Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz gru 20, 2009 17:31

semowi pisze:
oldstaszek pisze:Nie bardzo was rozumiem...
Dawno wynaleziono depresatory i od dawna są produkowane.
Kombinujecie z denaturatem/benzyną i jeden Bóg wie z czym jeszcze, a przecież wystarczy wydać parę złociszy i mieć święty spokój - znacznie więcej tracicie na "wynalazkach" i to podwójnie(raz je kupując a drugi na mechanika).
Wystarczy to:(zdjęcie specyfiku podanego przez OLDSTASZEK)
w takim razie ten środek umożliwi mi normalny rozruch auta?? Bo teraz jak podchodze do auta przy odpaleniu chodzi ono około 10 sekund przy maksymalnych obrotach 1000. co mam zrobić żeby ono odpaliło normalnie i chodziło normalnie, bo profilaktyke żeby w przyszłości tak sie nie stało już znam (dzięki temu forum)
Co masz zrobić...
-zdjąć filtr paliwa i zamienić lub zabrać do ciepłego pomieszczenia aby parafina się rozpłynęła(masz zablokowany).
- zakupić parę litrów ON w kanister i dolać do niego depresator, potrzymać w ciepłym pomieszczeniu aby się paliwo nagrzało.Jak wlejesz do zbiornika to jakąś średnią wyższątemperaturę uzyskasz.
- zamontować filtr, wlać paliwo i start

Musi chwilę pokręcić aby paliwo w przewodzie przeszło i parafina rozpłynęła.
Odpali to niech chwilę pochodzi na luzie aby przepompował nadmiarem i tym sposobem resztówka paliwa się przemiesza.
Tyle, tylko tyle i aż tyle... :pub:
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 17:33 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

semowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 19, 2009 15:50
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: semowi » ndz gru 20, 2009 17:44

dzięki za pomoc, jak bym umiał to bym Ci wystawił, że pomogłeś :))



Awatar użytkownika
sukman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw paź 22, 2009 19:57
Lokalizacja: małpopolska

zamarzł diesel

Post autor: sukman » ndz gru 20, 2009 17:56

ja dziś odpaliłem 1.9TD z zamarznięm paliwem sposób prosty acz skuteczny więc zrobiłem tak:wziołem elektryczną opalarkę podgrzałem misę olejową,filtr paliwa i pompę wtryskową i to poskutkowało dolałem do baku depresatora i jak sie wymiesza z paliwem to już powinno byc GUT zaznaczam,że w nocy wczoraj było u mnie -17 .
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 17:58 przez sukman, łącznie zmieniany 1 raz.


sukman

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz gru 20, 2009 18:03

Dobry sposób, pod warunkiem że ma się blisko do gniazdka z prundem.
Trzeba to robić z umiarem aby nie roztopić plastików albo też...tfu,tfu...


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » ndz gru 20, 2009 18:08

o to fajnie:) czyli robimy zupke w baku :bigok: oldstaszek, munior, :bigok:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
sukman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw paź 22, 2009 19:57
Lokalizacja: małpopolska

zamarzł diesel

Post autor: sukman » ndz gru 20, 2009 18:10

Ja odpalałem go na stacji BP poprostu bratu po nocce nie odpalił nawet nie chciał zakręcic rozrusznikiem tak zgęstniało :jak podgrzewasz rozsądnie po metalowych częsciach brońboże po plastiku albo po gumie.
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 18:24 przez sukman, łącznie zmieniany 1 raz.


sukman

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz gru 20, 2009 18:18

Balugass pisze:o to fajnie:) czyli robimy zupke w baku :bigok: oldstaszek, munior, :bigok:
Możesz nazywać dowolnie - powiedz to kolegom marznącym na drodze bo im zdechło...znam takich przypadków masę - celowały w tym klekoty merca, busy 207;208 - zostawały na drodze... :pub:
Generacje na CR-ach tego problemu nie mają gdyż paliwo z powrotu jest tak ciepłe że dogrzewa pozostałe w zbiorniku - dlatego na lato jest chłodnica paliwa gdyż na wyjściu łapie czasem prawie 100 stopni.

PS.Popatrz - ile postów jest w tym temacie tylko na tym forum.Tak jest dzisiaj niemal na każdym samochodowym... :crazy:
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 18:21 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » ndz gru 20, 2009 22:16

Balugass pisze:o to fajnie:) czyli robimy zupke w baku :bigok: oldstaszek, munior, :bigok:
Zupka to się robi jak się parafina wytrąci więc nie rozumiem o co ci chodzi.Możesz jaśniej?


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » ndz gru 20, 2009 23:18

oj panowie:) napisałem zupke czyli ze pomieszam rózne specyfiki :bigok: i tyle:) dzieki za pomoc :pub:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pn gru 21, 2009 09:24

oldstaszek pisze:Mnie te dane nie są potrzebne(mam takie
No to umieść i nie draż dalej tematu...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

_Michał_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 29, 2009 00:22

Post autor: _Michał_ » ndz sty 10, 2010 02:52

To mój pierwszy post więc witam wszystkich :)
Mam znany problem diesli, ostatnio po postoju ok1.5 h na lekkim mrozie zamarł.. świetne paliwo z orlenu.. Golf stoi już prawie 2 doby w ciepłym garażu, dodatkowo podgrzewany farelka ale dalej nie pali :/ jak kręcę to jest na początku jeden moment jakby chciał załapać ale po chwili koniec i kręci rozrusznikiem tylko. Dzisiaj odczepiliśmy wężyk od filtru paliwa idący do pompy wtryskowej i próbowaliśmy podać mu bezpośrednio ropę ale też żadnych zmian. Co to może być zapowietrzył się? Chodzi o mk4



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » ndz sty 10, 2010 10:42

_Michał_ pisze:Dzisiaj odczepiliśmy wężyk od filtru paliwa idący do pompy wtryskowej i próbowaliśmy podać mu bezpośrednio ropę ale też żadnych zmian
to dziwne powinnien odrazu odpalic po takim zabiegu a napewno odczepiles wezyk zasilający??a nie powrót??


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

_Michał_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 29, 2009 00:22

Post autor: _Michał_ » ndz sty 10, 2010 11:00

tak na pewno zasilanie ten przezroczysty taki :P a jeszcze próbowaliśmy wcześniej odczepić też przyjście z baku do filtra i przy włączonym zapłonie czy nawet próbie kręcenia też nic nie leci, a powinno? bo nie wiem jak to działa?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz sty 10, 2010 15:12

Balugass pisze:zapłonie czy nawet próbie kręcenia też nic nie leci,
_Michał_, Opisz należycie w profilu oznaczenie silnika!. . Bo na tym polega pomoc by wiedziec co to za silnik- na pompkach Czy na pompie!!. :grin: Jezeli na pompie to powinieneś zacząc od elektrozaworu na pompie! ,bezpiecznikach i przekaxnikach.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości