Gdzie znajdę czujnik temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 14:46
Lokalizacja: poznań

Post autor: mizu » pn paź 12, 2009 04:42

Dzięki Sztomel za pomoc. Czujnik jest ok. Wymieniłem termostat - bez rezultatu. Wczoraj czyściłem pozatykaną chłodnicę. To najprawdopodobniej była przyczyna. Wreszcie zaczął włączać się wentylator i węże się nagrzewają jak powinny.



marcuso86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:23
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: marcuso86 » pt paź 16, 2009 20:17

A ja mam pytanie odnośnie świec podgrzewających płyn chłodzący. Kiedy one sie załączają i czy gdy sie załączą np w takie dni jak teraz około 0 stopni to po jakim czasie auto osiągnąć powinno temperaturę roboczą. W te dni autko strasznie długo mi sie zagrzewa do temp. 90 stopni wiec śmiem twierdzić ze są padnięte.



mimasion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 12:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: mimasion » pt paź 16, 2009 20:51

Jeśli chodzi o grzanie tych świec

Warunki załączenia tych świec :
- silnik pracuje od min. 10 s
- temp. płynu chłodzącego >70°
- temp. powietrza >5°
- obr. silnika < 800
- obciążenie Alternatora < 50% ( z tego co pamiętam )
jedna -" małe grzanie " dwie lub trzy zależne jest to od obciążenia alternatora

Zresztą przeglądnij ten temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » sob paź 17, 2009 18:13

Wszystkie znaczki mniejszości i większości < > w powyższym poście odwrotnie, oprócz obciążenia alternatora. :D Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » śr sty 06, 2010 14:17

Panowie a ja u siebie w AXR sprawdziłem w instrumentach błedy i pokazało mi błąd 01039 - ECT Sensor(G2) 30-10- Open or Short to B+ - Intermittent To jest czyjnik ECT-G2, który odpowiada za prawidłowe wskazania wskaźnika temperatury płynu chłodzacego ale w desce rozdzielczej. I teraz pytanie czy ten czujnik czteropinowy o którym mowa w tym temacie to czy to jest G62 czy G2 bo ja potrzebuje zlokalizowac i wymienic G2

[ Dodano: 06 Sty 2010 13:28 ]
A w tym temacie nie jest sprecyzowane o jakim czujniku mowa tylko jest napisane ze czujnik G62/G2 czyzby to jeden czujnik konstrukcynie a składajacy sie z G62 i G2

[ Dodano: 06 Sty 2010 13:43 ]
Panowie zlokalizowałem jakis czujnik o którym pisał Sztomel i wniosek jest u mnie taki. U mnie ten czujnik wydaje sie ze jest w tym samym miejscu i to ten o którym mowa ale niestety jest chyba inaczej bo ze zdiec Sztomela wynika ze to jest czujnik do którego wchodza 4 kable a u mnie zaopserwowałem ze sa dwa. czyli wniosek ze u mnie w tym miejscu jest albo G62 albo G2 i ze niewiadomo gdzie jest ten drugi i czy ten pierwszy to G62 czy G2


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr sty 06, 2010 15:30

robertsobol1983, na załączonych przeze mnie fotkach silnika VP (na pompie wtryskowej) czyli AGR, ALH, AHF i ASV są dwa odrębne czujniki ale obydwa umieszczone w jednej obudowie czyli popularnie zwane czujnikiem temperatury płynu chłodzącego a oznaczane jako czujnik G62/G2, jak wiadomo w silnikach TDI jest od czteropinowy i piny oznaczone numerem 1 i 3 to wyjścia z czujnika G62 a 2 i 4 z czujnika G2, w Twoim silniku AXR czyli TDI PD (na pompowtryskiwaczach) znajduje się on dokładnie w tym samym króćcu wodnym wychodzącym z głowicy tylko, że w silnikach PD zamiast pompy vacuum znajduje się tam pompa tandem (podwójna czyli i pompa vacuum i pompa paliwa), dokładnie w tym miejscu :
Obrazek

i nie ma bata, musi on w Twoim silniku być czteropinowy (albo na wtyczkę kwadratową albo półokrągłą) : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e46c7.html
więc albo nie znalazłeś właściwego czujnika albo ktoś u Ciebie w miejsce oryginalnego wstawił dwupinowy przerabiając wtyczkę (ale to byłoby już mistrzostwo :helm: )


Obrazek

Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » śr sty 06, 2010 15:54

Sztomel pisze:i nie ma bata, musi on w Twoim silniku być czteropinowy
Przepraszam wszystkich! Mój błąd! Dobrze nie popatrzyłem a kabelki były tak ciasno splecione od czujnika ze sie po prostu walnełem. Masz rację kolego Sztomel. tam faktycznie ten czujnik ma 4 pin. Czyli jak komputer wyłapał mi G2 uszkodzenie to mam wymienic ten G62/G2 bo to jeden czujnik złożony z dwóch tak??? i nie ma innej możliwości tak? I oczywiście zasłużony plusik. pozdrawiam i dziękuję bo już wszystko wiem....


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr sty 06, 2010 16:01

W odrębnym temacie jaki założyłeś piszesz o błędzie sporadycznym tego czujnika z przyczyną otwartego obwodu lub zwarcia do plusa więc zanim go wymienisz spryskaj jeszcze piny czujnika i gniazdka we wtyczce kontaktspray'em oraz sprawdź izolację przewodów czy nie jest poprzecierana - ten błąd może zarówno dotyczyć samego czujnika G2 jak i uszkodzenia wiązki oraz braku dostatecznej przewodności na styku piny czujnika-gniazdka wtyczki - oczywiście piny nr 2 i 4.


Obrazek

kic1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 26, 2009 20:26
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: kic1 » wt sty 12, 2010 13:00

Witam. Nie chciałem zakładac nowego tematu wiec postanowiłem sie tutaj podłączyc. Mój problem jest nastepujący . Dużo sie pisze ostatnio o wymianach termostatów. Wyczytałem na forum że można sprawdzic czy termostat jest uwalony poprzez diagnostyke vagiem grup:
01-Engine: 007;
17-Instruments: 003.

Wiec postanowiłem to zrobic i co mi wyszło :
Zimny silnik grupa 007 temeratura paliwa -1,8 temperatura płynu -7,2
17-Instruments: 003 temperatura 0,0

Ciepły silnik grupa 007 temeratura paliwa 23,4 temperatura płynu 76,5
17-Instruments: 003 temperatura 76

Przy okazji tej diagnostyki postanowiłem sprawdzic błedy i wyskoczyło mi w17-Instruments takie cos
01039-COOLANT TEMPERATURE SENSOR (G2)
64-10 NOT CURENTLY TESTABLE-INTERMITTENT
nie mogłem wykasowac tego błedu ale po przejechaniu sie i rozgrzaniu silnika postanowiłem spróbowac go wykasowac ponownie. I jakie było moje zdziwienie gdy po podłączniu pod vag nie wykryło żadnego błedu. Troche jest to dziwne że raz błąd sie pojawia bez możliwosci wykasowania a za chwile juz go nie ma. I czy dziwne nie jest że na zegarach mam przez ładne pare kilometrów 90 sopni a jak wyszło w pomiarach vag pokazuje 76 stopni.
Dodam tylko że moje autko to golf 4 z silnikiem 1,9 tdi o oznaczeniu ASV.
A i jeszcze jedno w zeszłym roku mechanik wymienił mi czujnik o numerze 078 919 501 c było to spowodowane wariującą temperaturą na zegarach. Raz 90 stopni a zachwile 0.
Czy to jest ten sam czujnik czy jakis inny i dzie on sie znajduje?

[ Dodano: 12 Sty 2010 16:47 ]
Jakos nikt nie chce pomóc. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest wiecej tych czujników? I gdzie on sie znajduje w silniku ASV?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt sty 12, 2010 22:02

kic1 pisze:Czy to jest ten sam czujnik czy jakis inny i dzie on sie znajduje?
taa no niby ten sam. są dwa czujniki w jednej obudowie.. i wychodzi na to, że tym razem padł Ci ten, który odpowiada za sygnał kierowany do ECU, a ten na wskaźniki jest dobry :P albo zaśniedziałe styki (przeczyść je) albo kiepska nowa sztuka do wymiany ;)
Ps. w tym temacie wszystko jest ładnie pokazane gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik w Twoim silniku ;)



kic1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 26, 2009 20:26
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: kic1 » wt sty 12, 2010 22:15

Czyli u mnie ten czujnik bedzie w miejscu które pokazał kolega Sztomel kilka postów wyżej?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt sty 12, 2010 22:16

dokładnie



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » wt sty 12, 2010 22:17

Witam czujnik temperatury znajduje się pod pompą vacum albo pod pompą tandem vw tdi pd



kic1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 26, 2009 20:26
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: kic1 » wt sty 12, 2010 22:26

tylko cos mi sie nie zgadza bo jak ostatnio mi mechanik zmieniał ten czujnik to nie wkładał rąk z tyłu silnika a bardziej z przodu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości