Co ile km filtr powietrza?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » czw lut 07, 2008 21:31

Gdzie jest ten odsrodkowy??


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw lut 07, 2008 22:19

macie co nieco http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e4ed3.html
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2008 22:20 przez jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.



gucio679
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 01, 2007 14:07
Lokalizacja: Międzylesie
Kontakt:

Post autor: gucio679 » pt lut 08, 2008 20:19

Ino w tym linku nie ma co to jest ten filter odśrodkowy i przede wszystkim - gdzie on się znajduje :grin:



mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » pt lut 08, 2008 21:13

a ja wymieniam filtr powietrza 2 razy na wymianę oleju, zrobiłem takie własne amatorskie badania i stwierdziłem że opłaca się zainwestować 25zeta w filter bo spalanie na poziomie 5.5 litra/100km przy butowaniu rekompensuje tą inwestycję, przy przybrudzonym filtrze i tym samym stylu jazdy spalanie wynosiło nawet 7l/100km, a o zdrowiu silnika już nawet nie będę wspominał.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » sob lut 09, 2008 22:54

a ja wymieniam filtr powietrza 2 razy na wymianę oleju
nie ma jak to popadać w skrajności. Jeszcze trochę , to będziesz go wymieniał po każdej dłuższej trasie albo przejeździe po leśnej szutrowce. Wymiana na dobry firmowy KNECHT co 20 tyś(zalecane 30), napewno nie powoduje takiego wzrostu zużycia paliwa, no chyba, ze jeździsz tylko po leśnych piaszczystych drogach za kolumną czołgów :helm:
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 22:55 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.



mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » ndz lut 10, 2008 06:10

GRIZLI pisze:a ja wymieniam filtr powietrza 2 razy na wymianę oleju
nie ma jak to popadać w skrajności. Jeszcze trochę , to będziesz go wymieniał po każdej dłuższej trasie albo przejeździe po leśnej szutrowce. Wymiana na dobry firmowy KNECHT co 20 tyś(zalecane 30), napewno nie powoduje takiego wzrostu zużycia paliwa, no chyba, ze jeździsz tylko po leśnych piaszczystych drogach za kolumną czołgów :helm:
tak Konrad Mazowiecki również sprowadził krzyżaków przekonany że nie są wstanie mu zagrozić ...tak jak i ty się pomylił!!!! :rotfl: jesteś tak zadufany w sobie że nie jesteś wstanie przyjść do wiadomości obiektywnych, wynikających z racjonalnych obserwacji, wyników! ...a co dopiero przeprowadzić jakakolwiek analizę!!!! Osobistości tak prymitywne jak ty powodują jedynie że ludzie nie chcą się dzielić własnymi doświadczeniami publicznie, gdyż bez względu co na wypowiedz, TY doczepił byś się by nabić sobie postów. Jakie masz dowody, oparte na obiektywnych obserwacjach że twierdzisz że popadam w skrajności??? hmmm? Uważam że to właśnie ty popadasz w skrajności gdyż własne ego pozbawiło cię obiektywnej oceny!!!!! ....żałosny jesteś!!!!!!! .....a po za tym to śmigam po lesie, lecz nie za kolumną czołgów ...tylko za oddziałem KRZYŻAKÓW ...imuszę często wymieniać filter powietrza :mlotek: :mlotek: :mlotek:



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz lut 10, 2008 12:04

1.Wyluzuj chlopcze !!! Skoro producent przewiduje wymianę co 30 000 km, musi mieć na to podstawy - badania, analizy i to nie w domowym zaciszu a w wielu testowych samochodach.....kosztowało go to sporo pieniędzy, czasu i pracy. Jak dla bezpieczeństwa proponuję 20 tyś km a ty 5 tyś -czy to w porównaniu do producenta nie jest skrajnością? 30 tyś a 5 tyś...hmm, w sumie to prawie to samo.
2.nie jesteś wstanie przyjść do wiadomości obiektywnych, wynikających z racjonalnych obserwacji, wyników! otóż mylisz się, zawsze poowinniśmy uczyć się. Twoj opisany przypadek nie jest jednak racjonalny. To tak, jakbyśmy zamiast co 60 tyś, pasek rozrządu wymieniali co 10 tyś wraz z napinaczami. Koszt wymiany niewielki w porownaniu do remonu silnika, jak się pasek zerwie. A noż pęknie i szkód narobi...
3. I wreszcie, NIE ŻYCZĘ SOBIE CHAMSTWA I WYZWISK !!!! Ja Ciebie nie wyzywałem, zwróciłem jedynie uwagę, że popadasz w skrajności. Może to jednak Twoje ego powoduje, że jesteś tak bardzo zadufany w sobie i tak usilnie wierzysz w wyniki swoich wnikliwych badań ?
Filtr powietrza jest chyba jedynym elementem, ktory mozna skontrolowć wizualnie. Wiele zależy od sposobu uzytkownia autka i jego zanieczyszczenienie zawsze jest równomierne.

4. ja także moglbym być hamski i to tak, ze pewnie zaraz dostalbym bana. Nie zależy mi jednak na tym a Twoje twierdzenie o nabijaniu postow....buachacha...jakbym miał te 17 lat, i codziennie siedzial 10 godzin przez komputerem, to może by mi na tym zależalo. Dla mnie te statystyki mogą wcale nie istnieć w przeciwieństwie do Ciebie. Widać skoro zwróciłeś na to uwagę jest to dla Ciebie Ważne bo myślisz o tym.
POPROSZĘ MODERATOROW O WYKASOWANIE MOICH STATYSTYK - mnie to naprawdę do szczęścia nie jest potrzebne.

[ Dodano: 10 Lut 2008 11:04 ]
1.Wyluzuj chlopcze !!! Skoro producent przewiduje wymianę co 30 000 km, musi mieć na to podstawy - badania, analizy i to nie w domowym zaciszu a w wielu testowych samochodach.....kosztowało go to sporo pieniędzy, czasu i pracy. Jak dla bezpieczeństwa proponuję 20 tyś km a ty 5 tyś -czy to w porównaniu do producenta nie jest skrajnością? 30 tyś a 5 tyś...hmm, w sumie to prawie to samo.
2.nie jesteś wstanie przyjść do wiadomości obiektywnych, wynikających z racjonalnych obserwacji, wyników! otóż mylisz się, zawsze poowinniśmy uczyć się. Twoj opisany przypadek nie jest jednak racjonalny. To tak, jakbym zamiast co 60 tyś, pasek rozrządu wymieniał co 15 tyś wraz z napinaczami. A noż pęknie i szkód narobi...
3. I wreszcie, NIE ŻYCZĘ SOBIE HAMSTWA I WYZWISK !!!! Ja Ciebie nie wyzywałem, zwróciłem jedynie uwagę, że popadasz w skrajności. Może to jednak Twoje ego powoduje, że jesteś tak bardzo zadufany w sobie i tak usilnie wierzysz w wyniki swoich wnikliwych badań ,,naukowych"?
4. ja także moglbym być chamski i to tak, ze pewnie zaraz dostalbym bana. Nie zależy mi jednak na tym a Twoje twierdzenie o nabijaniu postow....buachacha...jakbym miał te 17 lat, i codziennie siedzial 10 godzin przez komputerem, to może by mi na tym zależalo. Dla mnie te statystyki mogą wcale nie istnieć w przeciwieństwie do Ciebie. Widać skoro zwróciłeś na to uwagę jest to dla Ciebie Ważne bo myślisz o tym.
POPROSZĘ MODERATOROW O WYKASOWANIE MOICH STATYSTYK - mnie to naprawdę do szczęścia nie jest potrzebne.
P.S
kto siedzi o 5:10 przed kompem z soboty na niedzielę????? Normalni ludzi śpią lub bawią się jeszcze. Może sidzieć ktoś, kto MUSI nabić sbie postów :satan:
Ostatnio zmieniony ndz lut 10, 2008 12:52 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 5 razy.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz lut 10, 2008 12:22

Panowie,wyluzujcie :chytry:
Nie ma się o co kłócić.....
Każdy robi jak uważa,ja wymieniam razem z olejem i jest oki,GRIZLI, wymienia co drugą i też jest oki :bigok:



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz lut 10, 2008 12:56

Ja kończę temat ze swojej strony. Osobiście wymieniam co 20 z przeczyszczeniem co 10 tyś. Nie pilnuję tego rygorystycznie i czasem zdarzy się wywalić stary po 15-16, jeśli widzę, że jest już brudny. Skoro inni wymieniają co 10 też jest dobrze bo to nie zaszkodzi. Ale swojego zdania do pewnych spraw nie zmienię.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę jak najmniej kłopotow z wozidelkami.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lut 10, 2008 13:00

Ja rozumiem, żeby do wymiany filtra powietrza potrzebne było rozpinanie paska rozrządu, wyjmowanie silnika i/lub skrzyni biegów, ale ludzie! to są dwie spinki. Wystarczy raz na jakiś czas zajrzeć i już wiadomo. Jednym się przysyfi szybciej, drugim mniej.



Radovan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 19, 2007 22:07
Lokalizacja: Muenchen

Post autor: Radovan » ndz lut 10, 2008 13:53

Ja wymieniam tak jak zalecił producent, nie widzę sensu częściej, bo 80% procent przebiegu robie po autostradach.
mrEd pisze:5.5 litra/100km przy butowaniu
to jakoś słabo go butujesz, albo inaczej rozumiemy to pojecie...



Awatar użytkownika
buxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: buxi » ndz lut 10, 2008 19:53

heh ja robie 10 tys w ciagu 2 no góra 3 miesięcy... i gdybym miał wymieniać wszystkie filtry za kazdym razem to bym zbankrutował....
Robie tak:
Filtr oleju za każdą wymianą oleju
Filtr powietrza co 2 wymiany oleju
filtr paliwa 2 razy w roku..... Ostatnia wymiana przed zimą w październiku... teraz w Maju... PozdróVWki!!


---------- Passat -----------

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lut 10, 2008 20:43

buxi pisze:heh ja robie 10 tys w ciagu 2 no góra 3 miesięcy... i gdybym miał wymieniać wszystkie filtry za kazdym razem to bym zbankrutował....
Robie tak:
Filtr oleju za każdą wymianą oleju
Filtr powietrza co 2 wymiany oleju
filtr paliwa 2 razy w roku..... Ostatnia wymiana przed zimą w październiku... teraz w Maju... PozdróVWki!!
No i prawidłowo ! Tak trzymać, a nie liczyć co do kilometra kiedy to trzeba będzie wymienić filtr powietrza.



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » ndz cze 08, 2008 16:10

witam wszystkich mam pytanko wymienilem olej w zeszlym roku na wakacjach ale autko ma przejechane dopiero jakies 2 tys km musze go zmieniac? czy ole sie sezonuje mam wlany mineralny mobila



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości