 2010 00:47

jak popuszczam śrubę wydatku szczątkowego to obroty spadają a nie wzrastają


Golf JR 80kM Intercooler '90
Passat AVF 130 kM '01
Golf ALH 90kM '00

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: pitru » ndz paź 31, 2010 08:34

No tak, o to mi chodziło :grin: musisz je potem podnieść zieloną... Walczyłem z takim problemem po gov modzie i to jedyne wyjście na szybsze schodzenie z obrotów.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
dediql
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 13:31
Lokalizacja: Kutno

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: dediql » ndz paź 31, 2010 20:04

Ja tak samo robiłem u kumpla w aaz-ecie cieżko zchodził z obrotów to wykręciłem ten wydatek, później podnosiłem lekko obroty tymi śrubami od obrotów i wszystko gra. Nie wiem czy tak jest prawidłowo ale przynajmniej działa.



arnow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 08, 2010 20:11
Lokalizacja: zach-pom

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: arnow » ndz paź 31, 2010 21:30

no właśnie tego się chcę dowidzieć, wiem że jak wykręcę śrubę od wydatku to obroty spadną ale wszyscy piszą na forum żeby tą śrubą nie kręcić, ale dlaczego nie można? ja nie widzę żadnych negatywnych objawów a obroty i schodzenie z obrotów są ok, więc o co chodzi?


Golf JR 80kM Intercooler '90
Passat AVF 130 kM '01
Golf ALH 90kM '00

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

regulacja obrotów na biegu jałowym

Post autor: pitru » ndz paź 31, 2010 23:28

Drobne korekty można robić. Jak za bardzo wkręcisz śrubę można mieć problemy z opadaniem obrotów lub wchodzeniem samoczynnym na wysokie obroty. Żadnych innych negatywnych skutków nie znam.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości