czujnik pedalu sprzegla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mosiek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: wt maja 29, 2007 21:49
Lokalizacja: UK

czujnik pedalu sprzegla

Post autor: mosiek » ndz lis 18, 2007 23:50

po co tak naprawde jest czujnik pedalu sprzegla i jakie ma zadanie.... co moze spowodowac jego uszkodzenie i co moze spowodowac jazda z uszkodzonym lub niedzialajacym?


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » wt lis 20, 2007 01:47

zadanie - poinformowac ECU że ma odciąc dawkę paliwa bo masz wciśnięte sprzęgło - dodatkowo po wciśnięciu idzie sygnał do ECU - rozłącz tempomat (jeśli takowy masz )



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt lis 20, 2007 12:35

leo... pisze:dodatkowo po wciśnięciu idzie sygnał do ECU - rozłącz tempomat (jeśli takowy masz )
ja mam czujnik walnięty ale nie chce mi się zmieniać :P

wyciągnąłem kostkę i zrobiłem zworkę (czyli sprzęgło wyciśniete) żeby mógł się tempomat uaktywnić i tak jeżdzę...

tempomat po nacisnięciu sprzęgła i tak się wyłączy po około sekundzie jak ECU stwierdzi róznice w predkosci auta w stosunku do obrotów - to jest takie zabezpieczenie np przed tym żeby ktos na tempomacie nie wjeżdżał na V biegu pod góre :)

generalnie czujnik jest zwarty, po naciśnieciu sprzęgła czujnik daje rozwarcie

może w wolnej chwili rozbiore to i zobacze czy da sie naprawić, póki co nie jest mi to potrzebne do szcześcia :)



Zakatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 13, 2017 23:22

czujnik pedalu sprzegla

Post autor: Zakatek » śr gru 13, 2017 09:53

Mam 1.8t awu w manualu bez tempomatu. Ostatnio grzebiąc przy kabelkach zauważyłem że mój czujnik ma uszkodzony bolec i tak naprawde caly czas jest w pozycji sprzęgło wciśnięte. Wymieniać czy się nie przejmować?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości