TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ulotens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:43

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: ulotens » pn paź 11, 2010 22:16

Witam wszystkich! Półtora miesiąca temu nabyłem golfa IV TDI 90 KM. kupiłem go w nie za dobrym stanie, ale tanio. W miejscu gdzie powinnien być dystans( liczba km) pisało 'service'. Więc zaraz po kupnie zmieniłem w nim rozrząd, wszytskie filtry i płyny wymieniłem także. Podłaczylismy gola do VAg-a, mechanik skasował mi ten service. 4 tysiące kilometrów później( dzisiaj wieczór). przyśpieszałem na zimnym silniku do 80km/h na trójce i było czuć że auto ma moc. Następnie zmiana biegu na 4 i nagle jakby tą moc ręką odcieło!? Czy ktoś wie co to może być? teraz auto jest słabe a jak sie zbiera to tylko od 1800-2200 RPM póżniej tylko obroty rosną a prędkości żadnej nie rozwija proporcjonalnie do obrotów(zanim się zepsuło to np przy 3 tyś obrotów miałem 75km/h a teraz z 60;/). dodam że mam uszkodzony prawy przegub i 2 łożyska do wymiany przednie( bieda w kraju), oraz stan oleju był minimum i czy to może mieć jakiś wpływ? przyznam się bez bicia że jestem laikiem ale na jałowym biegu jak się gazuje słychać te turbo ale go w ogóle nie czuć w czasie jazdy!



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: Łuki_79 » pn paź 11, 2010 22:28

Sprawdz połączenia węży turbo =>intercooler =>kol. dolotowy czy nie masz nieszczelności - będzie widać po nalocie z oleju na nieszczelności :grin: .Jeżeli będzie wszystko ok to musisz wykonać logi dynamiczne grup 003,008,011


Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: Łuki_79 » pn paź 11, 2010 22:35

belcho99 pisze:Warto też dodać, że bez oleju się nie jeździ podobnie na padniętych łożyskach.
I nie piłuje się zimnego klekocika do 3000 rpm na III biegu :grin:


Obrazek

ulotens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:43

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: ulotens » wt paź 12, 2010 11:57

Dzieki za rady. Przyznam że to wcześniej miałem tylko benzyne to mój pierwszy diesel w życiu więc wezmę to pod uwage:) a znalazłem jedną nieszczelnośc tak jakby z dolotu intercoolera tryska mi tak prawie że nie widocznie na tem plastik nad lewa lampą.ale ta nieszczelnośc jest jakby z tego czujnika(?) bo ta rura jest cała? Dodam też że jak dolałem mu dzisiaj oleju, to po jakiś 10 km powoli odżył tzn, na 1-2 biegu nie ma tej mocy , ale już od 3-4 jakby była? dziwne:) ale spróbuje ogarnąć temat póki co z nieszczelnościami. A co do sprzęgła to dobrze bierze. Zapytam też z ciekawości gdzie można znaleźć oznaczenie silnika( mam na myśli AHF, itp.)?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: Sztomel » wt paź 12, 2010 12:10

ulotens pisze:Zapytam też z ciekawości gdzie można znaleźć oznaczenie silnika( mam na myśli AHF, itp.)?
najpewniej jest to sprawdzić na samym silniku : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=200929" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: Haki » śr paź 13, 2010 00:24

ulotens pisze:Dzieki za rady. Przyznam że to wcześniej miałem tylko benzyne to mój pierwszy diesel w życiu więc wezmę to pod uwage:) a znalazłem jedną nieszczelnośc tak jakby z dolotu intercoolera tryska mi tak prawie że nie widocznie na tem plastik nad lewa lampą.ale ta nieszczelnośc jest jakby z tego czujnika(?) bo ta rura jest cała? Dodam też że jak dolałem mu dzisiaj oleju, to po jakiś 10 km powoli odżył tzn, na 1-2 biegu nie ma tej mocy , ale już od 3-4 jakby była? dziwne:) ale spróbuje ogarnąć temat póki co z nieszczelnościami. A co do sprzęgła to dobrze bierze. Zapytam też z ciekawości gdzie można znaleźć oznaczenie silnika( mam na myśli AHF, itp.)?

I naucz się 10 przykazań TDI http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=2068" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ulotens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:43

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: ulotens » wt paź 26, 2010 14:20

WItam ponownie. Ostatnio jechałem i mimo pełnego stanu oleju i tak miałem tą samą przypadłość. Mój znajomy mechanik wrócił zza granicy i sprawdził co trzeba. Okazało się że wężyk od podciśnienia się przetarł, a teraz wszystko gra. więc dzieki za pomoc :)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: munior » wt paź 26, 2010 15:37

ulotens pisze: Ostatnio jechałem i mimo pełnego stanu oleju i tak miałem tą samą przypadłość.
Bo wymyśliłeś sobie teorię o wpływie stanu oleju na przyspieszenie ,a stan oleju do przyspieszania ma się nijak ,i nie ciśnij zimnego silnika tdi na trójce do 80 dziesięciu ,bo za nie długi czas będziesz opisywał że masz problem z kończącą się turbiną :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

TDI golf mk IV padnięta turbina czy przegub??

Post autor: ...Mati... » wt paź 26, 2010 21:39

a auto czasem nie wchodzi w tryb awaryny?ładnie przyspiesza ale np.na wyzszym biegu np.jak lapie 2 tys obrotow to nie wylacza sie turbina?Slychac to ,chodzi wtedy jak zwykly diesel,sprawdz czy sztanga od turbiny sie rusza,na zgaszonym silniku sprobuj nacisnac reka na sztange ktora wchodzi w gruszke od turbiny,jest pod kolektorem za silnikiem,jesli nie bedzie chciala sie ruszyc to znaczy ze kierownice w turbo sie zapiekly...


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości