Gdzie znajdę czujnik temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raftti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 08:36
Lokalizacja: Wrocław

Gdzie znajdę czujnik temperatury

Post autor: raftti » pt wrz 26, 2008 16:42

WITAM...Nadmieniam że szukałem na forum ale nie znalazłem więc pozwoliłem sobie założyć nowy temap...Mam małe pytanko gdzie znajdę przy silniku czujnik temperatury który podaje informacje do przekaźnika grzania świec... znalazłem tak mi sie wydaje 3 czujniki jeden obok drugiego które wkręcone są w przewód z cieczą chłodzącą który wychodzi z silnika ale nie mam pewności czy to akurat te i który to z nich...

DZIĘKUJE Z GÓRY ZA POMOC
silnik ASV 110 koni
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2008 22:12 przez raftti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt wrz 26, 2008 17:57

raftti pisze:znalazłem tak mi sie wydaje 3 czujniki jeden obok drugiego które wkręcone są w przewód z cieczą chłodzącą
To nie są czujniki temp. tylko świece żarowe podgrzewające płyn chłodniczy :grin:

Tu masz fotke

Obrazek

A czujnik kturego szukasz wygląda tak

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2008 18:00 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt wrz 26, 2008 18:21

mariusz-1975 pisze:A czujnik kturego szukasz wygląda tak
i z tego co wiem to jest to mój screen ... dokładnie z tego tematu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

a tu masz lokalizację ... nr.9
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2008 18:36 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



raftti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 08:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: raftti » pt wrz 26, 2008 19:11

damcio151 pisze:
mariusz-1975 pisze:A czujnik kturego szukasz wygląda tak
i z tego co wiem to jest to mój screen ... dokładnie z tego tematu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

a tu masz lokalizację ... nr.9
[url=http://images46.fotosik.pl/14/7c644226e75568d4.jpg]Obrazek[/URL]
wiesz przeszukałem swój silnik i nie znalazłem nic co przypomina nr 9...może u mnie jest inaczej..te 3 obok siebie to faktycznie chyba świece...tylko u mnie są pionowo a nie poziomo zamontowane...
spróbuje jutro zrobić zdjęcia silnika i wkleje może wtedy uda sie go zlokalizować
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2008 19:11 przez raftti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt wrz 26, 2008 19:11

damcio151 pisze:i z tego co wiem to jest to mój screen ... dokładnie z tego tematu
Tak jest. :grin:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt wrz 26, 2008 19:19

raftti, a w króćcu wychodzącym z głowicy ( wąż idący do chłodnicy ) nie ma czujnika 4 pinowego ?



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » pt wrz 26, 2008 20:07

A może to ten? Na chłodnicy od strony akumulatora:
Obrazek



raftti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 08:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: raftti » pt wrz 26, 2008 20:08

dzięki bardzo za pomoc jutro jak zrobi się troszkę jaśniej to będę szukał a na razie dzięki wielkie...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt wrz 26, 2008 20:09

figurel to jest termowłącznik wentylatora chłodnicy z I i II biegiem.

Tu na foto silnika ALH widać te trzy świece podgrzewania cieczy chłodzącej :
Obrazek

i dokładnie widać pod pompą podciśnienia metalowy rozgałęźnik - króciec wychodzący z głowicy, na którym u góry są widoczne podgrzewacze płynu a dalej na prawo od nich idzie wąż do nagrzewnicy, z lewej strony podgrzewaczy, w naszą stronę wychodzi z tego rozgałęźnika króciec z wężem idącym do chłodnicy a dokładnie po przeciwnej jego stronie - na tym rozgałęźniku od głowicy od strony tyłu silnika wychodzi metalowy króciec do którego jest włożony czujnik temperatury silnika - na tym ujęciu go nie widać bo zasłania go pompa podciśnienia i te trzy podgrzewacze ale jutro zrobię foto z innego ujęcia i tu zamieszczę.

[ Dodano: 27 Wrz 2008 17:18 ]
jak obiecałem tak zrobiłem - fotki z kilku ujęć, mam nadzieję, że teraz już nie będzie problemu z jego lokalizacją :

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 27, 2008 17:40 przez Sztomel, łącznie zmieniany 5 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: borys77 » śr paź 01, 2008 09:40

Czy wymiana takiego czujnika dla osoby ktora ma srednie pojecie o mechanice to cos trudnego?Prosze o rade jak sie do tego zabrac,czy ten czujnik sie wykreca,wyciaga i czy trzeba przed tym spuscic plyn chlodzacy?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr paź 01, 2008 11:15

borys77 pisze:Czy wymiana takiego czujnika dla osoby ktora ma srednie pojecie o mechanice to cos trudnego?Prosze o rade jak sie do tego zabrac,czy ten czujnik sie wykreca,wyciaga i czy trzeba przed tym spuscic plyn chlodzacy?
nic trudnego, tylko trzeba się przygotować na to, że jak go wyciągniesz z gniazda (jest na wcisk) to zacznie Ci z tego miejsca wyciekać płyn chłodniczy, więc najlepiej jest mieć już przygotowany nowy czujnik, żeby jak najszybciej je podmienić. Trochę płynu może Ci ulecieć, więc najlepiej jest zaopatrzyć się jeszcze w w płyn chłodniczy G12 żeby w razie czego uzupełnić ten brak.
Sama wymiana wygląda mniej więcej tak: odpinasz kostkę z czujnika, później zdejmujesz zabezpieczenie czujnika - taki jakby zatrzask który trzyma czujnik na jego obwodzie, następnie wyciągasz ten czujnik i zastępujesz go jak najszybciej nowym. Warto w okolicach tego miejsca porozkładać sobie jakieś szmatki czy coś tego typu, żeby pół komory silnika nie było zalanej płynem :helm:



Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: borys77 » śr paź 01, 2008 11:27

Dzieki pozdrawiam.



mizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 14:46
Lokalizacja: poznań

Post autor: mizu » śr wrz 30, 2009 18:40

Witam. Dziś nagle na autostradzie termometr wskoczył mi na maksa (zaczeło piszczeć i zaświeciła się czerwona lampka temperatury). Wrzuciłem na luz i się schłodziło, dojechałem do domu. Jeżdżę pomału ale termometr dalej wariuje (przedtem cały czas trzymał 90 st.).
Wentylatory nie włączyły się (może też mają coś zepsute - jak mam to sprawdzić?)
Nie wiem od czego zacząć. Czy zepsuty jest opisany przez Was w tym temacie czujnik czy termostat?
gdzie na rysunku Damcio znajduje się termostat?
pzdr



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr wrz 30, 2009 19:19

mizu pisze:Czy zepsuty jest opisany przez Was w tym temacie czujnik czy termostat?
gdzie na rysunku Damcio znajduje się termostat?
opisany jest czujnik G62/G2 a termostat jest zaraz pod pompą wtryskową w króćcu przy bloku silnika a jeśli silnik PD to też w tym samym miejscu w bloku zaraz jak wchodzi do niego dolny wąż od chłodnicy :
termostat w silniku PD pod widocznym na foto plastikowym króćcu montowanym na dwie śruby :
Obrazek

oraz w silniku VP (pod pompą wtryskową) :
Obrazek

i sposób jego demontażu :
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 19:20 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości