jetta 1.6 d nagrzewa sie podczas stania w korku.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Guteksk8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 20, 2009 21:19
Lokalizacja: Gliwice

jetta 1.6 d nagrzewa sie podczas stania w korku.

Post autor: Guteksk8 » wt paź 27, 2009 20:50

Wczoraj zrobiłem trasę Rybnik Gliwice i powrót ale pokarały mnie korki w Gliwicach silnik nagrzał się powyżej połowy z pod maski para buchała a jak jechałem to temperatura malała wiec boczkiem wróciłem do domu i otworzyłem maskę przewody z płynu góra i dół nie były sztywne chłodnica była ciepła a wentylator nie kręcił? Teraz pytanie czy wentylator termostat czy nie daj bóg uszczelka.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt paź 27, 2009 21:00

Jeśli nie zamknęłeś wskaźnika to szukaj wycieków.

[ Dodano: 27 Paź 2009 20:00 ]
Płyn zostawia białe ślady



Awo_marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 00:58
Lokalizacja: kielce

Post autor: Awo_marek » wt paź 27, 2009 22:50

może jestem laikiem żeby coś doradzać ale też tak miałem i to był wentylator
wentylator przynajmniej w moim samochodzie ma 2 biegi i ten drugi załącza się przy wyższych temperaturach gdzieś około 70 stopni
a co do Twojej wypowiedzi to nie wydaje mi się żeby para buchała z pod maski w połowie wskaźnika musiałeś tam mieć conajmniej te 80 stopni jeżeli nie wiecej



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt paź 27, 2009 23:05

Spr na krótko czy działa wentylator na poszczególnych biegach, bo jesli, nie to może czujnik temperatury. (Nie zam układu instalacji w tym aucie - czy czujnik steruje przekaźnikiem, czy tez bezpośrednio steruje pracą wentylatora)

Jeśli powyższe ok, wówczas spr termostat - pewnie wiesz jak, jeśli nie poszukaj na forum.

Jeśli mimo to dalej by się grzał pozostaje chłodnica bo gorszych awarii nie chcę wywoływać - uszczelka...


www.elektrotom.eu

Guteksk8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 20, 2009 21:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Guteksk8 » czw paź 29, 2009 00:03

z chęcią spróbuje tylko elektronika w moim wykonaniu stoi na niskim poziomie jeśli tylko mógłbyś wytłumaczyć jak go na "krótko" potraktować to będę bardzo wdzięczny



Awatar użytkownika
raf-gog
RAFI
RAFI
Posty: 388
Rejestracja: śr paź 22, 2008 14:25
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Kontakt:

Post autor: raf-gog » czw paź 29, 2009 00:12

Guteksk8, Przy wentylatorze masz dwa albo trzy styki (tam gdzie przychodzi kabel odłączasz go i wszystko masz na wierzchu to znaczy 3 styki) na jedne idzie minus (tzw. masa), a na pozostalke podajesz plus z aku:) prosciej biezesz dwa kable dlugie na okolo 1,5 metra podlaczasz je do aku ( tylko tym z plus nei dotknij budy) i minus przykladasz do pierwszego styka a plus do drugiego a potem plus do trzeciego jak kreci to znaczy ze dziala. Nie jest istotne ktorego dotkniesz minusem (najbardziej z prawej czy z lewej, bo tylko wentylator bedzie sie krecil w prawo badz w lewo)


Jesli dfziala to podlaczasz wszystko spowrotem i nagrzewasz pozadnie auto i obserwujesz czy sie wlaczy wentylatro jesli nie to do wymiany jest czuinik przy chlodnicy, znajduje sie on w dolnym prawym rogu chlodnicy jak stoisz przed maska i zagladfasz do komory:)


:dol: :dol: :dol:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2903078#2903078][img]http://img59.imageshack.us/img59/7623/buzik.jpg[/img][/url]

Guteksk8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 20, 2009 21:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Guteksk8 » wt lis 17, 2009 21:03

wielkie dzięki to był czujnik na szczęście jedyny problem był z wentylatorem bo był dwu pinowy a czujnik trzy ale się udało na wszelki wypadek zamontowałem włącznik bezpośredni więc już nie straszna wysoka temperatura jeszcze raz dziękuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości