zapieczony wtryskiwacz - jak wyjąć

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz sty 18, 2009 16:22

Pruszkowiak pisze:Czyli śmiało panowie mogę to kupić i użyć bez obaw?
Tak.Jezeli uzywaja tego specjalisci,to dlaczego Ty nie mozesz.
Pruszkowiak pisze:sagon, ale patrze na to urządzenie i w sumie nie wiem jak go użyć.Nakręca się na gwint wtrysku i co dalej?
Nakrecasz na wtrysk i uderzesz do gory.Wczesnie zalej wd40 i musi wyskoczyc.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz sty 18, 2009 16:42

moze lepiej jest wyciagac na rozgrzanym silniku???, pytam bo czeka mnie to bede chciał dać do sprawdzenia, ewentualnie ustawić jak sie da



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz sty 18, 2009 16:57

Na cieplym zawsze to lepiej.Choc jak nie sa bardzo zapieczone,to powinny wyjsc i na zimnym.Warto przed wybiciem sprobowac nimi troche pokrecic.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » ndz sty 18, 2009 21:55

sagon pisze:Nakrecasz na wtrysk i uderzesz do gory.Wczesnie zalej wd40 i musi wyskoczyc.
Młotkiem? W sumie do góry to nie ma dojścia.Sorry ale nie mogę sobie to wyobrazić jak to funkcjonuje.Może by ktoś w paint narysował
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2009 22:01 przez Pruszkowiak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz sty 18, 2009 22:47

Nie takim zwyklym mlotkiem.Jak sie dobrze przyjzysz temu urzadzeniu,to zobaczysz,ze ta
rowkowana czesc osadzona jest na tym precie.Uderzasz ta grubsza tuleja(rowkowana) do gory i wybijasz wtrysk.Jak bedziesz mial to w rekach,to od razu zrozumiesz jak tym operowac.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
piotrekrkk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 08, 2007 20:59
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: piotrekrkk » ndz sty 18, 2009 22:50

Pruszkowiak pisze:
sagon pisze:Nakrecasz na wtrysk i uderzesz do gory.Wczesnie zalej wd40 i musi wyskoczyc.
Młotkiem? W sumie do góry to nie ma dojścia.Sorry ale nie mogę sobie to wyobrazić jak to funkcjonuje.Może by ktoś w paint narysował
Może z tym "do góry" chodziło o to że "z góry w dół" :D czyli wkrecasz i walisz młotkiem jak w gwoźdź :)



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » ndz sty 18, 2009 23:00

Zrobiłem sobie kiedyś taki przyżad na pręcie 6mm z jednej strony jest przyspawana nakrętka taka jak na przewodzie wtryskowym na pret jest nałozony ciezarek okrągły chyba 0.7kg (wczesniej zrobiłem otwor 7mm) i zaspawany jest pret od gory tak zeby ciezarek nie mogł przez niego wyjsc.Demontuje wtrysk w ten sposob ze nakręcam pret na wtrysk i z całą siłą pociągam ciezarek w gorę ktory zatrzymuje sie na drugim końcu pretu ktora jest zaspawana i tym samym powoduje przeniesienie siły działajacej w gore na wtrysk.metode ta stosuje w przpadku gdy przewod wtryskowy wychodzi z wtryskiwacza do gory.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pn sty 19, 2009 00:14

Wystarczyło powiedziec ze jest to wybijak udarowy, czyli tą masę środkową(tuleję) przesuwa sie z dołu do góry i uderza energicznie o płaski krążek.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » pn sty 19, 2009 03:47

piter_s pisze:moze lepiej jest wyciagac na rozgrzanym silniku
nie - na zimnym lepiej - to jest młotek bezwładnościowy :helm: rurkę nakręcasz na wtryskiwacz - a "bombą" podbijasz - wtrysk powoli wychodzi do góry ... pamiętaj o nowych podkładkch miedzianych pod wtryski - tylko nie dmuchane ... do tego uważaj na końcówki rozpylacza - potraktujesz je szmatą - przestaną pylic nominalną dawka :crazy:



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pn sty 19, 2009 10:59

Jeszcze raz wielkie dzięki panowie za poradę.Wybijak już nabyłem na allegro.Jak dotrze paczka od razu zabieram się za wymontowanie wtrysku :bigok:



Awatar użytkownika
KrystO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:08
Lokalizacja: LCH

Post autor: KrystO » pn sty 19, 2009 21:11

Witam!
Kiedyś brat załatwił mi turbinę do golfera,bardzo tania była
ale miała jedna wadę:urwane szpilki od wydechu.Najlepszy ślusarz u mnie w pracy
walczył z nimi kilka dni i :butthead:
Zastosowałem ten środek:Obrazek
Na jednorazowe zastosowanie to może trochę drogi ale skuteczny. A pepsi :vom:



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » pn sty 19, 2009 22:14

leo... pisze:do tego uważaj na końcówki rozpylacza - potraktujesz je szmatą - przestaną pylic nominalną dawka :crazy:
ja swoje koncowki wtryskiwaczy przeczyscilem szmata nasaczona w rozpuszczalniku i jakos nic sie nie stalo. Rozumiem jakby szczotka ale szmatką co sie moze stac.



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Re: zapieczony wtryskiwacz - jak wyjąć

Post autor: lukasz17 » sob sie 06, 2011 23:45

Witam odgrzebie troche temat chcialem do swojego 1z wlozyc wtryski z afna i mam problem bo 4 wtryskiwacz sie zapiekl psikalem wd 40 i jakos kluczem do rozkrecilem kreci sie teraz lekko ale do gory nie chce wyjsc:/ zastanawiam sie czy sie nie ukrecil wtrysk z glowicy bo jak zapalam auto to wali kompresje na przewod zasilania... ktos mi poardzi jka wyciagnac ten wtrysk??wtrysk moze jakos pojdzie tylko co wtedy jak koncowka zostanie?


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości