wyciek z ukladu wspomagania kierowniczego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

barszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 10, 2008 02:50
Lokalizacja: londyn

wyciek z ukladu wspomagania kierowniczego

Post autor: barszcz » sob maja 10, 2008 03:21

Czesc!
Najpierw odczulem, ze kierownica ciężej chodzi (obecnie wspomaganie w ogóle nie działa), poczym zauważyłem wyciek pod silnikiem.
Co może być uszkodzone + czy można samemu usunąć daną usterkę + przybliżone koszty naprawy? Czy dalsza jazda może spowodować poważniejsze uszkodzenia?
Dziekuje za odp!!!!



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob maja 10, 2008 09:44

barszcz wszystko zależy w którym miejscu wyciek nastąpił (od tego zależy wysokość kosztów naprawy), wyciek mógł nastąpić albo ze zbiorniczka wyrównawczego, pompy wkładu wspomagania, idącego z niej węża ciśnieniowego, metalowych przewodów idących do przekładni wspomagania lub z samej przekładni kierowniczej, jeśli masz dolną osłonę silnika to trzeba ją zdjąć jeśli miejsca wycieku nie zauważysz patrząc z góry na komorę silnika.
Najważniejsze ! Jeżeli nie rozwaliła się pompa układu wspomagania to autem nie jeździj bez płynu bo ją zatrzesz a wtedy dodatkowe koszta jej wymiany (lepiej wtedy zdjąć całkowicie pasek wielorowkowy i dojechać do mechanika - należy przy tym pamiętać aby nie jeździć kilkadziesiąt kilometrów bo wyładujesz całkiem akumulator)

[ Dodano: 10 Maj 2008 16:23 ]
jeśli będziesz miał problem z nazwaniem elementu przy którym ujawnisz wyciek to możesz zaznaczyć go strzałką na tym rysunku poniżej
Obrazek


Obrazek

huberto65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:44
Lokalizacja: PTOKI

Post autor: huberto65 » pt lip 25, 2008 13:25

mi ciekła na przekładni simering za 3,50 załatwił sprawę :bajer:



Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gerart » ndz lip 27, 2008 00:52

barszcz, u mnie kiedyś "maglownica" była nieszczelna płyn wyciekał i aż zaczynało terkotać jak skręcałem, skończyło się na wymianie maglownicy (600 zł używana + koszt przełożenia - koszt nowej w ASO należy dodać jedno 0 )


Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą - Mark Twain
29.07.2010 - Independence day - And He Lived Happily Ever After . . .

strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: strutek » pn sie 18, 2008 15:57

Mam też problem ze wspomaganiem od dłuższego czasu, dolewam co jakis czzas plyn ale to nie oto przeciez chodzi... U mnie wyciek jest na łączeniu przewodu idącego od pompy do przekladni.. jak dokręcilem ile sie dalo to lekko ustąpilo ale cieknie nadal. Co polecacie jest tam jakas uszczelka czy simering ktory moge wymienic czy moze to cos innego?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re:

Post autor: KamilP » ndz lut 12, 2012 23:11

Wiem duży odkop, ale mnie ten problem nawiedził w MK3
huberto65 pisze:mi ciekła na przekładni simering za 3,50 załatwił sprawę :bajer:
Serio? :o I włożyleś go że Ci nie cieknie? Jakim cudem? Jakoś nie chce mi sie wierzyć.. ja chyba muszę szukać używki



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

wyciek z ukladu wspomagania kierowniczego

Post autor: Mumin90 » ndz lut 19, 2012 21:46

huberto65
a gdzie dostałeś te simeringi? i jaki wymiar?
na maglownicy jest napisane USA a na simeringach nie ma napisanych wymiarów wiec jak je kupić i gdzie?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

wyciek z ukladu wspomagania kierowniczego

Post autor: KamilP » ndz lut 19, 2012 21:57

Mumin90, wątpię czy to się tak da zrobić. Tam duże ciśnienie jest. Wątpię żeby zwykła uszczelka za 3.5 załatwiła sprawę. Jeszcze simering jak simering ale jak to założyć.. Chyba tylko regeneracja pomoże.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

wyciek z ukladu wspomagania kierowniczego

Post autor: Mumin90 » pn lut 20, 2012 06:59

KamilP
robiłem u znajomego maglownice i z jednej str jest simering w tulejce aluminiowej i nie mogłem dostać takiego simeringa i dokupiłem taki który pasował na wałek a w tulejkę nie wchodził to tulejkę roztoczyłem i jest na wcisk i trzyma idealnie.
ale juz z drugiej str simering siedzi w obudowie maglownicy i ma taki kołnierz, i nie ma zadnych numerów i nie można tego dokupić dlatego pytam gdzie kupił?
regeneracja w moich okolicach około 500zł trochę drogo a simering grosze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości