cieknie olej z silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:56
Lokalizacja: olsztyn

cieknie olej z silnika

Post autor: lesław » czw sie 05, 2010 18:53

Dziś zauważyłem że wyciekł mi olej silnikowy !na chodniku zrobiła sie wielka plama i kontrolka oleju sie zapaliła.mam automat i czy mozna pare metrów pojechać do serwisu czy lepiej na luzie neytralnym do najbliższego serwisu.jaki może być koszt [takiej0 0przyjemności.wiadomo wymianka oleju filtru itd a czy mise można jakoś zakleić czy też trzeba wymieniać na nową?prosze o pomoc/b]



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

cieknie olej z silnika

Post autor: italiano_83 » czw sie 05, 2010 18:58

Na początek to trzeba zlokalizować miejsce i powód wycieku, a następnie usunąć przyczynę- jeśli uszkodzona jest misa olejowa to można ja "pospawać" o ile jest to możliwe lub wymienić na nową za nie duże pieniądzem da się kupić zamiennik lub używany oryginał. Sprawdź na bagnecie olejowym jaki jest poziom oleju, jeśli poniżej minimum to możesz dolać olej i podjechać do mechanika, a jeśli uszkodzenie jest na tyle duże że dolewanie nie ma sensu bo i tak wycieknie to poholować auto mechanika.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

cieknie olej z silnika

Post autor: karol8114 » czw sie 05, 2010 18:58

W ŻADNYM WYPADKU NIE ODPALAJ SILNIKA, TE PARĘ METRÓW SPOWODUJE ZATARCIE SILNIKA !!!!Przecież napisałeś że się kontrolka zapaliła.



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

cieknie olej z silnika

Post autor: Maciuś01 » czw sie 05, 2010 22:38

Tak. Jak zapaliła się kontrolka to nie odpalaj silnika tylko linka. Jak ci wyleciał ten olej - nagle (coś puknęło , czy udeżyłęś w coś). Czy stał jakiś czas?



lesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:56
Lokalizacja: olsztyn

Re: cieknie olej z silnika

Post autor: lesław » pt sie 06, 2010 05:48

być może gdzieś uderzyłem,przejeżdżałem leśne drogi i mogłol coś uderzyć,to bym obstawiał.jak przyjechałem to było ok,potem postał z pare godzin i wyciekło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości