[Passat] Problem z automatem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

[Passat] Problem z automatem

Post autor: Cwieku » pt maja 08, 2009 12:00

Czesc, kumpel w Passacie ma nastepujący problem i prosił o wrzucenie tu posta, moze ktos z Was pomoze.
Witam Wszystkich!
Mam passata 02' 1.9 tdi i od lutego zaczęły mi się problemy. Na samym początku zaświeciła mi sie kontrolka od poduszki powietrznej. Po jakimś czasie zaświeciło się ESP (auto w międzyczasie nie było ani uderzone, ani nikt nie grzebał w elektryce). Później podczas jazdy w dużej wilgotności (śnieg z deszczem) pojawiły się problemy ze skrzynią biegów. A mianowicie na wyświetlaczu deski rozdzielczej wszystkie biegi były podświetlone a w praktyce przełączał na max 3ci bieg (skrzynia 4ka). Nie świeciła się kontrolka mówiąca o konieczności wciśnięciu hamulca, aby zmienić bieg. Dodatkowo zaświeciła się kontrolka braku oleju w silniku. Po powrocie z ferii wszystkie błędy skasowałem i jeździłem szczęśliwie następne 2 tyg. Po tym czasie znowu kontrolka od poduszek i ESP. Taka sytuacja powtórzyła się ze 3 razy. Wspólnym mianownikiem to to, że błędy pojawiały się najczęściej jak na zewnątrz było wilgotno.
Jakiś miesiąc temu zaświeciła mi się kontrola od świec i ESP i cały czas świeciły mi się światła stopu. Wymieniłem czujnik pod pedałem hamulca i spokój miałem aż do wczoraj.
Odpaliłem wczoraj auto (było mokro i padało) nie świeciła się kontrolka mówiąca o konieczności wciśnięcia hamulca, aby przełączyć bieg i znowu podświetlone były wszystkie biegi. ER działał D nie. Po 3 krotnym zgaszeniu auta i odpaleniu zaczęło działać D. Skrzynia zmieniała wszystkie 4ry biegi.
Podpiąłem VAG 4.9 i miałem takie błędy:
1. Skrzynia biegów:
- 293 Przełącznik wielofunkcyjny-F125
nieznane ustawienie przełączników
- 811 Układ nie gotowy do odpowiedzi
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
2. ABS:
- 1119 Sygnał rozpoznania biegu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
Sam już nie wiem czy mam zawilgocona instalację, czy cos robi zwarcie czy faktycznie cos się psuje.
Bardzo proszę o info, co to może być i kto pomoże mi usunąć awarię (najlepiej w okolicy Warszawy)

B5(3BG) 1.9TDI-PD 101KM (AVB)
Rok: 2002


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pt maja 08, 2009 16:22

sam sobie kolega odpowiedział jak jest wilgotno :helm:

chyba tylko serwis vw pomorze w takim aucie :crazy:


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » sob maja 09, 2009 23:19

Poczytaj tu jeden i drugi kod.
http://translate.google.pl/translate?hl ... pl%26lr%3D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości