Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mat2902
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 20, 2009 20:22
Lokalizacja: namyslow
Kontakt:

Post autor: mat2902 » czw sie 20, 2009 20:29

do nie odpalania na rezerwie to rozbier zbiornik zobaczysz sam



Robert695
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 15, 2009 18:31
Lokalizacja: Janów lubelski

Post autor: Robert695 » pt sie 21, 2009 21:38

Witam u mnie zawór zwrotny jest na przewodzie nr 2 (rysunek wyżej) i też mi ciężko pali po długim postoju.A jeśli już bo odpalę to w tym przewodzie lecą dość duże pęcherzyki powietrza. co jest nie tak że tak ciężko pali??



marcuso86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:23
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: marcuso86 » wt sie 25, 2009 20:38

Powiedzcie mi jeszcze koledzy jak sprawdzic czy ten zaworek jest dobry. Wymontowałem go dmuchnąłem w jedną i drugą strone i zaworek przepuszczal - myslalem ze jest uszkodzony bo powinien chyba przepuszczać tylkko w jedną strone, czy sie myle? Pojechałem do sklepu wziąlem nowy zaworek z boscha do reki i tez sprawdziłem i przepuszczał w obydwie strony, wiec co z tym fantem?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt sie 25, 2009 21:29

Dodatkowy zaworek zwrotny - włożyć w przewód paliwowy przed lub za filtrem paliwa i dodać krótki wężyk aby złożyć z filtrem( można też przeciąć istniejący i wstawić zaworek).
Nie ma specjalnie znaczenia przed czy za filtrem.Można wstawić w nadmiar...
Różnice zależnie od miejsca wstawienia a także na którym przewodzie:
Przed filtrem - przy jego wymianie paliwo nie cofnie się do zbiornika.
UWAGA! Jeżeli pompa wtryskowa będzie
'podjechana" to może się okazać że po założeniu zaworka paliwo cieknie z pompy na zgaszonym silniku(dowód na samozapowietrzanie) i zobaczymy z jakiego miejsca.
Na wężyku nadmiaru-nie pozwoli na zassanie tą drogą powietrza ale może się okazać że po postoju jest zapowietrzona...powietrze poszło na uszczelnieniach - nie będziemy wiedzieć na jakich...
Reasumując - tak czy tak mamy odpowiedź wstępną dotyczącą szczelności pompy. :pub:
Aha - ten zaworek o którym piszę jest tzw.uniwersalnym i nie ma nic wspólnego z tym na rysunku.
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 21:31 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

mizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 14:46
Lokalizacja: poznań

Post autor: mizu » pt paź 02, 2009 19:49

Jakie znaczenie ma to coś oznaczone nr 4?
Czy to jest zaworek zwrotny?
Dlaczego jest opisany jako zawór regulacyjny?
Jak i co się nim reguluje?



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob paź 03, 2009 21:21

ja zrobilem tak i mam sw. spokoj, przed filtrem zawor zwrotny a sam filtr bez elementu nr 4 z 3 postu na 1 str.



Awatar użytkownika
krzysbiker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:59
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: krzysbiker » wt paź 06, 2009 14:48

niewiem czy cos ci to pomoze ale u mnie w golfie wyglada to tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt paź 06, 2009 17:07

przygotuj sobie ok 1m nowego weza, filtr bez wejscia na org. zawor, opaski, z.zwrotny



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » czw paź 08, 2009 18:11

Witam, kiedyś czytałem książkę (chyba) obsługa Vw golfa i tam pisało, że ten czarny zaworek znajdujący się na filtrze działa w ten sposób, że po wyżej temperatury (chyba) 5stopni wracające paliwo-ciepłe nie przechodzi przez filtr paliwa tylko bezpośrednio wraca do zbiornika, jesli jest chłodniej to przepływa przez filtr i przy okazji go podgrzewa.
Ja w swoim aucie mam tak, że kiedy właśnie jest chłodno na dworze okolice +4 stopnie, czy może mnie, teraz dokładnie nie pamiętam zapala mi na dotyk, jak jest cieplej to już loteria, raz na dotyk, a innym razem trzeba kilka razy obrócić silnikiem. Czasem jest tak, ze po przejechaniu 2km zgaszę i odpalam ponownie to zapali na dotyk. I, co wy na to? Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » czw paź 08, 2009 22:18

tomek08 pisze:Witam, kiedyś czytałem książkę (chyba) obsługa Vw golfa i tam pisało, że ten czarny zaworek znajdujący się na filtrze działa w ten sposób, że po wyżej temperatury (chyba) 5stopni wracające paliwo-ciepłe nie przechodzi przez filtr paliwa tylko bezpośrednio wraca do zbiornika, jesli jest chłodniej to przepływa przez filtr i przy okazji go podgrzewa.
Ja w swoim aucie mam tak, że kiedy właśnie jest chłodno na dworze okolice +4 stopnie, czy może mnie, teraz dokładnie nie pamiętam zapala mi na dotyk, jak jest cieplej to już loteria, raz na dotyk, a innym razem trzeba kilka razy obrócić silnikiem. Czasem jest tak, ze po przejechaniu 2km zgaszę i odpalam ponownie to zapali na dotyk. I, co wy na to? Pozdrawiam.
tez to zabserwowalem ze jak bylo zimniej to palil lepiej, a ten zaworek to podgrzewacz paliwa



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw paź 08, 2009 22:36

U mnie paliwo sie nie cofało, kat wtrysku ok, rozrusznik aku nowy, wtryski ok a w przedziale od 7 do 15st płynu chłodniczego trzeba było 2 sek krecic zeby zapalił, ponizej 7st swiece zadziałay dawka paliwa wiekrza i auto jarało od kopa, powyzej 15st tez od kopa , wiec przeprogrwamowałem vagiem ze swiece działaja od 15st nizej i jest juz ok :grin:



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Post autor: Pitekz » pt paź 09, 2009 08:51

A co to może być że u mnie strasznie ciężko pali bez znaczenia czy jes zimno czy ciepło, po całej nocy trzeba go kręcić ok 4-5 razy ale tak po ok 10-15 sekund a jak jest ciepły to to wystarczy jedno kręcenie ale też musi ono trwać ok 10 sekund. Wymieniłem filtr, ten zaworek, w przeweodach nie ma powietrza rozrusznik ok kręci jak szalony, a stało się to z dnia na dzień. i jeszcze jak zapali do delikatnie falują wolne obroty. Obstawiał bym na cofanie się paliwa ale już całkiem zgupiałem jak ktoś ma jakieś pomysły to prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt paź 09, 2009 14:04

Pitekz pisze:A co to może być że u mnie strasznie ciężko pali bez znaczenia czy jes zimno czy ciepło, po całej nocy trzeba go kręcić ok 4-5 razy ale tak po ok 10-15 sekund a jak jest ciepły to to wystarczy jedno kręcenie ale też musi ono trwać ok 10 sekund. Wymieniłem filtr, ten zaworek, w przeweodach nie ma powietrza rozrusznik ok kręci jak szalony, a stało się to z dnia na dzień. i jeszcze jak zapali do delikatnie falują wolne obroty. Obstawiał bym na cofanie się paliwa ale już całkiem zgupiałem jak ktoś ma jakieś pomysły to prosze o pomoc.
sprawdz kat wtrysku, jesli odpali i chwile potem zgasisz i znow trzeba krecic to obstawiam kat wtrysku lub nawet rozrzad mogl przeskoczyc a w extremalnych przypadkach nawet mogl sie sciac klin na wale w mk3 to czesta przypadlosc



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Post autor: Pitekz » pt paź 09, 2009 19:10

antojuja pisze:sprawdz kat wtrysku, jesli odpali i chwile potem zgasisz i znow trzeba krecic to obstawiam kat wtrysku lub nawet rozrzad mogl przeskoczyc a w extremalnych przypadkach nawet mogl sie sciac klin na wale w mk3 to czesta przypadlosc

To dałeś mi teraz do myślenia coprawda jestem świeżo po wymianie rozrządu ale to wcale nie znaczy ze ktoś nie odstawił fuszerki.
Wstawiłem dziś zaworek zwrotny przed filtrem i też nic. a silnik nie gaśnie jak zapali to działa cały czas w tym ze na wolnych obrotach delikatnie zarzuca jakby by było powietrze w układzie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości