bezpiecznik świec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daanioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

bezpiecznik świec żarowych

Post autor: daanioo » pt sie 24, 2007 20:12

Witam czy do świec żarowych powinny być dwa bezpieczniki czy jeden? pod maską silnika tam gdzie znajduje się bezpiecznik mam wsadzony jeden 30A , ale jest jeszcze miejsce na drugi.

Jaka może być jeszcze przyczyna że auto źle pali, świece ostatnio wymieniłem a i tak muszę grzać je 2-3 razy

Obrazek
Obrazek



pablo2303
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob gru 16, 2006 18:36
Lokalizacja: WLKP

Post autor: pablo2303 » pt sie 24, 2007 22:22

Drugi bezpiecznik od świec żarowych jest również w kabinie, tam gdzie wszystkie bezpieczniki tylko jest większy i znajduje się nad nimi

[ Dodano: 24 Sie 2007 22:24 ]
Bezpiecznik jest przepalony przeważnie jeżeli mruga kontrolka od świec :bigok:



Awatar użytkownika
daanioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: daanioo » sob sie 25, 2007 00:18

niestety ale kontrolka nie mruga, jak byś mógł zobaczyć czy u siebie pod maską masz dwa czy jeden bezpiecznik, bo masz ten sam silnik co ja, a tak wogóle to ten to ten bezpiecznik w kabinie jest mniej więcej na tej wysokości co przekaźniki?


MKII->MKIII->Jetta MKII->B3->F90 26-320->? czas pokaże

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: bezpiecznik świec żarowych

Post autor: PinkFloyd » sob sie 25, 2007 11:27

daanioo pisze:Witam czy do świec żarowych powinny być dwa bezpieczniki czy jeden? pod maską silnika tam gdzie znajduje się bezpiecznik mam wsadzony jeden 30A , ale jest jeszcze miejsce na drugi.

Jaka może być jeszcze przyczyna że auto źle pali, świece ostatnio wymieniłem a i tak muszę grzać je 2-3 razy

[url=http://images25.fotosik.pl/68/b73d4308104a1990m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images23.fotosik.pl/68/05d3cb68b5a1645bm.jpg]Obrazek[/URL]
Podstawa najpierw akumulator min 600A (wg EN), świece orginał BERU lub NGK, nie polecam Iskry lub Boscha- wśrod nich duzo podrubek, sprtawne szczotki na rozruszniku bo wtedy sa duze straty- a jak kreci rozrusznik- szybko??? Dobry kąt wtrysku. Poza tym zawsze wymienia się wszystkie świece. Sprawdzić duży bezpiecznik nad przegrodą skrzynką bezpieczników ten duzy 50A. Jezeli nie pomoże to podmienić przekaźnik lub co najgorsze moduł komfortu- system włączający swiece przy otwarciu drzwi moze za szybko rozłącza przekaźnik- bo swiec w tym modelu świeca się mimo odpalena silnika przez 2,5 min lub do temp. silnika 68st. mimo zgasniecia kontrolki na desce- sprawdz próbnikiem czy na zimno po odpaleniu idzie do świec napięcie.
Chyba ze juz kompresja jest słąba i uwidacznia się w to w odpalaniu silniczka na zimno.
Ostatnio zmieniony sob sie 25, 2007 11:29 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
daanioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: daanioo » sob sie 25, 2007 12:25

świece są nowe boscha niestety, akumulator tez w miarę nowy (680A) bezpieczniki dzisiaj sprawdziłem wszystkie są OK jeśli chodzi o moduł komfortu to też działa dobrze bo po zamknięciu drzwi dopiero po jakimś czasie rozłącza przekaźnik.

Wydaje mi się że to może wcale to nie są świece tylko może schodzi paliwo, czy w pompie wtryskowej jest jakiś zaworek ciśnieniowy?


MKII->MKIII->Jetta MKII->B3->F90 26-320->? czas pokaże

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sie 25, 2007 17:33

daanioo pisze:Witam czy do świec żarowych powinny być dwa bezpieczniki czy jeden? pod maską silnika tam gdzie znajduje się bezpiecznik mam wsadzony jeden 30A , ale jest jeszcze miejsce na drugi.
To jest chyba bezpiecznik od wentylatora, a nie od swiec. Drugi by chyba byl jakbys mial klime i dwa wentylatory.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

mike NIES
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 13, 2005 12:39
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Post autor: mike NIES » ndz sie 26, 2007 07:18

W moim golfiaczu drugi bezpiecznik jest pod pasem przednim w plastikowej obudowie!
Najlepiej sprawdz czy masz prąd na świecach jak włączysz zapłon, a silnik jest zimny!



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz sie 26, 2007 08:49

Bezpośrednio w obwodzie zasilania świec zarowych, jest bezpiecznik płytkowy(taka blaszka) o wartosci 50A. Powinien znajdować się na przedniej grodzi silnika w plastikowej obudowie. Jeśli nie możesz go znaleźć, spróbuj prześledzić trasę przewodu idącego od świec (gruby 6mm"- od przekaźnika do bezpiecznika kolor czerwony z białymi paskami, od bezpiecznika do świec kolor czerwony). Przekaźnik sterowania znajduje się w kabinie w skrzynce bezpiecznikowej - oznaczenie nr 12.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sie 26, 2007 09:32

GRIZLI pisze:Bezpośrednio w obwodzie zasilania świec zarowych, jest bezpiecznik płytkowy(taka blaszka) o wartosci 50A. Powinien znajdować się na przedniej grodzi silnika w plastikowej obudowie.
Kolego, ten bezpiecznik jest owszem od swiec, ale nie tych podgrzewajacych komory spalania, tylko tych podgrzewajacych plyn chlodzacy. No i to jest tylko w TDI, w TD nie ma tych swiec :bajer:

BTW
W TDI bezpiecznik od swiec o ktorych mowa jest w kabinie nad przekaznikami.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz sie 26, 2007 10:47

Obwód podgrzewania płynu występował z zarówno w TDI jak i TD. Oba mają tą samą wartość, czasem na obwód podgrzania płynu stosowano 30A. Bezpiecznik świec podgrzania płynu znajduje się w plasikowej obudowie wraz z elektronicznym modułem i przekaźnikiem, zamontowanej na grodzi, jesli takowy istnieje w samochodzie. W przypadku, gdy samochód nie posiada instalacji podgrzewania płynu, znajduje się tam bezpiecznik od świec komór spalania.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
daanioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: daanioo » ndz sie 26, 2007 11:42

gruby biało-czerwony kabel od świec idzie właśnie to tego bezpiecznika, wiem że w MKII i passku B3 bezpiecznik od świec jest tak jak pisze mike NIES w plastikowej obudowie a w moim golfie kabel zaprowadził mnie właśnie tutaj. Ten bezpiecznik 50A w kabinie sprawdzałem jest ok.
A jak myslicie z tym paliwem moze schodzi z pompy bo on ciezko pali tylko po nocy


MKII->MKIII->Jetta MKII->B3->F90 26-320->? czas pokaże

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sie 26, 2007 18:47

GRIZLI pisze:W przypadku, gdy samochód nie posiada instalacji podgrzewania płynu, znajduje się tam bezpiecznik od świec komór spalania.
No to w tej chwili obalam Twoja teorie.
Moj AHU 97' nie ma podgrzewania plynu, a bezpiecznik od swiec podgrz. komory spalania znajduje sie w kabinie nad przekaznikami. 80A.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz sie 26, 2007 18:54

inek01 pisze:No to w tej chwili obalam Twoja teorie.
Moj AHU 97' nie ma podgrzewania plynu, a bezpiecznik od swiec podgrz. komory spalania znajduje sie w kabinie nad przekaznikami. 80A.
dokładnie , a w TD czegoś takiego nie było , ponieważ tym steruje ECU , którego AAZ nie posiada
Ostatnio zmieniony ndz sie 26, 2007 18:54 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz sie 26, 2007 21:40

No to dziwne, bo posiadam schemat instalacji elektrycznej 1.9 TD i jest wyraźnie zaznaczony obwód podgrzewania cieczy chłodzącej. Do takiego obwodu ECu nie jest konieczne, wystraczy czujnik temperatury i układ elektroniczny zawart w dodatkowym przekaźniku. Jednak nie będę wykłcał się, gdyz zagadnienie jest mało istotne i nie dotyczy bezpośrednio tematu. Temat jest o świecach komór.


EDIT !
Zwracam honor, to moja pomyłka. Schemat jest i wszytko się zgadza...poza jednym. Dotyczy to silnika AEY, czyli SDI bez turbawki ale już na bezpośrednim wtrysku. Zasugerowałem się bezpiecznikiem do świec silnika, który wymieniałem u kolegi w MK3 1.9D 1996 rok i znajdował się on w komorze silnika na grodzi - płytkowy 50A.
Ostatnio zmieniony ndz sie 26, 2007 21:55 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości