Trudno i nierówno pali na zimnym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kureks » wt gru 15, 2009 20:48

piter_s dzięki za schemat, jutro zajrzę do czujnika.
Golf na liczniku ma w tej chwili 206 tyś, ale ile w tym prawdy jest to nie wiem, sprzęgło wymieniałem 10 tyś temu, a 20 tyś temu jak robiłem hamulce z tyłu to mechanik twierdził że śruby były tak zapieczone jakby nikt tu od nowości nie zaglądał więc jest szansa że przebieg jest w miarę oryginalny. (Jak go kupiłem miał ładne 175tyś na liczniku :grin: )

ziomek_k_k podałeś właśnie dokładne objawy jakie u mnie występują więc jest nas dwóch :bigok:

EDIT: tak jak napisałem w pierwszym poście świece są OK. Powiem nawet więcej, jak grzeje świece, to pali odrobinę chętniej, niż jak jest te 6 stopni na plusie i grzanie świec się nie załącza.
Ostatnio zmieniony wt gru 15, 2009 20:52 przez kureks, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » śr gru 16, 2009 02:13

kureks pisze: ziomek_k_k podałeś właśnie dokładne objawy jakie u mnie występują więc jest nas dwóch :bigok:
Trzech.

damian2Zabrze sprawdzilem zbiorniczek z plynem chlodniczym, nie ma oleju i nie ubywa. Dzisiaj go przybutowalem a jest -4 i nie kopcilo. Mam wrazenie ze to moze byc tak jak koledzy pisza - cos z czujnikami. Niechetnie zmienie zdanie ale chyba ten dym nie jest niebieski a szarawo siwy. Dzisiaj widzialem kopciucha, ten dym mial niemal blekitny :).



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » śr gru 16, 2009 09:35

szu, dlatego sprawdz go na vagu,powinno wyjsc jak to czujnik


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

salmooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 23:49
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

Post autor: salmooo » śr gru 16, 2009 10:19

Kolega miał identyczny problem okazało się ,że miał przepalony bezpiecznik od dogrzania świec ...



Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » śr gru 16, 2009 12:37

salmooo pisze:Kolega miał identyczny problem okazało się ,że miał przepalony bezpiecznik od dogrzania świec ...
Bezpieczniki w pierwszej kolejnosci sprawdzilem - chyba, ze ten bezpiecznik nie siedzi w skrzynce.



Awatar użytkownika
Quattro_S2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 05, 2008 00:22
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: Quattro_S2 » śr gru 16, 2009 16:13

niestety i ja mam taki problem . silnik AHU , na blacie ponad 245 tys , a kto wie ile naprawdę . W zeszłym roku był na serwisie pompy , u czrodzieja diesli :bajer:
ale znów wrócił problem palenia na zimno - pomimo grzania świec , nie pali za 1 razem . Jak już załapie , to trzepie całym autem i gaśnie .Trochę też dymi , na siwo-czarno . Dopiero za którymś razem udaję się podtzrymać go przy życiu :grrr: założyłem na przewód paliwowy jakiś zaworek (nie pamiętam nazwy) , ale dalej ropa wraca się . Jak jest ciepły to idzie na dotyk


zapraszam do mnie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=203743
[img]http://img819.imageshack.us/img819/2333/aaare.jpg[/img]

Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » śr gru 16, 2009 17:06

Quattro_S2 pisze:niestety i ja mam taki problem . silnik AHU , na blacie ponad 245 tys , a kto wie ile naprawdę . W zeszłym roku był na serwisie pompy , u czrodzieja diesli :bajer:
ale znów wrócił problem palenia na zimno - pomimo grzania świec , nie pali za 1 razem . Jak już załapie , to trzepie całym autem i gaśnie .Trochę też dymi , na siwo-czarno . Dopiero za którymś razem udaję się podtzrymać go przy życiu :grrr: założyłem na przewód paliwowy jakiś zaworek (nie pamiętam nazwy) , ale dalej ropa wraca się . Jak jest ciepły to idzie na dotyk
Sprawdził bym rozrusznik - może czasy świetności ma za sobą i słabo kreci=spręża. To też podobno częsta przyczyna. Nie wiem czy na vagu wychodzi ciśnienie sprężania przy odpalaniu.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr gru 16, 2009 17:29

Quattro_S2 pisze:pomimo grzania świec , nie pali za 1 razem . Jak już załapie , to trzepie całym autem i gaśnie .Trochę też dymi , na siwo-czarno . Dopiero za którymś razem udaję się podtzrymać go przy życiu :grrr:
no to rzeczywiście porażka, bez świec powinien od strzałą zapalić, ewentualnie potelepać się trochę.
koniecznie sprawdz kąt wtrysku ciśnienie pompy i sprężania, stare klekoty tak palą ale nie tdi z bezpośrednim wtryskiem.



Awatar użytkownika
Quattro_S2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 05, 2008 00:22
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: Quattro_S2 » śr gru 16, 2009 18:38


Sprawdził bym rozrusznik - może czasy świetności ma za sobą i słabo kreci=spręża. To też podobno częsta przyczyna. Nie wiem czy na vagu wychodzi ciśnienie sprężania przy odpalaniu.

raczej nie jest to wina rozrusznika , był wymieniany niedawno gdyż poprzedni skończył żywot . Ten kręci ładnie , i jak auto już pochodzi nawet parę sekund "na zimno" to nie ma problemu żeby go "sztachnąć" ponownie

nie podoba mi się to , bo parę nieudanych kręceń i aku może siąść ... :goof:


zapraszam do mnie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=203743
[img]http://img819.imageshack.us/img819/2333/aaare.jpg[/img]

Awatar użytkownika
masa1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn sty 15, 2007 12:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Auto: Golf mkIV GTI 1.8t i Bora variant 2.0 8v LPG
Silnik: AUQ

Post autor: masa1988 » śr gru 16, 2009 22:19

Witam wszystkich :bigok:
Podłącze się pod temat mam ten sam problem co tutaj koledzy opisują.
Mam tylko z rana problem potem juz od strzała pali, rano puszcza dymek szarawo błekitny, pochwili ustepuje potem juz nie kopci. Nie bierze mi oleju lub minimalnie ale to norma. Kat ma w normie 40-46.
Jak macie jakies pomysły to podpowiadajcie co to moze byc.
Od czego mam zacząć, Bede wdzięczny :grin:



Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » śr gru 16, 2009 22:30

masa1988 pisze:Od czego mam zacząć, Bede wdzięczny :grin:
No tak jak u mnie ;). Kolega pisal wczesniej -> VAG VAG VAG.



Awatar użytkownika
masa1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn sty 15, 2007 12:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Auto: Golf mkIV GTI 1.8t i Bora variant 2.0 8v LPG
Silnik: AUQ

Post autor: masa1988 » śr gru 16, 2009 22:58

szu, Dzieki szkoda ze tylko narazie nie mam mozliwosci go podłaczyc, na dniach to sprawdze.

Jest tez mozliwosc ze jeden VAG pokaże bład a drugi nie. kiedys podłanczałem i na jednym u mechanika pokazało ze mam czujnik temp walniety (ale dla pewnosci bede musiał sprawdzic jaka daje rezystance) zas u kolegi na VAG-u nie pokazywało nic.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » czw gru 17, 2009 00:09

masa1988, dokladnie vag vagowi nie rowny,na jednym wagu pokazalo mi kat wtrysku a na drugim spadek kompresji ( i ten vag mial racje byl pekniety tlok)


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw gru 17, 2009 18:52

damian2Zabrze pisze:dokladnie vag vagowi nie rowny,na jednym wagu pokazalo mi kat wtrysku a na drugim spadek kompresji
w jaki sposób wag pokazuje spadek kompresji????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości