problem po wymianie sprzegla ;(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kobraks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 15:20
Lokalizacja: Gdansk

problem po wymianie sprzegla ;(

Post autor: kobraks » pt sty 04, 2008 23:41

Witam, mam taki problem mianowicie wymienilem ostatnio sprzeglo, ale ze jestem teraz w anglii i pan w sklepie niebyl w stanie dobrac mi dobrego do mojego auta poniewaz bylo az 7 rodzaji, niestety trafilem na zle, roznica miedzy nowym a starem byla w docisku ktory byl grubszy od mojego o 0.4 mm ( moj mial 0.8 mm , a ten nowy 1.2 mm) i teraz przy odpaleniu samochodu doslownie w momencie kiedy rozrusznik kreci, slychac metaliczny odglos, taki zgrzyt ocieranego metalu o metal oraz 1 albo pol sekundowe piskniecie paska klinowego, mechanik mowi ze to dlatego ze jest roznica w grubosci tych sprzegiel i to bedzie tak skrzeczec do momentu az sie tarcza troche nie wytrze... Pozatym przy ruszaniu oraz przy zmianie z 1 na 2 slysze jakis rezonans od strony skrzyni dokladnie pod pedalami, nie wiem tak jakbyloby cos nie dokrecone albo co... Nie wiem teraz czy moge z tym jezdzic czy nie, czy rzeczywiscie ten zgrzyt zniknie, i coto jest ten rezonans?

Dzieki za odpowiedz i Pozdrawiam



misiuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 23, 2005 18:19
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Post autor: misiuna » sob sty 05, 2008 01:03

nie slyszalem ze jest az 7 rodzaji od 19 td. i chyba mowisz o tarczy ktora miala 1.2 mm grubosci???



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » sob sty 05, 2008 01:12

witam powinienes dobrac po numerach na czesciach tak bylo by najlepjej ja tez jestem w angli obecnie i jedyne co moge powiedziec o angielskich mechanikach to po prostu sa do :ass:



djmolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 09:19
Lokalizacja: Radzionków/Zabrze
Kontakt:

Post autor: djmolo » sob sty 05, 2008 17:10

W AAZ sa dwa rodzaje sprzęgła. Wiem bo przechodziłem.


[b]Zdrowaś muzo, bitów pełna, bass z Tobą,
błogosławionaś Ty między gatunkami i błogosławiony
owoc żywota Twojego, DJ.
Święta Techniawo, Matko Trance'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę lotu naszego[/b]

kobraks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 15:20
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: kobraks » śr sty 09, 2008 18:58

No wlasnie o to chodzi ze tutaj w anglii, maja az 7 rodzaji, wiem bo pytalem o to w salonie vw, i zabardzo nawet tam nie wiedzieli co dobrac, ale to glupi narod takze nic nie poradzimy.. ...

Czyli nikt z ekspertow nie wie co moze byc przyczyna zgrzytu i tego ze pasek popiskuje po tej wymianie, i tego ze cos wpada w rezonans w okolicach skrzyni biegow.. ? Martwi mnie to, poniewaz wracam niedlugo do polski na urlop tym autem i chce tam dojechac niemowiac juz ze chcialbym spowrotem nim wrocic tutaj... dlatego jaka kolwiek wskazowka bylaby cenna :) Dzieki :bajer:



berys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 18, 2008 23:16
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: berys » pt sty 18, 2008 23:50

Witam, u mnie po wymianie sprzegla (komplet) +lapa sprzegla kiedy ruszam z jedynki szarpie tak jakby lapalo i nielapalo drgania , az mnie krew zalewa, sprzeglo dobrane dobrze, co to moze byc? mozliwe ze kolo dwumasowe?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob sty 19, 2008 16:21

Witam, kolego powiedz jaki masz silnik w swoim pasku ??
A mechanizm uruchamiania sprzęgła masz mechaniczny czy hydrauliczny?
Skoro raz łapie raz nie to moze źle odpowietrzony masz siłownik sprzęgła jesli jest to mechanizm hydrauliczny.
Ostatnio zmieniony sob sty 19, 2008 16:25 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » sob sty 19, 2008 17:20

berys pisze:mozliwe ze kolo dwumasowe?
W AAZ nie ma koła 2 masowego ! na szczęście :)

[ Dodano: 19 Sty 2008 16:21 ]
kobraks pisze:No wlasnie o to chodzi ze tutaj w anglii, maja az 7 rodzaji,
A w Polsce 2 heh to nie ma znaczenia gdzie .Są przewidziane 2 rodzaje i takie trzeba wkładać :)

PozdrO
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 00:10 przez Dj Darecki, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

berys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 18, 2008 23:16
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: berys » sob sty 19, 2008 19:33

a wiec tak silnik (sprawdzilem w ksiazce ) to 81 kw AFN -to chyba o to oznaczenie chodzi. sprzeglo hydrauliczne-mechanik powiedzial mi ze mam kolo 2masowe jak w audi, mowi ze to szarpanie dziwne ale nie wie co to moze byc -najprawdopodobniej kolo 2masowe i po skasowniu mnie za robote olal mnie. odpowietrzylem sprzeglo (pompowalem -trzymalem a kolo odkrecal zaworek i tak ze 3 razy. jest poprawa szarpania nie sa wielkie -zmalaly ale sa nadal. nastepny mechanik powiedzial zebym nie szukal dziury w calym hehe. a ja mu na to ze to nie borewicz (fiat 125). narazie jezdze bo co mam zrobic wkurza mnie to szarpanko. dodam ze zanim pojechalem na warsztat to wlasnie zaczal szarpac i pedal sprzegla lapal od razu przy podlodze. okazalo sie ze to lapa sprzegla pekla.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz sty 20, 2008 18:23

Czyli zapowietrzenie raczej odpada, jak miałeś wszystko na wierzchu to trzeba było sprawdzic 2-masówke czy nie powstały tam jakieś luzy miedzy jedną masą a drugą. Raczej będziesz musiał ponownie wyjąc skrzynie i wszystko dokładnie obejrzeć. Jeśli z wrzuceniem biegu, szczególnie wstecznego nie masz problemów to raczej mozna wykluczyc awarie pompki przy pedale i siłownika przy skrzyni, gdyby to była wina złego wysprzęglania( zapowietrzony układ, lub zuzyta pompka lub siłownik) to przy wrzucaniu biegów byłoby charakterystyczne zgrzytania, tak samo jak podczas niepełnego naciśnięcia sprzęgła. Zostaje chyba tylko 2-masówka.



berys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 18, 2008 23:16
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: berys » ndz sty 20, 2008 19:55

moge nadal tak jezdzic?czy cos sie moze stac?, nie chce juz sie pchac w koszty, wina mechanika ze niesprawdzil kola 2masowego.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz sty 20, 2008 21:13

Sprzęgło masz w sumie nowe, więc szkoda troche tarczy i docisku bo jest ryzyko ze sie moze rozlecieć, cieżko tak powiedziec bo nie wiem jakie intensywne są te szarpania.
A powiedz czy tak ci szarpie zawsze podczas ruszania, nawet jak delikatnie puszczasz sprzęgło? Czy takze podczas zmiany biegów?



berys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 18, 2008 23:16
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: berys » ndz sty 20, 2008 21:47

tylko jak ruszam z jedynki szarpie (mozna powiedziec ze sa to jakby drgania-poduszka pod silnikiem zostala wymieniona ta przednia,pozostale sa dobre), pozniej jest to ok- ale wiadomo ze nastepne biegi jak sie przelacza to szybko sie pedal sprzegla puszcza. staram sie bardzo pomalu ruszac z jedynki wtedy sa minimalne drgania. jak szybcie j puszcze pedal sprzegla na niskich obrotach to strasznie jakby silnik mialo wyrwac. jak dam wieksze obroty i szybciej puszcze to tak nie czuc ale kolo prawe boksuje. zaraz po wymianie zaobserwowalem ze przy ruszaniu prawe kolo sie trzeslo dopuki calkowice nie puscilem pedalu sprzegla.ciezko tak ocenic -mechanik powinien wszystko sprawdzic jak mial mozliwosc.

[ Dodano: 21 Sty 2008 21:30 ]
[quote="szatanek"Jeśli z wrzuceniem biegu, szczególnie wstecznego nie masz problemów to raczej mozna wykluczyc awarie pompki przy pedale i siłownika przy skrzyni, gdyby to była wina złego wysprzęglania( zapowietrzony układ, lub zuzyta pompka lub siłownik) to przy wrzucaniu biegów byłoby charakterystyczne zgrzytania, tak samo jak podczas niepełnego naciśnięcia sprzęgła. Zostaje chyba tylko 2-masówka.

w sumie to jest zgrzytniecie przy wstecznym ale niezawsze. wracam do domu parkuje auto i zanim wylacze maszyne to wbijam wsteczny zeby zalozyc blokade. dzisiaj mi sie zdazylo ze zazgrzytalo i jakby ruszyl troszke do tylu. kilka razy mialo to miejsce ale niezwracalem uwagi. czyli mozliwe ze to pompka.

[ Dodano: 11 Lut 2008 21:52 ]
witam, kurcze nadal mnie meczy to sprzeglo, ciagle poszarpuje , jak otworze okno i ruszam to slysze dzwiek ktory pasuje do szarpania taki stukot, pozatym zauwazylem ze zmieniajac pozostale biegi nie moge zrobic tego plynnie, wlaczam np 3 bieg w czasie jazdy puszczam delikatnie ,lub szyciej sprzeglo i niestety czuje sie ze zmienilem bieg tak jakby nagle zaskoczylo,szarpnelo tak jakby jechal ktos kto pierwszy raz siedzi za kierownica.pozatym puszczajac pedal sprzegla czuje ze lapie dopiero za polowa, jadac na biegu nacisne lekko pedal sprzegla zaczyna sie lekko slizgac. w aucie ze sprzeglem na linke nadawalo by sie to do regulacji, a tu nie wiadomo co zrobic,odpowietrzenie nie pomaga. podobno w tym aucie sa 2 odpowietrzniki (na wysprzegliku i na pompce ) tak wyczytalem w katalogu,lecz tej na pompce nie moge znalesc. jezeli ktos ma jakis pomysl co to jest to prosze o podpowiedz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 91 gości