Co ile wymieniać rozrząd?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: marekTDI » czw lut 24, 2011 17:53

na pierwszej kartce kolejne pozycje pasek rozrządu, napinacz, rolka to części od rozrządu. Więc jeśli to jego faktura to można wierzyć. Z symboli na fv to by wychodziło że pasek Conti, napinacz i rolka ruvilla, filtr powietrza i oleju knecht, a z drugiej strony czujniki EPS. Resztę nie wiem. Musiał bym dokładnie posprawdzać.
Ostatnio zmieniony pt lut 25, 2011 00:31 przez marekTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: Rafał 21 » czw lut 24, 2011 18:51

tomek507 pisze:25 to nie sa to poduchy pod silnikiem.
tomek507, co tu do zerkania! Opisz prawidlowo w profilu co masz za silnik KOD rocznik i będziemy szukać . Skąd mamy wiedziec czym jeździsz MK3 MK4 5 . Sądząc po cenie to mogą byc poduszki do MK2


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: tomek507 » czw lut 24, 2011 19:02

Ok spoko faktura jest juz moją wlasnoscia tak jak i auto chcialem sie tylko upewnic o ten rozrząd, ale marco juz napisal ze to sa czesci do rozrządu wiec sprawa zalatwiona. A slink nie chce mi sie leciec teraz sprawdzac ale z tego co pamietam to jest AHU. Wiec te poduszki raczej przez pomyłke sie nie znalazły na fakturze, ale w sumie mniejsza juz o to, tylko mnie to zaciekawiło o jakie poduszki chodzi.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: marekTDI » pt lut 25, 2011 00:45

tomek507 pisze:... A slink nie chce mi sie leciec teraz sprawdzac ale z tego co pamietam to jest AHU. ...
taki rozrząd pasuje do AHU i AFN



d_a_n_i_o_o_o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 20:55

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: d_a_n_i_o_o_o » ndz mar 06, 2011 22:02

Witam zostałem właśnie posiadaczem VW Golfa mk 5 z silniczkiem 1,9 TDI (BKC) z 2005
Dodam że na liczniku mam aktualnie 65 tys km wiem że taki przebieg przy tym roczniku może byc kwestionowalny ale wszystkie papiery sie zgadzając wiec..
Mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu doczytałeś sie w tym temacie ze w moim modelu co 90 tys, ale czy jest limit czasowy jakiś np co 5 lat lub 90 tys ? W każdym razie pytanie wymienić odrazu czy poczekać do 90 tys ?


2005-2007 VW Golf II 1,3 zwany taczką ale niezniszczalną
2007-2011 Seat Ibiza 1,9 TDI (AFN) 110 kucy robi różnice :)
2011- .... VW Golf mk5 1,9 TDI (BKC) 105 KM w trakcie wydawania opinii

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: marekTDI » pn mar 07, 2011 02:07

d_a_n_i_o_o_o pisze:Witam zostałem właśnie posiadaczem VW Golfa mk 5 z silniczkiem 1,9 TDI (BKC) z 2005
Dodam że na liczniku mam aktualnie 65 tys km wiem że taki przebieg przy tym roczniku może byc kwestionowalny ale wszystkie papiery sie zgadzając wiec..
Mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu doczytałeś sie w tym temacie ze w moim modelu co 90 tys, ale czy jest limit czasowy jakiś np co 5 lat lub 90 tys ? W każdym razie pytanie wymienić odrazu czy poczekać do 90 tys ?
ja bym nie czekał tylko wymienił ze względu na wiek. gdzieś kiedyś czytałem że nie rzadziej niż co 36m-cy trzeba ze względu na pasek. ja w swoim miałem 57kkm i robiłem bo miał 7lat jak kupiłem. i niby też co 90kkm trzeba było ale wolałem nie ryzykować, więc i Tobie polcam :hmm:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: wesol » pn mar 07, 2011 08:17

marco_pl pisze:gdzieś kiedyś czytałem że nie rzadziej niż co 36m-cy trzeba ze względu na pasek
Przestań.W 1.7 i 1.9 cdti w oplu mamay co 150 tys km lub 10 lat a w 1.9 pasek napedza jeszcze pompe wody a w 1.7 pompe oleju i jakos jezdza te auta a mocy tez im nie brakuje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: marekTDI » pn mar 07, 2011 09:01

wesol pisze:
marco_pl pisze:gdzieś kiedyś czytałem że nie rzadziej niż co 36m-cy trzeba ze względu na pasek
Przestań.W 1.7 i 1.9 cdti w oplu mamay co 150 tys km lub 10 lat a w 1.9 pasek napedza jeszcze pompe wody a w 1.7 pompe oleju i jakos jezdza te auta a mocy tez im nie brakuje.
Tzn nie rozumiem, że niby co mam przestać? Napisałem że kiedyś czytałem gdzieś, i było napisane to co napisałem. A gdybyś zauważył to on nie pyta o opla 1.7 czy 1.9 cdti tylko o golfa 1.9TDI.
Więc wyraziłem swoje zdanie i napisałem co co wiem. Jeśli wiem źle to popraw mnie ale na temat.to że w oplu co 150kkm to nikogu tu nie interesuje, bo temat dotyczy TDI VW kolego...



d_a_n_i_o_o_o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 20:55

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: d_a_n_i_o_o_o » pn mar 07, 2011 09:54

dzięki za rady za ok 5 tys mam wymianę płynów to wtedy zrobię przy okazji i pasek z osprzętem... Orientuje się ktoś jakie to są koszty? Do AFN płaciłem coś kolo 800 zł za części tu pewnie podobnie no nie?


2005-2007 VW Golf II 1,3 zwany taczką ale niezniszczalną
2007-2011 Seat Ibiza 1,9 TDI (AFN) 110 kucy robi różnice :)
2011- .... VW Golf mk5 1,9 TDI (BKC) 105 KM w trakcie wydawania opinii

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: marekTDI » pn mar 07, 2011 19:07

d_a_n_i_o_o_o pisze:mam wymianę płynów to wtedy zrobię przy okazji i pasek z osprzętem
mądre posunięcie moim zdaniem :D



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: wesol » pn mar 07, 2011 19:46

marco_pl pisze:
wesol pisze:
marco_pl pisze:gdzieś kiedyś czytałem że nie rzadziej niż co 36m-cy trzeba ze względu na pasek
Przestań.W 1.7 i 1.9 cdti w oplu mamay co 150 tys km lub 10 lat a w 1.9 pasek napedza jeszcze pompe wody a w 1.7 pompe oleju i jakos jezdza te auta a mocy tez im nie brakuje.
Tzn nie rozumiem, że niby co mam przestać? Napisałem że kiedyś czytałem gdzieś, i było napisane to co napisałem. A gdybyś zauważył to on nie pyta o opla 1.7 czy 1.9 cdti tylko o golfa 1.9TDI.
Więc wyraziłem swoje zdanie i napisałem co co wiem. Jeśli wiem źle to popraw mnie ale na temat.to że w oplu co 150kkm to nikogu tu nie interesuje, bo temat dotyczy TDI VW kolego...
Nie wiem czy pracujesz w zawodzie zwiazanym z mechanika aut bo bys wiedzial ze rozrzad sie tez sprawdza co pewien czas/przebieg. Co jaki czas sie wymienia to masz np w autodacie i polecam robic tak jak podaja. Dla tych co to maja jakies obawy czy dla swojego swietego spokoju to polecam nie tyle wymiane calego rozrzadu z czesciami ale np wymiane samego paska i najlepiej we wlasnym zakresie to wtedy koszty sa naprawde znikome. Czasem jest tak ze mamay wyciek na simmeringu gornym lub dolnym to mozna to z tym polaczyc i po sprawie. Ja np wymienilem sam pasek wlasnorecznie plus wlasnie simmering na wale glownym co kosztowal mnie 100 zl. Rolki jak nowe wiec tak czy siak zostawilem a po pasku tez bylo widac ze za duzo nie smiga jeszcze. Rolki przesmarowalem i jest super.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

All Bundy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 31, 2011 18:04
Lokalizacja: RKL

Re: Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: All Bundy » pn mar 07, 2011 21:33

Oraz czy ktos bedzie wiedział w pierwszej fakturze jest "poduszka" szt 2 co to za poduszki? bo sadzac po cenie ich jedna 20 druga 25 to nie sa to poduchy pod silnikiem.[/quote]

Hmm to mogą być poduszki skrzyni biegów lub amortyzatorów. :grin:



All Bundy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 31, 2011 18:04
Lokalizacja: RKL

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: All Bundy » pn mar 07, 2011 21:33

Jeśli chodzi o rozrząd to czasami nie warto sugerować się tym co podają dane katalogowe i zrobić go sobie co 60-70 tysięcy żeby mieć pewność że dojedziemy na wczasy z rodzinką.Nie warto też oszczędzać.Lepiej wydać jakieś 600--800 zł i mieć spokój przez te 60 tys km niż kupić przysłowiowe :bajer: kupa na Allegro za 300 i modlić się żeby nie pi..... :bajer: Hmm jeśli sugerujesz się marką to polecam paski Gates'a albo Continentala,pompę wody Ruvillea albo cały zestawik tej firmy.



KonradWWY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 22, 2009 09:24
Lokalizacja: Wyszków [ WWY ]
Kontakt:

Co ile wymieniać rozrząd?

Post autor: KonradWWY » śr gru 14, 2011 19:23

http://autoswiatlo.motogrono.pl/2010/01 ... -rozrzadu/" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości