1994 rocznik problem z trzęsiem przy prędkości powyżej 100

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fiolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 09:49
Lokalizacja: Warszawa

1994 rocznik problem z trzęsiem przy prędkości powyżej 100

Post autor: fiolka » pn wrz 07, 2009 09:59

Dzień Dobry,
Mam nadzieję, że w dobrym temacie pisze - czytałam regulamin forum - to na początek:)
a teraz do sedna - mam golfa - jak w temacie - i problem tego typu ze jak jade ponad 100 km na godzinę to strasznie trzęsie - i to nie tylko kierownica, ale mam wrażenie ze cale auto się trzęsie..parę dni temu był na przeglądzie techniczym - dostałam pieczątke i tylko informację , ze trzeba wymienić tuleje belki tylnej; poza tym podobno wszystko ok; koła były wyważane niedawno... generalnie takie lekkie trzęsienie kierownicy jest odczuwalane przy prędkości około 80 km - tak zawsze bylo, ale wczoraj jechałam ekspresówką i właśnie około 100/110 km już strasznie trzęsło , normlanie bałam się jechać szybko zeby mi się auto nie rozpadło...pojadę oczywiście do mechanika - ale chciałam tu uzyskać poradę co mu zasugerować to sprawdzenia żeby mi połowy auta nie wymienił:) będe bardzo wdzięczna za pomoc.
fiolka



Awatar użytkownika
karol26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr paź 17, 2007 20:50
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: karol26 » pn wrz 07, 2009 10:20

Sprawdz na poczatek wyważenie kół bo to podstawa.Takie objawy są zazwyczaj przy źle wyważonych kołach.No i obejrzyj opony czy nie mają gdzieś wybrzuszenia itp.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=266857 --->Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » pn wrz 07, 2009 20:38

Ja miałem takie objawy jak zaczep na tłumiku zardzewiał i drgania szły na całą budę koszt 15 zeta



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: 1994 rocznik problem z trzęsiem przy prędkości powyżej 1

Post autor: tomch » pn wrz 07, 2009 21:58

W ibizie brata auto wpadało w duże wibracje też w okolicach 100-wki. Przyczyną był padnięty całkiem tylni amortyzator. pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości