Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

brat_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 16:53

Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

Post autor: brat_z » wt wrz 27, 2016 09:30

Witam,
Na początek jeśli taki temat był już poruszany na forum to proszę o przeniesienie przez administratora.

Panowie i Panie, opisze chwilę autko które jest u mnie od minimum 7 lat.
Temat związany z turbiną: (Golf 4 1.9 TDI AHF) na początku wszystko było ok za jakiś czas padła przepływka więc został wstawiony zamiennik i autko ożyło.
Później pojawił się problem ze spadkiem mocy (a że na stałe mam podpięty zegar do pomiaru ciśnienia w dolocie) od razu zobaczyłem że turbo nie działa.
Zegar w łapkę pomiary.. gruszka dziurawa do wymiany (tą wymianą zajęli się panowie mechanicy z Wrocławia gdyż ja mam inny samochód a golfem jeździ siostra do której mam 500km)
Tu zaczęły się schody, po wymianie gruszki autko zaczęło przeładowywać i wchodzić w tryb awaryjny. Panowie ze wspomnianego warsztatu uparli się że do d... jest n75 mówię ok kupię drugi i sam wymienię. Kupiłem wymieniłem i bez zmian dalej przeładowanie.
Że nie miałem czasu na drążyć mocniej tematu dobrze/źle ustawionej gruszki (panowie zapewnili że jest ustawiona tak jak stara) rozebrałem stary n75 przeczyściłem bo może się nie domyka dołożyłem mu sprężynkę pod tłoczek żeby szybciej się zamykał, złożyłem i pomogło. Turbinka ładuje w miarę prawidłowo z dołu lekkie niedoładowanie z racji sprężynki ale później nie ma aż takiego przeładowania i nie wyrzuca błędu:)

Długo tak jeździć nie można bo nie jest do końca ok, więc siostra wjechała znowu do znanych już mechaników z Wrocławia i oni po podmianie na nowy sprawny n75 stwierdzili że turbina do regeneracji i 1500zł w plecy...
Jak to możliwe że turbo do regeneracji skoro:
1. Doładowuje a wręcz przeładowuje gdy na stałe podepnie się podciśnienie (więc chyba ok)
2. nie doładowuje gdy całkowicie odepniemy wężyk od gruszki (tez raczej ok)
3. łopatki sprawne nie zapieczone(sztanga pracuje w całym zakresie więc ok)

(nie posiadam oscyloskopu żeby sprawdzić jaki sygnał idzie na mój n75 a jaki sygnał idzie w innym sprawnym golfie wtedy bym wiedział czy PWM ma prawidłowy kształt)

Mój wniosek albo sterownik albo źle ustawiona gruszka...
jakieś sugestie? POMOCY.... :otepienie:



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

Post autor: indyczes » pt wrz 30, 2016 08:21

Witam.
Nie daj sie nabrać na regeneracje turbiny, jak dla mnie źle wyregulowana sztanga. Tak więc zapinamy VAG-a i metoda prób ustalamy właściwa długość. Inna opcja to dokładne czyszczenie turbinki, może tak być, że mimo iz niby kierownice chodza płynnie to jednak gdzies po rozgrzaniu sie przycinają.
Pozdr.



brat_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 16:53

Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

Post autor: brat_z » pt wrz 30, 2016 10:48

A czy będę w stanie sam rozebrać turbinkę i wyczyścić kierownice? czy na coś trzeba uważać oprócz zaznaczenia jak była skręcona?;)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

Post autor: Sztomel » sob paź 01, 2016 12:39

Podzielam opinię przedmówcy - zakład chce Cię orżnąć na niepotrzebną regenerację turbo -nie jesteś pierwszy i ostatni. Oczywiście, że zmienną geometrię turbo można rozebrać, wyczyścić i poskładać samemu jeśli się zadba o pewne prawidła, które są opisane na necie w całej rozciągłości. Ja właśnie sam sobie to robiłem bo mechanik nie chciał się podjąć czyszczenia turbo - ma takie prawo i tu nie mam mu nic do zarzucenia.
Oczywiście - coś rozbierając trzeba patrzeć najpierw jak to jest skręcone, poza tym potrzebować będziesz mocne (twarde) bity klucza torx T20 do wykręcenia 3 śrub trzymających pierścień zmiennej geometrii itd. - wszystkie porady znajdziesz na internecie w poradach dot. czyszczenia turbo ze zmienną geometrią.
Moim skromnym zdaniem ta firma "zwaliła" nie tylko samo ustawienie długości sztangi ale chyba i całą resztę - można to sprawdzić logując samą grupę 011 dynamicznie i sprawdzając jak ciśnienie rzeczywiste ma się do ciśnienia zadanego w tej właśnie grupie oraz jak wygląda procentowe wysterowanie elektrozaworu N75.


Obrazek

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

Post autor: 21Golfista21 » sob paź 01, 2016 13:13

dokładnie, ale mogli też jak czyścili założyć odwrotnie pierścień od kierownic i tez tak będzie, sam miałem taką sytuację.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

brat_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 16:53

Przeładowanie dziwne zachowanie turbiny

Post autor: brat_z » pn paź 03, 2016 09:10

Dzięki za podpowiedzi:) turbinkę wyczyszczę jak kolega w poście:

viewtopic.php?f=14&t=373199" onclick="window.open(this.href);return false;

Zobaczymy czy pomoże ale wątpię bo nie ma różnicy w pracy sprężarki czy ciepła czy zimna;) (nie pałowałem na zimnym tylko vag-iem sprawdzałem prace sztangi)

efektu na pewno opiszę poniżej:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości