Ile wam pali diesel?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SP-FRA

Ile wam pali diesel?

Post autor: SP-FRA » pt sty 22, 2016 02:02

bjoern pisze:o to w tym wszystkim chodzi, zrobiony program pod auto, pod jego obecny stan w porządnym zakładzie i nie ma opcji, żeby przez to się coś potem psuło
teoretycznie nie w praktyce coś jest przyczyną czegoś, mocniej wyżyłowany silnik kusi :) inna sprawa kupiłem tdi bo mnie ten klekot uspokaja jak miałem V6 benz ciężko było wyczekać na światłach :( a tu heh liczy się co innego ...
Paviarotti pisze:SP-FRA, przy dobrym programie i z hamownią nie ma szans żeby puszczało dyma chyba, że chcesz wyżyłowany program to coś tam może puścić.
ok taki program z hamką kompletny z gwarancją ile powinien kosztować ? 700 zł jak na moje oko to trochę podejrzana cena ... realna wydaje się 1000 ok
ps ślicznie się prezentuje Ta czarna perełka w twoim podpisie z tymi zaciskami :) :popcorn:
joseph82 pisze:SP-FRA to że turbo gwizda to nie powod do obaw. Ja bym się zaczął obawiać jak by nie gwizdalo. A gwizda, aż miło posłuchać. 3 lata temu wycinalem kata i od tamtego czasu jeszcze lepiej gwizd słychać. Więc opinia, że gwizdajace turbo to oznaka kłopotów to bajki
Fakt turbo zawsze gwizdać będzie ale jak szukałem aut najeździłem się tym i jest znaczna różnica pomiędzy rozgrzanym dobrze pracującym turbo a jękiem wołającym zabierz nogę z gazu błagam ... więc gwizd jest oznaką do niepokoju ale tylko ten kto go słyszał wie co to za gwizd inna sprawa 90% normalnych ludzi jak go usłyszy będzie wiedziało że to jest gwizd bólu i rozpaczy ... a nie świst powietrza towarzyszący koniom po otwarciu bram stajni i wypuszczenia ich na pastwisko ...

ok ale dzięki za odpowiedzi, nie mule tematu szerokości i bezawaryjności :okej: :okej: :okej:



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Ile wam pali diesel?

Post autor: tomek08 » pt sty 22, 2016 23:43

Witam, co do SP-FRA, to, może ja coś napiszę, bo nie zgadzam się z Tobą.
Seryjna pompa jeśli jest zdrowa, to na jakie s 170-175KM wystarczy, seryjne wtryski niby 140-150KM. Kilka lat temu takie moce było można uzyskać, teraz, może ciężej, bo silniki, już mają swoje lata i kilometry.
Seryjne turbo, też pod te 140KM, może więcej, jeśli jest zdrowe.
Jedyne co może ucierpieć, to seryjne sprzęgło, ale też nie do końca, jeśli jest program zrobiony z głową, to też pożyje. :hmm:
Bardzo dużo zależy od kierownika, który siedzi za fajerą. Dużo młodych kierowców, dopadną samochód i cisną ile fabryka dała, a potem zdziwko, że to czy tamto się posypało :bigok:
Natomiast, jeśli kierowca ogarnięty, to będzie jeździł długo. Wystarczy przestrzegać zasad użytkowania diesla.
Ja np. na seryjnym sprzęgle miałem 162KM i 330NM, teraz jest znacznie więcej i wszystko żyje, już blisko 50tyś/km.

Także spokojnie możesz robić program na + 25% i jeśli będziesz jeździł z głową na karku, to gwarantuję, że będziesz jeździł bez jakiś tam problemów.
Co do programu za 50zł, to ja bym się bał, takie coś wgrać. :shock:
Program z hamownia, wcale nie musi kosztować 1000zł. Ja sam osobiście zrobiłem za 500zł, na grupowym chipowaniu. Wiem, że nadal można zrobić w podobnych cenach.
Pozdrawiam.


Tomek

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: flatron1984 » sob sty 23, 2016 00:08

tomek08 pisze:seryjne wtryski niby 140-150KM.
Na pewno nie w ALH, a kolega właśnie taki silnik ma :bajer: na wtryskach 205 to zgodzę się że można przekroczyć 140KM. No ale to nie o tym temat...


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Ile wam pali diesel?

Post autor: tomek08 » sob sty 23, 2016 00:15

Właśnie, nie wiedziałem do końca o jaki silnik chodzi, więc napisałem na końcu, że o 25% można spokojnie podnieść moc.
ALH ma niby lepsza mapę nastawnika i można też zrobić fajne moce. Turbo i pompa jest taka sama, jak np. w ASV. Blokują tylko wtryski.
Kolega w seryjnym ALH, po zapodaniu wtrysków 0,216cie, miał 134KM i 300NM, a po programie, gdzie, turbina wcale nie była wyżyłowana do granic możliwości, wyszło 149KM i 330NM. W gorące dni, lekko przykapcał, bo IC nie dawało rady.

Jednak, bez zmiany czegokolwiek, tylko sam program i spokojnie może mieć moc, jak u Ciebie kolego flatron1984. :bigok:


Tomek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Ile wam pali diesel?

Post autor: bjoern » sob sty 23, 2016 00:57

w seryjnym aucie gwizd to objaw nieszczelności więc nie ma czym się zachwycać


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

SP-FRA

Ile wam pali diesel?

Post autor: SP-FRA » czw lut 18, 2016 15:32

tomek08 pisze:Właśnie, nie wiedziałem do końca o jaki silnik chodzi, więc napisałem na końcu, że o 25% można spokojnie podnieść moc.
ALH ma niby lepsza mapę nastawnika i można też zrobić fajne moce. Turbo i pompa jest taka sama, jak np. w ASV. Blokują tylko wtryski.
Kolega w seryjnym ALH, po zapodaniu wtrysków 0,216cie, miał 134KM i 300NM, a po programie, gdzie, turbina wcale nie była wyżyłowana do granic możliwości, wyszło 149KM i 330NM. W gorące dni, lekko przykapcał, bo IC nie dawało rady.

Jednak, bez zmiany czegokolwiek, tylko sam program i spokojnie może mieć moc, jak u Ciebie kolego flatron1984. :bigok:
więc kolego orientuj się o jakim silniku pisze bo sam sie dziwiłem co piszesz :)
ale tak
ALH to to samo co ten 110 konny tylko ma zdławione wtryski (chyba najmniejszy przelot). Wiem że na tym co mam mogę mieć ok140 kucy ale to będzie na papierze i nie zdrowe dla silnika a raczej osprzętu. Przy tym co mam ori w 'ALH można mieć bezpiecznie 100-118 kucy to jest zdanie tunera i mu wierze ale będzie puszczał dymek przy gazie. Jak się pozmienia graty wtryski hybrydy chyba 230, turbo od arl, intercooler, pompa paliwa (sprzęgło jest dwumasa) mogę mieć 189- 218 kucy ponoć bezpiecznie (choć moc może być znacznie większa ).

facet od mocy mówi że sama zmiana wtrysków w ALH na te 205 lub 216 podnosi moc tak jak piszesz(przy zmianie ustawień) do ok 128 kucy - wie o tym bo swego czasu była fama że ALH mniej pali na większych wtryskach i miał kilka razy taką akcję w zakładzie chodź o tym spalaniu mówi że to mit ale moc idzie do góry więc jak ktoś szuka więcej koni to przy wymianie wtrysków praktycznie nie wielki koszt daje ponad 30 kucy.

to co w/w to info od mechanika sam nie mam "jeszcze;)" w tym doświadczenia



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: Barton_ » czw lut 18, 2016 18:49

SP-FRA pisze:... mogę mieć 189- 218 kucy ponoć bezpiecznie...
Cóż za precyzyjna prognoza :jaja:


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

SP-FRA

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: SP-FRA » czw lut 18, 2016 19:01

Barton_ pisze:
SP-FRA pisze:... mogę mieć 189- 218 kucy ponoć bezpiecznie...
Cóż za precyzyjna prognoza :jaja:
a to nie jest tak, że dopiero hamownia powie ile dokłądnie kucy faktycznie jest oraz od stanu silnika i osprzętu... ?



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Ile wam pali diesel?

Post autor: Barton_ » czw lut 18, 2016 19:10

... i kilku innych czynników...


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Ile wam pali diesel?

Post autor: wesol » czw lut 18, 2016 20:35

pobożne życzenia by przekorczyc 200 koni w VP na turbo ARL. Silniki juz nie sa najmlodsze a i turbo ARL zdrowe trafic to trzeba ze świecą szukać. Taki silnik ARL na pompowtryskach po modyfikacji nominalnej wypluwa te 190-195 koni. Przy agresywnej przekroczy te 200 koni ale niewiele bo zaledwie pare kuców. Z tym ze nie radze takim autem ganiac z top speed po autobanie bo dlugo turbo nie wytrzyma.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Ile wam pali diesel?

Post autor: kw » czw lut 18, 2016 20:46

SP-FRA pisze:ALH to to samo co ten 110 konny tylko ma zdławione wtryski (chyba najmniejszy przelot). Wiem że na tym co mam mogę mieć ok140 kucy ale to będzie na papierze i nie zdrowe dla silnika a raczej osprzętu. Przy tym co mam ori w 'ALH można mieć bezpiecznie 100-118 kucy to jest zdanie tunera i mu wierze ale będzie puszczał dymek przy gazie. Jak się pozmienia graty wtryski hybrydy chyba 230, turbo od arl, intercooler, pompa paliwa (sprzęgło jest dwumasa) mogę mieć 189- 218 kucy ponoć bezpiecznie (choć moc może być znacznie większa ).
Patrz jacy idioci w tych koncernach siedzą - BMW, Mercedes czy Audi wsadzają piezoelektryczne wtryski, biturbo albo twinturbo i wyciskają z 2.0l 177 do 184ps a tu wystarczyło 20 letniego TDI z golfa wstawić i 218 ps jest


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Ile wam pali diesel?

Post autor: tomek08 » czw lut 18, 2016 23:58

Witam, kolego SP-FRA, ja się doskonale orientuje o jakim silniku piszę.
Koleś który to stroił wie co robi. Zrobiliśmy u niego pieć samochodów i wszyscy są zadowoleni, wszystkie auta jeżdżą do dziś i mają się dobre, a minęło już prawie pięć lat od chipa.

Co do spalania, u mnie po zmianie wtrysków, przed strojeniem, spalanie spadło o 0,5l/100km, po strojeniu o kolejnie 0,2l/km. Spalanie spada, tylko, przy tym samym stylu jazdy, jak przed wtryskami.
Jeśli nie wierzysz, przyjedź, zatankujemy pod korek zrobimy 200-300km, do tankujemy znów pod korek (Ty płacisz drugie tankowanie) i sam zobaczysz.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: Barton_ » pt lut 19, 2016 05:40

kw pisze:Patrz jacy idioci w tych koncernach siedzą - BMW, Mercedes czy Audi wsadzają piezoelektryczne wtryski, biturbo albo twinturbo i wyciskają z 2.0l 177 do 184ps a tu wystarczyło 20 letniego TDI z golfa wstawić i 218 ps jest
Z 2 litrów TDI dzisiaj i 240 PS w serii.
Seria na głowę bije trwałością wyżyłowanego i przechodzonego już diesla.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: tomek08 » sob lut 20, 2016 23:33

Barton_ pisze:
kw pisze:Patrz jacy idioci w tych koncernach siedzą - BMW, Mercedes czy Audi wsadzają piezoelektryczne wtryski, biturbo albo twinturbo i wyciskają z 2.0l 177 do 184ps a tu wystarczyło 20 letniego TDI z golfa wstawić i 218 ps jest
Z 2 litrów TDI dzisiaj i 240 PS w serii.
Seria na głowę bije trwałością wyżyłowanego i przechodzonego już diesla.
Witam, tylko ciekawe ile ta seria 240KM wytrzyma?
Raczej tyle, co stare poczciwe 1,9tdi nie wytrzyma.
Pozdrawiam.


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości