MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: daszczyk » wt gru 14, 2010 22:57

Witam

Proszę o informację co jest za tą plastikową puszką dochodzą tam przewody ?? i drugi poniżej czujniczek z dwoma przewodami wkręcany w środek miedzy wężyki od wtrysków jak widać to na zdjęciu. Proszę o nazwanie tych części bo mam taki problem że coś mi odcina paliwo i kręcę jak bez paliwa. MOże coś z tych urządzeń jest za to odpowiedzialne ?? i jak się zachowuje samochód jak imobilajzer się psuje?? dziękuję Obrazek


Seba

apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: apln » wt gru 14, 2010 23:04

Za czarna puszką jest immo i elektrozawór umożliwiający gaszenie silnika - poczytaj na forum, sprawia problemy.


I am traveler of both time and space...

Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: gluchy1984 » wt gru 14, 2010 23:12

Ja jak tak miałem to sobie zamontowałem pod kierownicą taki mały przełącznik, podłączyłem przez niego ten zaworek do akumulatora(oczywiście gdzieś po drodze bezpiecznik) i prosta zasada do odpalania "on" do gaszenia "off". Przyczyny szukałem wszędzie i w zaworku i w kostce za stacyjką wszytko, było dobre więc dalej nie szukałem i dlatego rozwiązanie j/w.



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: daszczyk » wt gru 14, 2010 23:21

No dobrze czy immo może być problemem w odpalaniu silnika bo piszesz że do gaszenia ??? może się tak zepsuć że kręci jak bez paliwa ?? wszystko już posprawdzałem odnośnie odpalania, jest to bardzo losowe nie zależy od temp. poprostu 5 razy odpali na dotyk a raz kompletnie nic kręci bez ropy jakby kurek zakręcony. Narazie pomaga jak zleje pompę gorącą wodą to łapie ropę i odpala tego też nie rozumiem.


Seba

Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: gluchy1984 » śr gru 15, 2010 10:05

Własnie tak samo u mnie było, nie było reguły. spowodowane jest to tym że nie dochodzi napięcie do tego zaworku na pompie i on nie puszcza ropy.
Wtedy tylko kręci i nic. Na forum jest duzo opini że głównie winę za to ponosi taka kostka przy stacyjce.
O odpalaniu i gaszeniu napisałe, ponieważ jak podłączysz ten za worek bezpośrednio od akumulatora(odłączając jednoczesnie seryjne kabelki) to będziesz go albo otwierał aobo zamykał. Do odpalenia otierasz i tak pozsotawiaasz na czas pracy silnika (jazdy) w moenice gdy chcesz zgasić auto wyłączas.
Ja w zime szedłem rano do kisoku to sobie sotawiałem odpalone auto, wyjmowałem klucze, zamykałem auto is zedłem do kiosku:)
Oczywiście odłączałem wtedy wtedy wszelkie odbiorniki elektryczne, bo jak wyjmiesz klucze to nie ma ładowania na aku.



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: daszczyk » śr gru 15, 2010 20:44

jutro wywalam immo i puszczam bezposrednio napięcie do tego zaworka zobaczymy co będzie.


Seba

Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: gluchy1984 » śr gru 22, 2010 12:48

daszczyk pisze:jutro wywalam immo i puszczam bezposrednio napięcie do tego zaworka zobaczymy co będzie.
Witam
"daszczyk" Jakieś newsy w temacie ?



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK3 co to za części w pompie ?? silnik AAZ

Post autor: daszczyk » ndz gru 26, 2010 19:52

Wywaliłem immo i jak ręką odjąć pali na dotyk !! nawet nie dławi się przy odpalaniu jak było przed wywaleniem. pozdro


Seba

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 37 gości