Co ile km filtr powietrza?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pr3z3s$
Na zawsze VAG
Na zawsze VAG
Posty: 158
Rejestracja: pt lip 01, 2011 08:26
Lokalizacja: SCI

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: Pr3z3s$ » ndz paź 07, 2012 22:07

Ja przy wymianie oleju co 10000km wymieniam filtr powietrza i oleju, co 20000km filtr paliwa, raz na rok filtr pyłkowy.


GOLF IV 1.9TDI AHF Highline
Audi 80 B4 1.9TDI 1Z
Passat B5 FL 2.5TDI BDH

Annagolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:34

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: Annagolf » czw paź 11, 2012 13:16

jak ocenić brudny filtr powietrza? mój po bokach jest zółtego koloru a środkowe części są już okurzonym szarym. Dmuchałam miedzy te łopatki poklei żeby pozbyć się niewielkiego kurzu.



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: michoswwy » czw paź 11, 2012 13:23

ja zmieniam olej co 10tyś km czyli co jakieś 8-9miesięcy i wtedy zmieniam filtr oleju,powietrza,kabinowy a filtr paliwa to odwadniam go zawsze na jesieni a wymieniam raz na 2 lata zawsze przed zimą



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: nitrox89 » czw paź 11, 2012 14:01

Filtr powietrza, i oleju zmieniam razem z olejem, filtru paliwa jeszcze nie zmieniałem od zakupu. Dziś będe zmieniał cały komplecik


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: Metiu93 » czw paź 11, 2012 17:48

Wyciagnij, zobacz czy sie w miare nadaje, jak jest mocno zabrudzony, wymien. Proste :pub:



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: italiano_83 » czw paź 11, 2012 21:14

Metiu93 pisze: jak jest mocno zabrudzony, wymien. Proste :pub:
I wszystko w temacie :hehe:
Nie każdy z nas jeździ po tych samych drogach, wystarczy po szutrowej lub piaskowej drodze pojeździć w lecie i kolor filtra zmienia się w "oczach" ... więc nie ma co się dziwić, że jednemu starczy na 40kkm a drugiem na 10kkm


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

slimax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 17:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: slimax » wt lis 05, 2013 13:53

Odgrzeje kotleta ale w tym poście to nie pierwszy taki przypadek...
Wytłumaczcie mi tylko jeszcze w jaki to sposób nie wymienianie filtra powietrza powoduje dostawanie się kurzu, piachu do silnika?
Nie mówie tutaj o silniku turbo-doładowanym, gdzie w ekstremelnym przypadku taki całkiem zatkany filtr może implodować puszczając cały syf na turbinę.
Nie mówię też o filtrze oleju gdzie jest zawór który bocznikuje przepływ oleju w przypadku zapchania czy zbyt zimnego oleju, ale z tym filtrem powietrza to dla mnie przesada.


Skąd mam wiedzieć co myślę zanim usłyszę co powiem.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Co ile km filtr powietrza?

Post autor: Detektor » wt lis 05, 2013 22:36

slimax pisze:Wytłumaczcie mi tylko jeszcze w jaki to sposób nie wymienianie filtra powietrza powoduje dostawanie się kurzu, piachu do silnika?
Kolego slimax, sprawa jest banalnie prosta. Jak wiadomo filtr powietrza jest z papieru, nie jest on cienki jak toaletowy
ale jaki by nie był to jest to celuloza. Papier ma to do siebie ,że łapie wilgoć z powietrza i po jakimś czasie butwieje. Jak już
zaczyna gnić to staje się miękki i jest podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia np. łatwo się przeciera, rozciąga i rozrywa.
Jak wiadomo działający silnik zasysa powietrze, więc taki stary filtr powietrza jest podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia
spowodowane przez zasysany wraz z powietrzem piach oraz różnego rodzaju drobiny pochodzące z nawierzchni. Pomyśl jaki syf
może zaciągnąć silnik podczas szybkiej jazdy po szutrowej drodze albo jakiejkolwiek nieutwardzonej nawierzchni. To właśnie przed takimi rzeczami filtr powietrza chroni silnik przed różnego rodzaju syfem jaki leży na nawierzchni po której jeździmy. W zależności
po jakich drogach jeździmy na co dzień, filtr brudzi się wolniej lub szybciej. Dlatego zaglądaj tam od czasu do czasu aby skontrolować jego aktualny stan bo nawet jeśli filtr nie jest stary i zbutwiały to może się zapychać przez różnego rodzaju syf. A wiadomo, że jeżeli filtr będzie zasyfiony to silnik będzie miał problemy z oddychaniem.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości