Wlanie benzyny do diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: Adamm » pt sty 21, 2011 18:57

dolej do pelna ropy i uszlachetniacza do ropy i powinno dac rade, jak przejedziesz paredziesiat km to znow zalej do pelna ropy


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » pt sty 21, 2011 20:45

no mi tak juz wlasnie dwoch mechaników mowilo, mysle ze bedzie ok..



cinek7l7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 16:32
Lokalizacja: Jarosław

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: cinek7l7 » pt sty 21, 2011 21:12

zrob tak jak koledzy pisza zalej ropa i bedzie gitara to jest diesel siana mu dasz i to strawi :]



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » pt sty 21, 2011 21:42

tak kolego tylko ze na popowtryskach,a z tego co mowia to sa wrazliwe na paliwo...



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Re:

Post autor: Witek.J » pt sty 21, 2011 22:01

wesol pisze:Osobowe diesle nie maja pompek w baku jedynie benzyniaki
BMW E36 2.5 tds jak i Omega B z tym silnikiem ma pompkę elektryczną w zbiorniku. W BMW to dość częsty patent.



Awatar użytkownika
grzester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sie 10, 2010 15:06
Lokalizacja: Baćkowice

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: grzester » pt sty 21, 2011 22:04

bambi001 pisze:tak kolego tylko ze na popowtryskach,a z tego co mowia to sa wrazliwe na paliwo...

mi zdażylo sie przez nieuwage pracownika stacji nalac do megane II common rail około 11litrow benzyny, przy czym w smaochodzie była juz gleboka rezerwa. po wlaniu tego zrobilismy jeszcze 70km ( były lekkie szarpania przy jednostajnej jezdzie, ale przy przyspieszaniu było ok) nastepnego dnia rano wszystko sie wyjasnilo, samochod nie chciał zapalic, spuscilismy benzyne (gdzies z 7-8 litrow), wlalismy pełny zbiornik ropy i wszystko jest jak wczesniej...


mkII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p4394292" onclick="window.open(this.href);return false;

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » pt sty 21, 2011 22:28

grzester pisze:
bambi001 pisze:tak kolego tylko ze na popowtryskach,a z tego co mowia to sa wrazliwe na paliwo...

mi zdażylo sie przez nieuwage pracownika stacji nalac do megane II common rail około 11litrow benzyny, przy czym w smaochodzie była juz gleboka rezerwa. po wlaniu tego zrobilismy jeszcze 70km ( były lekkie szarpania przy jednostajnej jezdzie, ale przy przyspieszaniu było ok) nastepnego dnia rano wszystko sie wyjasnilo, samochod nie chciał zapalic, spuscilismy benzyne (gdzies z 7-8 litrow), wlalismy pełny zbiornik ropy i wszystko jest jak wczesniej...
ale ty na 11 litrów benzyny miales tylko troche ropy tak?? ja juz sam nie wiem co mam robic, nie chce porostu zeby mi cos w silniku trafilo, a znowu spuscic o spodu bak to tez nawet nie wiem jak



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: skkr_lodz » pt sty 21, 2011 22:50

Adamm pisze:dolej do pelna ropy i uszlachetniacza do ropy i powinno dac rade, jak przejedziesz paredziesiat km to znow zalej do pelna ropy
tak jak Adamm powiedział: uszlachetniacza do ON, bak do pełna i będzie git


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: Fahoo » sob sty 22, 2011 03:09

ktos moze powie po co stazt tir-owcy leja benzyne do ropy,pominawszy fakt ze niby nie zamarznie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
grzester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sie 10, 2010 15:06
Lokalizacja: Baćkowice

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: grzester » sob sty 22, 2011 09:19

bambi001 pisze:
grzester pisze:
bambi001 pisze:tak kolego tylko ze na popowtryskach,a z tego co mowia to sa wrazliwe na paliwo...

mi zdażylo sie przez nieuwage pracownika stacji nalac do megane II common rail około 11litrow benzyny, przy czym w smaochodzie była juz gleboka rezerwa. po wlaniu tego zrobilismy jeszcze 70km ( były lekkie szarpania przy jednostajnej jezdzie, ale przy przyspieszaniu było ok) nastepnego dnia rano wszystko sie wyjasnilo, samochod nie chciał zapalic, spuscilismy benzyne (gdzies z 7-8 litrow), wlalismy pełny zbiornik ropy i wszystko jest jak wczesniej...
ale ty na 11 litrów benzyny miales tylko troche ropy tak?? ja juz sam nie wiem co mam robic, nie chce porostu zeby mi cos w silniku trafilo, a znowu spuscic o spodu bak to tez nawet nie wiem jak
tak, z tym ze samochod to diesel


mkII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p4394292" onclick="window.open(this.href);return false;

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » sob sty 22, 2011 14:55

grzester pisze:

mi zdażylo sie przez nieuwage pracownika stacji nalac do megane II common rail około 11litrow benzyny, przy czym w smaochodzie była juz gleboka rezerwa. po wlaniu tego zrobilismy jeszcze 70km ( były lekkie szarpania przy jednostajnej jezdzie, ale przy przyspieszaniu było ok) nastepnego dnia rano wszystko sie wyjasnilo, samochod nie chciał zapalic, spuscilismy benzyne (gdzies z 7-8 litrow), wlalismy pełny zbiornik ropy i wszystko jest jak wczesniej...
ale ty na 11 litrów benzyny miales tylko troche ropy tak?? ja juz sam nie wiem co mam robic, nie chce porostu zeby mi cos w silniku trafilo, a znowu spuscic o spodu bak to tez nawet nie wiem jak[/quote]

tak, z tym ze samochod to diesel[/quote]
nie rozumie..



Awatar użytkownika
grzester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sie 10, 2010 15:06
Lokalizacja: Baćkowice

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: grzester » sob sty 22, 2011 16:45

do diesla wlane bylo 11 litrow benzyny i przejechane 70km. potem reszta spuszczona i wszystko jest ok. juz rozumiesZ?


mkII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p4394292" onclick="window.open(this.href);return false;

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » sob sty 22, 2011 18:04

grzester pisze:do diesla wlane bylo 11 litrow benzyny i przejechane 70km. potem reszta spuszczona i wszystko jest ok. juz rozumiesZ?
yhym
ja wlasnie po przejchaniu 150 km spuscilem ponad 20 litrów tej mieszanki,spuscil bym wiecej ale juz mi waz nie lapal. ( tak podsumowujac to na jakies nie cale 40 l ropy wlane zostalo 9,5 verwy 98 i 300 ml mixolu, zrobilem na tyy\m 150 km( plus teraz 20 zeby zatankowac, i spuscilem ponad 20 litrów, czyli teraz wleje okolo 30 litrów ropki, strawi to juz na 100% czy dalej kombinowac ze spuszczaniem puki jeszcze nie zatankowalem do pełna. ??)

a i czy to co spuscilem 'zwykly' diesel na pompie z 96r. strawi bez problemu czy lepiej to zostawic niech stoi w bance??



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: Fahoo » sob sty 22, 2011 21:26

zalej ON
po trochu jak bedzie zchodził dolewaj mieszanki


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości