podgrzewacz płynu chłodniczego.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: gatokane » ndz lip 03, 2011 18:43

Podaje link do zdjęć z pod maski i czy jest jakaś szansa na działanie tych świec

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c67 ... d896e.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem czy jest ta ori instalacja ?
Ostatnio zmieniony ndz lip 03, 2011 22:31 przez gatokane, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: munior » ndz lip 03, 2011 21:42

Jak jest ori instalacja i jezeli nie są spalone to i owszem,ale dopiero jak temp.spadnie do ok.5 stopni ...a co tam na nich tyle rdzy :bajer:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: martinezz123 » pn lip 04, 2011 10:23

gatokane pisze:Podaje link do zdjęć z pod maski i czy jest jakaś szansa na działanie tych świec

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c67 ... d896e.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem czy jest ta ori instalacja ?
a więc nie masz kolego instalacji masz tylko króciec ze świeczkami , tam gdzie masz przyczepioną syrenkę od alarmu powinieneś mieć skrzyneczkę z przekaźnikami z której wychodzą kable do świec a ty nie masz tego .
a żeby świeczki zaczeły grzać to nie wystarczy spełnić tylko tego warunku 5 *C , jest jeszcze co najmniej z 5 warunków między innymi ładowanie ładowanie mieszczące sie w normach , temperatura ustawiona na max itd itp . miałem gdzieś rozpiskę , jak by ktoś chciał to mogę poszukać :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Sztomel » pn lip 04, 2011 13:55

martinezz123 pisze:a więc nie masz kolego instalacji masz tylko króciec ze świeczkami , tam gdzie masz przyczepioną syrenkę od alarmu powinieneś mieć skrzyneczkę z przekaźnikami z której wychodzą kable do świec a ty nie masz tego .

tego akurat na fotce nie widać a to, że nie ma kabli to wcale nie znaczy, że jego sterownik silnika tego nie obsługuje. Wystarczy popatrzeć do skrzynki e-box w komorze silnika i mieć pewność, że sterownik silnika nie był wymieniany a wtedy wystarczy tylko podpiąć instalację zasilającą i w zimie będzie hulać :
Obrazek

mogą być dwa przekaźniki o oznaczeniu 53 albo jeden 53 a drugi 100 i będzie to świadczyć o tym, że oryginalnie miałeś zasilanie podgrzewacza. Dodatkowo jeszcze musi być bezpiecznik w skrzyneczce nad akumulatorem czyli FL5 - pierwszy po lewej stronie od 3 zielonych bezpieczników o wartości 50 Amper - foto kolegi jaszczur :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1312973" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: martinezz123 » pn lip 04, 2011 14:14

martinezz123 napisał(a):a więc nie masz kolego instalacji masz tylko króciec ze świeczkami , tam gdzie masz przyczepioną syrenkę od alarmu powinieneś mieć skrzyneczkę z przekaźnikami z której wychodzą kable do świec a ty nie masz tego .


tego akurat na fotce nie widać a to, że nie ma kabli to wcale nie znaczy,


widać kolego obejrzyj inną fotkę i widać tam że nie ma tej skrzyneczki ze zdjęcia , co nie oznacza że nie ma możliwości , jeżeli ktoś zdemontował ten tą skrzynkę to musiały zostać kable :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
sobota1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob lut 06, 2010 15:02
Lokalizacja: szczecin

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: sobota1 » wt lip 05, 2011 00:30

to i ja sie podepne ...jak wymienialem filtr kabinowy,przy okazji wyczyscilem tez cale podszybie ze sterych lisci itp.
Zauwazylem ze przy wtyczce od kompa na podszybiu mam uciety przewod jeden w kolorze bialo-czarnym...ze schematu wywnioskowalem ze jest to przewod sterojacy od swiec podgrzewacza plynu...wiem ze nie dziala to u mnie bo kolega sprawdzal mi ustawienia po czyszczeniu nastawnika i stwierdzil ze nie ma sterowania na tym elemencie
a oto fotki tego przewodu:
Obrazek
Obrazek

czy mam racje czy sie myle???


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=316791" onclick="window.open(this.href);return false; moj strażak variat:)
http://vag-grupa.pl/viewtopic.php?t=37" onclick="window.open(this.href);return false;

banan1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 18, 2008 09:45
Lokalizacja: lublin

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: banan1 » czw lip 07, 2011 23:20

Witam,

Czy w silnikach ATD w MK4, były stosowane podgrzewacze płynu chłodniczego ??



banan1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 18, 2008 09:45
Lokalizacja: lublin

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: banan1 » pn lip 11, 2011 21:10

Czy mogę zastosować podgrzewacz płynu w silniku ATD, jeśli tak, to jakiego mogę użyć ?? Dziekuję, za podpowiedź, pozdrawiam



banan11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 27, 2008 10:46
Lokalizacja: lublin

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: banan11 » wt sie 09, 2011 07:54

Witam,

Czy możecie mi dobrać podgrzewacz płynu do silnika ATD, od innego silnika, który bedzie pasował. Chciałbym sobie zamontować przed okresem zimowym. Dziękuję, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: guziolek » czw sie 11, 2011 20:57

banan11 pisze:Witam,

Czy możecie mi dobrać podgrzewacz płynu do silnika ATD, od innego silnika, który bedzie pasował. Chciałbym sobie zamontować przed okresem zimowym. Dziękuję, pozdrawiam.
Proszę bardzo, na PW już nie będę odpisywał, a tu przyda się może też innym.
Obrazek

lub:

Obrazek



Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Wojtek010 » pt sie 12, 2011 00:18

@banan1 u mnie jest fabrycznie podgrzewacz w ATD


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Sztomel » pt sie 12, 2011 07:38

Zaraz padnie pytanie : dlaczego u mnie nie ma a u innych jest ? Już odpowiadałem m.in. na PW jak i w podobnych temu tematach, że podgrzewacz jest fabrycznie montowany w tych autach, które są sprzedawane na rynki do krajów o chłodnym klimacie więc nie znajdziecie ich w autach sprzedanych pierwszy raz w Hiszpanii, Włoszech, Grecji itd. Po drugie koncern nigdy nie wypuszczał aut do krajów np. skandynawskich fabrycznie wyposażonych w podgrzewacze elektryczne takie (zasilane napięciem 230 V) jakie stosuje w tych krajach np. firma Defa a kolejną rzeczą jest podgrzewacz odmy w silnikach TDI - mimo, iż jest on na schemacie elektrycznym w "Poradniku użytkownika - Golf, Bora Sam Naprawiam..." autorstwa Rainer'a Althaus'a to z takim rozwiązaniem spotkałem się tylko w wersjach amerykańskich a konkretnie w Kanadzie. To schemat z podgrzewaczem odmy N79 :
Obrazek

a to faktycznie zainstalowany ten podgrzewacz (widać tylko wtyczkę od niego zainstalowaną na rurce odmy dochodzącej z pokrywy zaworów do rury powietrza idącej do turbo) :

Obrazek


Obrazek

Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Wojtek010 » pt sie 12, 2011 21:23

Sztomel, Faktycznie zupełnie o tym zapomniałem. To samo tyczy się samochodów wyposażonych w dogrzewacze eberspacher.


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re:

Post autor: MrKristopH » śr lis 16, 2011 12:09

PinkFloyd pisze:Świece sie uruchamiaja jak sa spełnione niże warunki
- silnik pracuje od min. 10 s
- temp. plynu chlodzacego >70°
- temp. powietrza >5°
- obr. silnika < 800
- obciazenie Alternatora < 50%
Sztomel pisze: no i do tego musi być włączona nagrzewnica na full i nawiew na szybę przednią.
Te warunki są nielogiczne.
- Silnik pracuje > 10s --> OK Silnik ma pracować dłużej niż 10s
- Temp. płynu chłodzącego > 70 st --> ? Dlaczego temp płynu ma być powyżej 70 st?
- Temp powietrza > 5 st --> ? W dodatku grzanie załączy się tylko gdy jest cieplej niż 5st, dziwne.
- Obroty silnika < 800 --> ? Który diesel 1,9 kręci się wolniej niż 800 rpm?
- Obciążenie alternatora < 50% --> OK Wykorzystanie alternatora mniejsze niż 50%
- Włączona nagrzewnica na full --> pewnie chodzi o dmuchawe/nawiew (najwyższy bieg) czy o położenie pokrętła temperatury?
- Nawiew na szybę przednia --> OK.

Jak to ma być z tymi warunkami, bo test podgrzewaczy na VAGu przechodzi poprawnie. Mierzyłem prąd płynący przez podgrzewacze. Szarpnęły grubo ponad 10A a że miernik mam tylko do 10A to pomiar trwał < 1s. Podgrzewacze na pewno mam sprawne. Napięcie na aku podczas testu jest ok. Bezpieczniki sprawne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości