Zerwany pasek rozrządu ASV

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » sob lut 17, 2018 16:22

Wiem ,ale pamiętam ,ze w afnie po wymianie pompy i ustawieniu na blokady nie odpalal ,a odpalił dopiero po obroceniu pompy o jeden obrót.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: arka10 » sob lut 17, 2018 17:11

Chyba o pół obrotu.



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Bora2005 » sob lut 17, 2018 22:41

Przy wymianie pompy wtryskowej lub po zmianie ustawień wału korbowego lub wałka rozrządu (po rozpięciu paska) należy zsynchronizować rozrząd. Ustawić wał korbowy na znaki w GMP dla 1-go cylindra, ustawić wałek rozrządu w takiej pozycji, aby zawory 1-go cylindra były zamknięte i ustawić pompę wtryskową na tłoczenie do 1-go cylindra. Ustawienia należy ustalić blokadami. Obroty wałka rozrządu i pompy wtryskowej są synchroniczne, natomiast stosunek 1/2 odnosi się do obrotów wału korbowego w silniku czterosuwowym. W opisywanym przypadku silnik nie uruchomił się, ponieważ paliwo wtryskiwane było do 2-go cylindra i potrzebna była korekta (+360*) żeby wtrysk następował do 1-go cylindra (obrót rozdzielacza w pompie).



Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » ndz lut 18, 2018 04:24

Wiem ustawić rozrząd używając blokad ,chodziło mi jak sprawdzić czy podaje na pierwszy cylinder żeby niepotrzebnie nie bawić się w obracanie pompy o 360* ,pytanie naszczescie nie aktualne ,tym razem miałem szczęście ,udało się za pierwszym razem trafić(nawet jakimś cudem kąt wtrysku jest idealny ,bez korygowania) ,także dziękuję za pomocne komentarze.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » ndz lut 18, 2018 08:04

Pompę miał byś jak coś to obrócić to koło o 180*. 360* to dokładnie ta samą pozycja. Myśl co piszesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: munior » ndz lut 18, 2018 11:33

Kateer pisze:Wiem ustawić rozrząd używając blokad ,chodziło mi jak sprawdzić czy podaje na pierwszy cylinder żeby niepotrzebnie nie bawić się w obracanie pompy o 360*
Niby wiesz jak ustawić , a piszesz jak byś nie wiedział :chytry: Jakie obracanie pompy ? . Koło pompy ma miejsce do zablokowania tylko w jednej pozycji przy spinaniu rozrzadu ,blokujesz zakładasz pasek ,sprawdzasz kręcac recznie wałem czy znaki się zgrywają i tyle


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » ndz lut 18, 2018 17:14

Właśnie. Tylko mi świta że mógłby być cyrk jak ktoś ściągal koło z pompy ale tak to musi być okej. W afn jest na klinie więc nie ma problemu na os założyć ale nie pamiętam jak to było w ASV alh itp bo tam był nieco inaczej. Koło dwuczęściowe do regulacji na tych trzech śrubkach plus ta centralna śruba.ale raczej też nie powinno być problemu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » pn lut 19, 2018 20:55

Dobra panowie przemyślałem macie racje ,kiedys ktoś mi głupot naopowiadał ,a ja zamiast teraz pomyśleć chwile to sie pytam o pierdoły ,ale cały miesiąc pracowałem na noc i już byłem trochę przemęczony ,dzieki tak czy inaczej za pomoc.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: radekrp90 » pt lut 23, 2018 08:15

arka10 pisze:
śr lut 14, 2018 00:05
Nie zgadzam się. Z tego co piszecie znaczyło by że splanowanie głowicy np. o 5 mm nie ma wpływu na grubość uszczelki.
Każde splanowanie głowicy zmniejsza odległość pomiędzy tłokiem a zaworami a tym samym zawory wydechowe mają mniej czasu ( w stopniach ) by się zamknąć a ssące zaczną się jak gdyby za szybko otwierać. Jedyna rada na to jest pogłębić gniazda zaworowe o tyle ile jest splanowana głowica. Oczywiście planowanie 0,13 mm jeszcze nie stwarza takich problemów.
W dieslu z założenia (przynajmniej w dobrych warsztatach) pogłębia się gniazda i dociera zawory po planowaniu, więc nie ma problemu. Uszczelka zostaje taka jaka była.
Nawet jeśli ktoś by nie pogłębił gniazd ale dałby grubszą uszczelkę to na 100% masz niższe sprężanie i w najlepszym wypadku gorsze osiągi.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości