Przy odpalaniu po nocy kopci na niebiesko...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
manek271
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: czw paź 19, 2006 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: manek271 » pn gru 29, 2008 19:19

MIT pisze:no teraz to mnie naprawde pocieszyles: :okej: natychmiast wymieniam świece..objaw identyczny :grin:
Ja rozumiem ze nie jestem zadnym tam autorytetem, ale pisalem ci o swiecach na poczatku roku w lutym,ale widze ze ciebie trzeba utwierdzzac w przekonaniu"ze moze wymien swiece" :bajer:


CHCESZ ZOBACZYC MOJE AUTO??? KLIK W BANEREK
Obrazek

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » pn gru 29, 2008 19:48

Hehe ,no tak ale tak czas leciał i leciał az w końcu zrobiło się ciepło,no i zapomniałem o problemie dymka,no ale teraz juz wymieniam-jestem umówiony na jutro tak że dam znać czy to był problem,świeczki to BOSCH spec mówi że to oryginały ze znaczkiem Vw,wiem że są jescze BERU ale ich nie ma więc nie będę ich szukał,niech wkłada BOSCHa,mam nadzieje że dobre.....pozdrawiam no i oczywiście dam znać



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn gru 29, 2008 20:17

to juz lepiej ngk, jak nie ma beru, bez problemu po 20zl



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » pn gru 29, 2008 21:05

piter_s pisze:to juz lepiej ngk, jak nie ma beru, bez problemu po 20zl
Czemu tak oponujesz przeciwko świeczkom bosha?



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt gru 30, 2008 10:26

tomch pisze:Czemu tak oponujesz przeciwko świeczkom bosha?
bo prawdopodobnie sa produkowane w pl :green_fuck:



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » wt gru 30, 2008 13:16

No i po wymianie świeczek :grin: co się okazało.....gościu wyjmuje pierwszą i stwierdza spalona,drugą spalona, trzecią spalona, no i oczywiście czwarta spalona ale stwierdza to po czarnym nalocie na świecy jak niżej na obrazku,więc pytam czy może to sprawdzić jakoś dokładniej ,a on na to ze jasne i już panu pokażę:) podłaczył na krótko, świece nie iskrzyły przy stykaniu kablami ani się nie grzały....więc chyba uwierzyłem :bajer: mam nadzieję że to był cały mój problem ale czy tak, okaże się dopiero jutro po nocy jak go będę palił pierwszy raz..no a co sądzicie o tej świeczce?to jedna z nich... Obrazek qrde tak se myślę... odpalił by bez żadnej sprawnej świecy jak na dworze było -9 po nocy???
Ostatnio zmieniony wt gru 30, 2008 13:20 przez MIT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
manek271
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: czw paź 19, 2006 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: manek271 » wt gru 30, 2008 18:09

MIT pisze:ale czy tak, okaże się dopiero jutro po nocy jak go będę palił pierwszy raz..
Jak miales 4 swiece spalone to jak ty chciales zeby zapalal na zimnie bez dymka,stawiam bro ze to to :pub:


CHCESZ ZOBACZYC MOJE AUTO??? KLIK W BANEREK
Obrazek

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » wt gru 30, 2008 18:27

odpalil by, twoje auto to dowod na to,. jedyne co cie moze pocieszyc to to ze dobry tdi zapali przy tej temperaturze bez swiec . ja mialem podobnie zdziwisz sie jaka jest roznica przy odpalaniu:bigok:



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt gru 30, 2008 20:02

to ze czarne to nie sugeruje ze spalona, normalne, wkoncu tam jest spalanie, najprosciej podpiac 12v na wyciagnietej i wszystko widac, prawdopodobnie masz problem rozwiazany.



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » wt gru 30, 2008 20:45

golfmaniac22 pisze:ja mialem podobnie zdziwisz sie jaka jest roznica przy odpalaniu:bigok:
no już się nie mogę doczekać rana najlepiej żeby tak przymroziło z -15 hehehe, dam znać jutro jak tylko sprawdze..pozdrawiam.

[ Dodano: 31 Gru 2008 11:06 ]
Panowie..właśnie wróciłem z dworu z próby odpalenia autka :grin: przekręcam kluczyk.patrzę na teemperature na wyświetlaczu -9 czyli w nocy napewno było z -15.czekam jak zgaśnie kontrolka świec zarowych....uwaga zapłon...hehe autko odpaliło po dwóch obrotach,równiutko pracując,nie robiąc zasłony dymnej!!!!Więc mój problem z głowy!dziękuje wam wszystkim za pomoc i życzę udanej biby sylwestrowej i spełnienia marzeń w nowym roku.........



Awatar użytkownika
manek271
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: czw paź 19, 2006 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: manek271 » śr gru 31, 2008 15:13

MIT pisze:Panowie..właśnie wróciłem z dworu z próby odpalenia autka :grin: przekręcam kluczyk.patrzę na teemperature na wyświetlaczu -9 czyli w nocy napewno było z -15.czekam jak zgaśnie kontrolka świec zarowych....uwaga zapłon...hehe autko odpaliło po dwóch obrotach,równiutko pracując,nie robiąc zasłony dymnej!!!!Więc mój problem z głowy!dziękuje wam wszystkim za pomoc i
No i nie bylo tak trzeba odrazu w lutym jak ci po raz pierwszy mowilem :grin: :pub: :pub: :pub:
Ostatnio zmieniony śr gru 31, 2008 18:20 przez manek271, łącznie zmieniany 2 razy.


CHCESZ ZOBACZYC MOJE AUTO??? KLIK W BANEREK
Obrazek

arwam

Post autor: arwam » pt sty 02, 2009 20:34

podobny objaw dają zużyte końcówki wtryskiwaczy.



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » sob sty 03, 2009 00:11

Objaw niebieskiego dyma po nocy?



arwam

Post autor: arwam » sob sty 03, 2009 14:07

przy rozruchu zimnego silnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości