Wlanie benzyny do diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » sob sty 22, 2011 23:23

wyjezdze ten zbiornik i zobacze jak sie nic nie stanie to moze potem po 5 l litrów bede lal tej mieszanki, ale z tym sie jeszcze zastanowie, a jest jakas mozliwosc ze np po jakims czasie bede mial jakies skutki tej benzyny?? robilem ostanio logi na 13 i 18 i 23 kanale to sa logi do pd z tego co wiem i robilem dzis wiec wiem jakie mam tam wartosci, jak troche posmigam to porownam znowu co sie bedzie dzialo, chyba ze cos jeszce moze sie popsuc oprucz tych pompowtrysków



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: zimnylech » sob sty 21, 2012 11:16

tak czytam bo dzis o 4 rano obudzil mnie kolega ze zatankowal do asz 11 l benzynki. jako ze ja kiedys zatankowalem 18 i dolalem do pelna on i to przejezdzilem jakies 2 lata temu wiec kazalem bu dotankowac do pelna z odpowietrzeniem i jechac w trase, dzwonil ze troche traci obroty ale jakos jedzie i ma dotankowywac co 100 km.
kazac mu dolac mixol czy dac sobie juz spokój.?


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: Mumin90 » sob sty 21, 2012 14:32

w zwykłym TD podobno zimą może być nawet 1/3 benzyny w baku
nie wiem jak to się ma do pompo wtrysków niech leje ON do pełna i może będzie dobrze ewentualnie na stacjach są dodatki do ON można zawsze dolać nie zaszkodzi



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: Fahoo » ndz sty 22, 2012 00:51

wlac litr rzepaku z auchana i bedzie ok-mowie serio 4,70 :okej:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

frenk15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 03, 2009 13:56
Lokalizacja: Płock

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: frenk15 » ndz wrz 16, 2012 11:32

Kolega ostatnio do audi 1.9 na pompowtryskiwaczach nalał około 35 litrów benzyny w baku miał 20 oleju zrobił to za granicą bo rozpoznawał paliwo po cenie : }.
Przejechał na trasie 300km na tej mieszance i wtedy się zorientowali, że coś jest nie tak po otwarciu maski silnik się przegrzał, że aż dymił.
Spuścili mieszankę nalali ON i silnik nadal chodzi.
Ale obawiam się, że przegrzanie silnika może mu nie posłużyć. (Uszkodzenie uszczelnień, wycieki, wywalenie uszczelki pod głowicą, zapieczenie pierścieni tłokowych, branie oleju, jak już się same tłoki, wtryskiwacze, pompa nie pozacierają, przy wyższych temperaturach może np: wypalić łopatki turbiny ? itp.).


Sie manko

Łukasz113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 00:58

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: Łukasz113 » ndz sty 03, 2021 01:13

Mam podobny problem wlałem 2 litry benzyny 98 do diesla na stacji kazali dolac paliwa ropy więc dolałem około 20l w baku było jeszcze około 7l ropy czy to coś zaszkodzi? Dolac ropy do pełna? Przyjechałem około 30km bez problemu. Golf 1.9 tdi 115km na pompowtryskach



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 03, 2021 12:47

Dolej ropy do pełna i co np 100 km znowu dolewaj wówczas szybko zmniejszysz ilość pb w on.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: wesol » ndz sty 03, 2021 14:39

Jak donfula doleje on to może już nawet cisnąć na drogach i nic mu się nie stanie. Ja dolewam.1 litr benzyny na zimę na cały bak. Na pół baku 2 litry to też prawie nic. Kiedyś kolega zajął na 25 litrów ropy 6 litrów benzyny i tak jeździł i nic mu się też nie stało.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » pn sty 04, 2021 13:56

A ja mam inne pytanko :) Mam nic nie mający 1.9 sdi od kwietnia jestem na bezrobociu więc bardzo mało jeżdżę ot raz w tygodniu na zakupy 10km w dwie strony, miałem więcej jak pół baku ropy chyba jeszcze letniej? weszło 20l tej najdroższej z CPN nie pamiętam co tam pisało na dystrybutorze bo teraz jakieś inne oznaczenia są kiedyś na zimowej pisało do ilu stopni jest , dziś profilaktycznie zmieniłem jeszcze filtr chociaż na starym mało nalatałem km. ale w TV straszą ''bestią ze wschodu'' że takie mrozy mają przyjść :) Pytanie moje jest takie , czy jeśli nie wiem jaką mam ropę w baku , a było już parę dni przymrozków wcześniej na Mazurach i nie miałem problemu z odpalaniem czy jeżdżeniem raz na tydzień , to czy jak bym dolał Skyd który mam ale mało stosuję to czy coś on mi ''polepszy'' ? Co do benzyny to parę zim wstecz jak jeszcze te zimy były to na bak lałem 5 l i nic się nie działo :) golfik ma już 21 lat i się jeszcze kula :)
Edyta : i jeszcze chciałem się pochwalić że trafił mi się jakiś dobry akumulator Baner taki zwykły który już kręci 10 zim :) golfa mam 11 lat świec też nigdy nie zmieniałem :chytry:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: wesol » pn sty 04, 2021 15:21

Spokojnie. Puki nie ma -18 stopni to ja bym nie panikował. Profilaktycznie zalej tego skyd lub ze dwa litry benzyny. Bardziej szkoda tego aku. Może go co jakiś czas podladuj prostownikiem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » pn sty 04, 2021 17:06

Zobaczę na razie mrozu nie ma , akumulator ostatnio jakoś w grudniu ładowałem , jak by co to po prostu zabiorę go do domu :) gorzej z tym paliwem , pamiętam kilka lat wstecz paliwo też miałem jakieś ujowe no i mechanicy kasę wzięli a filtra nie wymienili co mnie nauczyło robić to samemu i wtedy pierwszy raz użyłem tego Skyd i on chyba podniósł syf ze zbiornika tak że dwa filtry zmarnowałem i nic to nie dało , musiałem opróżnić zbiornik oczyścić ten koszyk z pływakiem a parafiny było tyle że wyglądało to jak wiórka kokosowe :) widocznie wcześniej zbiornik nie był czyszczony? dlatego trochę tego Skyda się boję , zaleję pewnie benzyny.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: marcin7x5 » pn sty 04, 2021 22:54

O tej porze roku to na stacjach jest już tylko paliwo zimowe. Nawet zwykły On ma ok -20* temperaturę zamarzania/wytrącania się parafiny przez co blokuje się filtr i układ paliwowy. Jak zmieszałeś 1:1 z letnim to do ok -10* nie powinno nic się dziać.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » pn sty 18, 2021 08:29

Ostatni raz jeździłem w piątek przy -7 nie było żadnego problemu, zrobiłem jakieś 60 km i zajechałem do CPN weszła tylko dycha , tak więc można powiedzieć że mam teraz pół na pół , sobota -13, niedziela -27 dziś -25 :) aku w domu dziś może będę próbował się przebić na zakupy , oczywiście u mnie na kolonii nie odśnieżone śniegu jakieś 25cm


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » pn sty 18, 2021 14:36

No i nie zapalił :( kręciłem chyba z 6 razy aż osłab akumulator , teraz go ładuję , czemu piszczy i zapala się kontrolka ciśnienia oleju?


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości