Bezpiecznik świec żarowych - gdzie to jest ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
boria
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 06, 2005 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Bezpiecznik świec żarowych - gdzie to jest ?

Post autor: boria » śr lut 13, 2008 10:39

Witam!

Gdzie znajde ten bezpiecznik w MK4 ? Nie grzeją mi wogole świece a wszystkie sa sprawne, wykręcałem je i sprawdzałem - wszystkie grzeja na akumulatorze i sa OK. Z resztą wkręcałem też nowe i bylo to samo. Przekaźnik też wydaje się OK. Nie mogę tylko znaleźć tego nieszczęsnego bezpiecznika. Pomóźcie Panowie, bo juz chyba cale forum przetrzepałem i nigdzie nie ma konkretnej informacji gdzie znajdę ten bezpiecznik. Co ew może być przyczyną niegrzania świec? Świece są ok, przekaźnik też, kontrolka grzania tez się zaświeca na pare sekund, mimo, to świece są zimne i samochód ledwo pali... Please HELP :)
Ostatnio zmieniony śr lut 13, 2008 10:40 przez boria, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr lut 13, 2008 12:54

sprawdziłeś czy po odpięciu czujnika temp. płynu jest napięcie na świecach :?:



mirk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 20, 2006 08:36
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: mirk » śr lut 13, 2008 13:17

w mk3 jest przyczepiony do przegrody po lewej stronie od naczynka wyrównawczego płynu chłodzącego


Pozdrawiam
Mirk

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr lut 13, 2008 13:20

mirk pisze:w mk3 jest przyczepiony do przegrody po lewej stronie od naczynka wyrównawczego płynu chłodzącego
po pierwsze chodzi o MK4/Bora
po drugie w MK3 jest nad skrzynką przekaźników a nie na ścianie grodziowej ...



Awatar użytkownika
boria
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 06, 2005 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: boria » śr lut 13, 2008 14:39

Sprawdzalem. Wszystko jest OK ale swiece nie grzeja, moim zdaniem na 95% to bezpiecznik ale nie umiem go znalezc. Nikt jasno jeszcze do tej pory w innych postach nigdzie nie napisal gdzie to ustrojstwo jest. Nadal prosze o pomoc. Za skrzynka bezpiecznikow tam gdzie sa przekazniki znalezc tego nie moge. W komorze silnika rowniez mam z tym problem...

HELP



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr lut 13, 2008 14:49

widzę że tu już dostałeś odpowiedź :P http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... B6wiec+mk4



Awatar użytkownika
boria
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 06, 2005 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: boria » śr lut 13, 2008 18:45

damcio151 pisze:widzę że tu już dostałeś odpowiedź :P http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... B6wiec+mk4
Wydaje mi sie ze to nie sa bezpieczniki swiec zarowych. Sa tam tylko 3 płaskie bezpieczniczki 30A Z tego co mi wiadomo sa to duzo wieksze bezpieczniki....

Panowie na serio nikt nie wie gdzie te chore bezpieczniki moga byc ?

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 15:42 ]
Panowie moze ktos potwierdzic ze w MK4 bezpiecznik swiec zarowych to ten 30A w plastikowej skrzynce przy akumulatorze? Bo wydaje mi sie ze 30A to za malo!



Awatar użytkownika
error6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 06, 2008 15:49
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: error6 » pn sty 12, 2009 12:12

30A to tyle co trzeba, ale raczej spodziewal bym sie czegos wiekszego nzi taki maly plastikowy. Zwlaszcza ze mam ten sam problem, ze auto jakos slabo kreci, ale juz drugoi rozruch i ma zaplon natychmiastowy. Wydaje mi sie ze gdyby byla to wina rozrusznika to by caly czas slabo krecil. Co prawda jak aku z domu przyniose to pali od pierwszego obrotu.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » wt sty 05, 2010 11:37

bezpiecznik swiec zarowych ma 80A i powinien byc gdzies nad przekaznikami w mk4 to bedzie pod kolumna kierowenicza z lewej strony sciagni obudowe a ten bezpiecznik bedzie płytkowy taki plastikowy szerszy pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt sty 05, 2010 12:51

Koledzy, w linku podanym przez damcio151 podałem złą lokalizację bezpiecznika świec żarowych ale zrehabilituję się i podam, że nie ma również co szukać tego bezpiecznika w listwie przekaźników pod deską rozdzielczą, ten bezpiecznik znajduje się w skrzynce na akumulatorze, są jednak pewne rozbieżności pomiędzy tym co podaje schemat z książki Dietera Korpa "Sam naprawiam Golf 4/Bora" - tam podano, że jest to bezpiecznik nr 2 o wartości 30 A oznaczony również jako S163, natomiast wg. rozpiski jaką kiedyś jaszczur zamieścił na forum to wynika, że będzie to bezpiecznik oznaczony jako FL4 o wartości 50A - blaszka przed przewodem zasilającym wychodzącym z listwy prądowej zacisku dodatniego akumulatora opisany jako sterowanie silnikiem :
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fa043bb4e2

[ Dodano: 05 Sty 2010 12:28 ]
boria, jeśli będziesz miał wątpliwości co do przekaźnika 103 od świec żarowych to wyjmij go, zewrzyj solidnie kawałkiem drutu ze sobą nóżki 30 i 87 i włóż ponownie w gniazdo - wtedy do świec będzie dochodził prąd mimo, iż silnik będzie ciepły albo jeszcze inaczej - wyjmij przekaźnik i zmostkuj drutem gniazda w listwie przekaźników odpowiadające nóżkom 30 i 87 przekaźnika - wtedy wykluczysz lub potwierdzisz niesprawność przekaźnika 103.
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 12:53 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Zielonka1818
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:43

Re: Bezpiecznik świec żarowych - gdzie to jest ?

Post autor: Zielonka1818 » śr wrz 28, 2011 13:57

witam jeśli mógłby mi ktoś odpowiedzieć śledze temat bo mam podobny problem i teraz jeśli złączyłem drucikiem te 2 styki w przekaźniku i teraz działają świece ale cały czas rozumiem że to po to tylko aby sprawdzić ale to oznacza że stycznik jest dobry czy do wymiany?? bardzo prosze o pomoc :>



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości