Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: ciachotdi » czw lis 14, 2013 12:31

black raven pisze:Pozbyłem się wreszcie tych drgań Zerowym nakładem finansowym i w ciągu 30 sekund
czyli mozna powiedzieć iż zrobiłeś to nie profesjonalnie :helm:



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: wron » czw lis 14, 2013 13:43

black raven pisze:Pozbyłem się wreszcie tych drgań :D Zerowym nakładem finansowym i w ciągu 30 sekund :D
mów co zrobiłeś? :)



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: black raven » czw lis 14, 2013 14:17

ciacho840 - ale za to skutecznie :D
wron - zleciłem podłączenie pod kompa ( całkowicie przypadkiem w celu sprawdzenia jakie wyjdą błędy ). Wykazało błąd " Wypadania zapłonu na 1 cylindrze ". Po skasowaniu błedu drgawki zniknęły :D



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: ciachotdi » czw lis 14, 2013 15:16

black raven pisze:Wykazało błąd
black raven pisze:Po skasowaniu błedu drgawki zniknęły
Ameryki nie odkryłeś. Mogłeś wcześniej do tego dojśc sprawdzając okablowanie pompek. :chytry:



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: seaman1982 » czw lis 14, 2013 15:50

Czyli, ze co trzeba zrobic? Sprawdzic przewody? A ktore to sa?



Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Problem z pompowtryskiem.

Post autor: mcgiwerr » czw lis 14, 2013 19:04

Witam. :grin: Moze to nie VW ale chodzi o silnik. Moze zaczne od poczatku. Zakupilem Galaxy MK 2 z 2005 roku 1.9 tdi 115 km..
Po odpaleniu czasem bujalo silnikiem.
Po jezdzie testowej jak dodawalem gazu troche trzeslo.( pewnie wew przegob albo podpora walu )Ale z uwagi ze auto zakupilem tanio liczylem sie z naprawami i regeneracja pompowtryskow. Wiec odwiedzilem 2 mechanikow tzw.. Pompiarzy.I obaj stwierdzili ze 2 pompowtrysk umarl. Wiec ok wyjalem i smigam do starogardu po zregenerowany. Po zamontowaniu okazalo sie ze problem dalej istnieje. Wiec pomysl byl taki ze polecialem z 3 innymi na sprawdzenie i okazalo sie ze sa dobre :kac: hehe ( wiec pewnie i 2 byl ). Pytanie w czym jest wina. Po zamontowaniu ich na miejce stwierdzilem ze sprawdze miernikiem cala wiazke od pompowtryskow do komputera i jest ok. ( wiem ze mimo ze miernik pokazuje ze jest ok moze byc uszkodzona) Potem kontrola cisnienia. ( od 29 do 32 ) wiec ok. Teraz jak odpalam to chodzi na wszystkie gary ale troche byja silnikiem. Na Vau pokazuje cos dziwnego miatomiast ( z tego co pamietam ) TAB 23-1-3 POMPOWTRYSK POKAZUJE OK 30-50 A 2 100 i wiecej wiec lipa. Ale po podlaczeniu go kablami z 2 autem na 1-3 pokazuje 0d 0-do 2 a na 2 dalej kolo 100. Przelecialem wszystkie styki i klemy bo ktos mi powiedzial ze prad moze gdzies uciekac i dlatego tak jest. Dodam ze jak chodzi na wolnych to lampka mi delikatnie miga ale ladowanie jest 14.45 wiec ok. Moze ktos ma jakis pomysl. Z gory dzieki za pomoc.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: seaman1982 » śr lis 27, 2013 08:35

U mnie problem zostal rozwiazany. W silniku BLS na wolnych obrotach dosc mocno silnik dostawal drgawek. Po wymianie napinacza na pasku klinowym problemu juz nie ma. Nie wiem czy u kazdego to jest przyczyna, ale u mnie pomoglo.



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: srubox » czw gru 12, 2013 20:25

Witam. TDI ASZ przebieg 235tyś km...problem polega na tym że zimny silnik po nocnym postoju szarpie po odpaleniu i puszcza bąki szarego dymu,więc podłączyłem vaga przed odpaleniem po nocy i wszystkie parametry ok oprocz tego co zobaczyłem w gr.13 a mianowicie;
Obrazek
po kilku minutach pracy korekcje sie wyrownuja i auto przestaje szarpac i dymic( szczegolnie jak czwarta pompka ma juz w miare dobre wartosci) czyli;
Obrazek

Na ciepłym to wygląda tak;
Obrazek

Problem jeszcze jaki zauważyłem to stukanie na obrotach jałowych...ciężko je zlokalizować bo silnik to zagłusza ale najlepiej je slychać w kabinie.
Jutro postaram się nagrać ten dźwięk.
sprawdzone/zrobione zostało;
- brak bledow
-kompresja na zimnym 34 bar na wszystkich cyl.
- świece sprawne i prąd dochodzi
-synchronizacja 0.0 - 0.6 na zimnym i na ciepłym
- wałek nie jest wytarty a uszczelki pompek wymienione 10 tyś temu razem ze szklankami i uszczelniaczami zaworow.
-dogięte i pryśnięte styki na wiązkach pompek

Auto jest po programie...w serii wyszło 132KM/320Nm a teraz jest 156KM/370Nm...pomóżcie koledzy czyżby czeka mnie wymiana pompowtrysku.?



tomaszp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 21:54

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: tomaszp » sob mar 14, 2015 12:01

do: stanislawski

Witam serdecznie.
Mam dokładnie takie same objawy w swoim golfie 4 1,9TDI AXR 101KM (przebieg autentyczny 180tys.). Teź wymieniłem cały rozrząd , nowy kpl.sprzęgła z dwumasem Sachs,oleje, wszystkie filtry, na komputerze żadnych błedów.Poduszki skrzyni, silnika ok. Delikatne drgawki jak były tak są na biegu jałowym już po lekķim nagrzaniu silnika.
Czy udało się zdiagnozować przyczynę?
Bardzo proszę o informację.

PS.
Może komuś z innych użytkowników udało się zdiagnozować przyczynę.



Awatar użytkownika
Bartek__11111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 22:20
Lokalizacja: Lębork

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: Bartek__11111 » czw mar 19, 2015 00:24

Witam Mam problem z poduszką skrzyni biegów silnik to 1.9D Golf III następujący nie mogę odkręcić śruby 17 obkręca się a nie odkręca, ktoś pomorze doradzi jak to ogarnąć?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: VW_seller » sob mar 21, 2015 20:58

Bartek__11111 pisze:Witam Mam problem z poduszką skrzyni biegów silnik to 1.9D Golf III następujący nie mogę odkręcić śruby 17 obkręca się a nie odkręca, ktoś pomorze doradzi jak to ogarnąć?
czyli co bo nie rozumiem ? tak w ogóle to nie ten dział


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
matthew93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob lis 21, 2015 22:02

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: matthew93 » pn lut 15, 2016 22:39

Czy ktoś z forumowiczów znalazł rozwiązanie poszarpywania na wolnych obrotach w silniku AXR ? męczę się z tym od 3 miesięcy i już nie mam pomysłów..


... keep a great thing going

kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: kamikadzebm » śr lut 17, 2016 18:03

Mi w Ajm drgal silnik na zimnym jak i cieplym silniku myślałem że dwumas ale wczoraj wymieniłem poduszkę skrzyni biegów (łapę) która idzie do "sanek" wszystko ustalo jak należy. Roboty 15 minut. Radze zajrzeć pod auto i złapać za tą poduche i zobaczyć czy jest luz czy nie. Nowej poduszki nie moge prawie ręka ruszyc. Zresztą widać czy gumy są popękane itp. Pozdro



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: przemlin » śr lut 17, 2016 21:44

kamikadzebm pisze:Mi w Ajm drgal silnik na zimnym jak i cieplym silniku myślałem że dwumas ale wczoraj wymieniłem poduszkę skrzyni biegów (łapę) która idzie do "sanek" wszystko ustalo jak należy.
A czy przy ruszaniu drżał ci samochód ??Ja mam problemy z płynnnym ruszeniem i sie zastanawiam czy to nie ta dolna poduszka bo pod skrzynią już wymieniłem.Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości