wlacza sie alarm cisnienia oleju, brak predkosciomierza i...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

exil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 05, 2007 15:06
Lokalizacja: Gliwice

wlacza sie alarm cisnienia oleju, brak predkosciomierza i...

Post autor: exil » ndz paź 28, 2007 20:53

problem konkretnie jest taki iz nie nie moge przeszukac forum bo jestem w pracy a chodzi mianowice o to ze jakis czas temu okazalo sie ze mam przestawiony rozrzad o 20 stopni auto juz ledwie co zylo, w tym czasie od tego chyba tez nie mialem napiecia na swiece i ponoc napiecia na pompe zrobili to ale pokickali dalej cos z elektronika, kolejny mechnik doszedl do tego ze zębatka na wale korbowym byla juz nie "sprawna" ale sam problem w tym ze teraz wlacza mi sie alarm i miga kontrolka od cisnienia oleju po przekroczeniu 20 tys ob <= jutro wymieni czuknik cisnienia ale jeszcze nie dziala mi predkosciomierz i wkaznik tem wody i co do tych 2 ostatnich chcialbym sie was poradzic?



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pt lis 23, 2007 09:20

Mam identyczny problem:/ Rano odpaliłem golfika, gdy wyjechałem z garażu to kappa, kontrolka ciśnienia oleju zaczęła migać, żaden ze wskaźników nie działa:/. Dodam że przy próbie odpalenia nie świeci się kontrola pobierania napięcia z akumulatora (przy włączonym silniku miga kontrolka ciśnienia oleju a ta od akusia ledwo się jarzy):/. Problem dotyczy 1,9 TD `94 rok



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » pt lis 23, 2007 11:32

QwertKalety, chyba padł ci altek ja tak miałem jak mi mój padł



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pt lis 23, 2007 11:37

Marcin_87 pisze:QwertKalety, chyba padł ci altek ja tak miałem jak mi mój padł
ale mierzyłem napięcie na altku i jest:/ MArtwi mnie fakt z kontrolkami od ciśnienia oleju i akusia:/ nie wiem w co ręce włożyć,



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » pt lis 23, 2007 11:40

QwertKalety, a masz czym zmierzyć ciśnienie na wale?



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pt lis 23, 2007 11:44

Na pomiar ciśnienia muszę czekać na kumpla, ma cały osprzęt do ciśnień do VW



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » pt lis 23, 2007 11:53

QwertKalety, a jak dodasz gazu to ci gaśnie ta od aku?



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pt lis 23, 2007 12:03

Marcin_87 pisze:QwertKalety, a jak dodasz gazu to ci gaśnie ta od aku?
Właśnie tu jest problem że się tylko lekko jarzy gdy mam włączony silnik. Dodanie gazu nic nie daje, jarzy się tak samo, obrotomierz nie działa, prędkościomierz też (przjejeżdżałem z jakieś 20 m do ogrzewanego garażu) a kontrolka ciśnienia oleju ciągle mruga (czy dodam gazu czy nie)

Zabieram się za ten alternator, bo możliwe jest że beknął tak jak mówiłeś (dziwne że zaczęło się to dziać w momencie gdy wyskoczyło na liczniku 220 000 tys kilometrów:p)
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2007 12:05 przez QwertKalety, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » pt lis 23, 2007 12:15

no weddług mnie to na pewno altek zapomniałem jak to sprawdzałem bo jakoś się kable zwierało i wtedy ta od altka gasła i ta od oleju też no ale załoz żarówke na ten od altka styk wyjsciowy i jak się zarówka 12V bedzie mocno świecić to altek dobry no i jak spali żarowke to też dobry



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt lis 23, 2007 17:39

problem czysto elektryczny - sprawdźcie regulator napięcia i szczególnie masy.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pt lis 23, 2007 18:48

Problem okiełznany - winny jest regulator napięcia. wystarczyło nim trochę poruszać i wszystko wróciło do normy:D. w poniedziałek zakładam nowy i może wymienię łożyska w altku:D Dzięki koledzy za rady.



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: wlacza sie alarm cisnienia oleju, brak predkosciomierza

Post autor: mirass » sob lis 24, 2007 11:36

exil pisze:problem konkretnie jest taki iz nie nie moge przeszukac forum bo jestem w pracy a chodzi mianowice o to ze jakis czas temu okazalo sie ze mam przestawiony rozrzad o 20 stopni auto juz ledwie co zylo, w tym czasie od tego chyba tez nie mialem napiecia na swiece i ponoc napiecia na pompe zrobili to ale pokickali dalej cos z elektronika, kolejny mechnik doszedl do tego ze zębatka na wale korbowym byla juz nie "sprawna" ale sam problem w tym ze teraz wlacza mi sie alarm i miga kontrolka od cisnienia oleju po przekroczeniu 20 tys ob <= jutro wymieni czuknik cisnienia ale jeszcze nie dziala mi predkosciomierz i wkaznik tem wody i co do tych 2 ostatnich chcialbym sie was poradzic?
jak obrotek leży na 0 to zawsze będzie migać kontrolka od oleju - usterka czysto elektryczna


www.vagtune.pl tel. 502730289

exil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 05, 2007 15:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: exil » śr gru 05, 2007 16:45

usterka uszkodzona poprostu mialem cala elektryke zle po podlaczana i moge tylko za to powiedziekowac warsztatowi w KNUROWIE NA TARGOWEJ NAPRAWDE NIE POLECAM......



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 58 gości