mruga kontrolka oleju i padł obrotomierz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tttadziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:30
Lokalizacja: wlkp

mruga kontrolka oleju i padł obrotomierz

Post autor: tttadziu » wt lis 18, 2008 10:11

Witam i pozdrawiam wszystkich, to moje pierwsze tu pisanie.
Problem dotyczy silnika 1,9TD, nagle, równocześnie zaczęła mrugać kontrolka oleju i spadła wskazówka obrotów. Podmieniałem czujniki przy filtrze i w głowicy, dotykałem przewodem od nich do masy, sprawdzałem ciśnienie oleju do turbiny a kontrolka mruga dalej. Chyba jakieś zwarcie, ale nie mogę znaleźć gdzie. Auto już tak jeździ rok, oczywiście olej w normie. :(
ma ktoś pomysła


tttadziu

Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » wt lis 18, 2008 11:20

Kabelek od obrotka przy altku (złącze W)nie łączy,albo nie masz ładowania,Podczas pracy silnika na akumulatorze musisz mieć ok 14V.Jak jest tyle to szukaj przerwanego lub zaśniedziałego kabelka na altku
Pozdro



tttadziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:30
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tttadziu » czw lis 20, 2008 03:45

kITA pisze:Kabelek od obrotka przy altku (złącze W)nie łączy,albo nie masz ładowania,Podczas pracy silnika na akumulatorze musisz mieć ok 14V.Jak jest tyle to szukaj przerwanego lub zaśniedziałego kabelka na altku
Pozdro
Ładowanie jest dobre, no i auto już rok tak jeździ. Teraz wiem jaki konkrektnie kabelek zrewidować, - dzięki (oby to było to)


tttadziu

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » ndz lis 23, 2008 13:05

Mam to samo od sierpnia sprawdzałem altek śmiga dobrze,wstawiłem inny licznik i też miga smarowanie,przewody wzrokowo ok chyba odwiedzę mechanika napewno gdzieś kabel nie łączy :hmm:



seba-stian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 19, 2007 22:33
Lokalizacja: OKR......
Kontakt:

Post autor: seba-stian » ndz lis 23, 2008 13:39

kolega mialten sam roblem (chodzi mi tylko o kontrolke oleju) tyle zew silniku benzynowym 1,6. szukal i kombiowal na wszystkie sposoby odwiedzil chyba wszystkie warsztaty w okolicy i nikt mu nie mogl pomoc. To co zrobil to byla tylko wymiana licznika i problem znikl nie wiem na jak dlugo niestety krotko po zmianie licznika era jego golfa dobiegla konca. Wypadek -->kasacja



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » ndz lis 23, 2008 17:49

kITA pisze:Kabelek od obrotka przy altku (złącze W)nie łączy
to jest przyczyną ... to że poruszasz kabelkami nic Ci nie da...weź porządnie odepnij tą wtyczkę, poczyść zaśniedziałe na pewno styki i podłącz z powrotem ... miałem to samo, zabiegł zniwelował problem w 100%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 46 gości