Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » wt paź 21, 2014 22:11

MD2 jestem pewien. Jeśli zrobię tak jak piszesz i okaże się że po jeździe w butli będzie olej to jak rozumiem odma do wymiany?
pironet nie wiem, nie jestem mechanikiem :)

Narazie obserwuję dalszy rozwój wypadków.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: Sztomel » śr paź 22, 2014 00:46

Nie odma tylko turbo. Jak wypniesz wąż z odmy a wąż włożysz do butelki to zaręczam, że w butelce nagromadzi się tylko ciemny osad bez oleju - bo turbo wtedy nie wytwarza podciśnienia i nie zasysa opar odmy. Zaś jak w dolocie, mimo wypięcia odmy, będzie olej to oznacza to tylko tyle, że turbo przepuszcza olej do dolotu i to ono nadaje się do wymiany lub do "regeneracji", której jednak nie polecam z uwagi na złą jakość usług firm regenerujących turba.


Obrazek

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » śr paź 22, 2014 07:36

Turbo było sprawdzane w tym samym dniu co był wymieniany EGR - nie ma żadnego luzu na wirniku więc chyba powinno być w idealnym stanie.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Re: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: pironet » śr paź 22, 2014 07:52

black raven pisze:Turbo było sprawdzane w tym samym dniu co był wymieniany EGR - nie ma żadnego luzu na wirniku więc chyba powinno być w idealnym stanie.
Kolego tak jak koledzy wcześniej podpowiem ci że wcześniejsze objawy czyli olej w egr świadczą o tym że turbina nie jest w dobrym stanie.Olej w egr bierze się z układu dolotowego na którym znajduje się turbina i raczej ona puszcza olej,samo ręczne sprawdzenie nie świadczy o sprawności turbiny.Jedyne zastanawiające w twoim przypadku są suche rury dolotowe a wcześniej jednak był olej w egr - zrozum jedno wyklucza drugie.Olej w egr bierze się z dolotu jesli tam był olej to w dolocie nie może być sucho bo którędy niby poleciał olej do egra?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » śr paź 22, 2014 08:31

WIęc jak wyjaśnić tą zagadkę? Być może turbina była kiedyś robiona, a EGR był nie ruszany i stąd tam pojawił się olej bo nikt nic wtedy z EGRem nie robił - tego nie wiem, nie znam się na tym.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: pironet » śr paź 22, 2014 18:20

Jeśli mechanik cinie wyjasnił powodów wymiany egra i skąd w nim olej to na początek zmień mechanka.ZROZUM - OLEJ W EGR to w 99% przedostający sie olej z turbiny...idący po całym dolocie 1% to odma lub naddatek oleju wywalony odmą.

cytuje italiano_83
Mgła olejowa jest zawsze w układzie doładowania, to w jakiej ilości zależy od kondycji silnika, odmy i turbosprężarki.
a tu cały opisany temat egr
viewtopic.php?f=35&t=511559
poczytaj ,na pewno pomoże


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » śr paź 22, 2014 22:02

Powodem wymiany EGR było to że przepuszczał na grzybku, czy jak to się tam nazywa i nie nadawał się do regeneracji.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: pironet » czw paź 23, 2014 06:54

czyli nie wypluwał oleju ?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » czw paź 23, 2014 08:10

Tzn nie wiem dokładnie o co Ci chodzi niestety. Z tego co wiem od mechanika i co sam potem wyczytałem w necie to miał standardową dla EGR w tych silnikach usterkę. Miałem go osobiście w rękach po wyjęciu i było tam sporo nagaru ( jakieś 3 - 4 mm na ściankach ), ale to chyba też norma?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: pironet » czw paź 23, 2014 19:47

black raven pisze:Ostatnio wymieniany był EGR na fabrycznie nowy ponieważ przepuszczał olej
oto drugie zdanie z początku twoejgo postu.Miotasz się kolego strasznie w zeznaniach.Już nic nie wiem,był olej czy go nie było?ubywa czy nie ubywa?rury dolotu suche czy nie suche?Każdy kto starał ci się pomóc,starał ci sie wytłumaczyć że olej w egr bierze się z dolotu czyli słabej t=urbiny przeważnie.ale jeśli jesteś pewny że turbina jest ok to olej ubywa albo górą albo dołem.Innej opcji nie ma.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » czw paź 23, 2014 22:27

Nie jestem fachowcem żeby opisać łopatologicznie usterkę. Pisałem jasno, że przepuszcza na grzybku bo tak chyba nazywa się ta część EGR pospolicie. No chyba nie jest to inna substancja więc co mam napisać że co przepuszcza grzybek - ropę? Płyn chłodzący? Pisałem jasno, że oleju ubywa od samego początku tego tematu więc nie rozumiem akurat dlaczego się tego " czepiasz " ? O rurach też się wypowiadałem. Więc albo ja się wyrażam nieprecyzyjnie, albo po prostu nie doczytałeś czegoś co piszę.

Ja rozumiem Wasze tłumaczenie i doceniam poświęcony dla mnie czas ale piszę po prostu to co obserwuję.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: pironet » pt paź 24, 2014 06:32

Nie czepiam się kolego ale staram ci się pomóc,jeśli był olej w egr to nie możesz mieć suchych rur dolotowych a tak pisałeś.Jedz do normalnego mechanika który stwierdzi czy w dolocie jest olej czy go nie ma,jak nie ma to zrobi próbę olejową i stwierdzi czy puszczaja pierscienie czy uszczelniacze zaworów.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości