Środki do konserwacji dachu cabrio

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Środki do konserwacji dachu cabrio

Post autor: JPerez » pt paź 28, 2005 16:51

Jak już podjęlismy temat wymiany dachu może byśmy się zajęli również i konserwacją. Jeśli ktokolwiek ma dojście do środków konserwujących w dobrych cenach lub przetestpwał już jakieś, warto by podzielił się z nami tymi informacjami.

Pozdrawiam


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

goose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 07, 2005 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: goose » śr lis 09, 2005 18:32

ja mam szmate materiałową a nie "cerate" i powiem szczerze że konserwacja tego typu materiału u mnie polega na ... absolutnym braku konserwacji. :grin: żadnych środków chemicznych, żadnego moczenia szamponem przy myciu rupcia, tylko i wyłącznie szczotkowanie szczotką na sucho (kurzowi mówimy w ten sposób "precz") a potem biężaca letnia woda ze szlaufu... i to działa, na stan dachu nie narzekam :chytry:



Karbolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 05, 2005 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karbolet » czw lis 10, 2005 10:58

Ja próbowałem chyba wszystkiego łącznie z olejkami na dupę noworodka. Wszystko ma dobry krótkotrwały efekt wizualny, praktyczny już mniej, nie zauwazyłem, żeby dach pękał mniej... niestety, oryginałki mają swój wiek i muszą pękać w ziemskiej atmosferze.
Dodatkowo, irytuje mnie jak tłuszcz nałożony na dach po pewnym czasie spływa i tworzy zacieki, zwłaszcza pod listwą.
Aha, i jeszcze jedno - kiedyś będąc nad morzem kupiłem jakiegos plaka na stacji benzynowej, żeby morze zobaczyło jaki to mam czarny dach. Upał był jak trzeba, wypsikałem całość i zadowolony z efektu dojechałem na miejsce. Krótko potem zobaczyłem, że w miejscach bezpośredniego natryskiwania materiał zmienił kolor na coś w rodzaju siwego nalotu, który zawsze się uwidacznia, kiedy dach jest czysty i bez środków konserw. na nim.



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » czw lis 10, 2005 11:17

heeheheeheh a kto Plakiem smaruje dach?
Tak poważnie to do materiałowych dachów VW proponuje środki i są naprawdę dobre.Sam przetestowałem na aucie .Koszta to około 80-90 zł. za komplet czyli środek do czyszczenia i impregnat(nawet materiał "sonnenland" niestety ale raz na 6-8 mieś. powinien zobaczyć ten specyfik mimo ,że jest sam z siebie nie przepuszczający wody itd.).
Dachy z PVC - też widziałem do nich środek z "żółwikiem " w przezroczystej butelce ,różowy wyglądał jak środek do mycia szyb - koszt jakieś 30 zł. chyba,nie pamiętam dobrze.
Cóż jak ktoś chce to tylko kwestia poszukania :):):)


Pozdrawiam Skolu


www.mk1cabrio.mojeforum.net

Karbolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 05, 2005 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karbolet » czw lis 10, 2005 11:52

Jasne, ale wszystko jest kwestią czasu poszukiwań. Ja to robiłem 2 lata temu i naprawdę mialem dobre chęci. Gadałem na przykład ze wspólnikiem firmy robiącej kosmetyki sunny car czy coś takiego.
Ale nauka jest taka, że tanich rzeczy nie należy używać. Tania chemia zabija ;)



Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » czw lis 10, 2005 20:00

Dzisiaj sie dowiedzialem ze najlepszym sposobem doimpregnacji dachu jest spray do impregnacji namiotów. Łatwo dostępny ( w każdym sklepie sportowym) i nie drogi, a podobno niezle dziala.


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: VipeQ » czw lis 10, 2005 23:02

no siem dowiedziałes :) opłacało sie przyjechac :grin:



Awatar użytkownika
Panek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 12, 2004 13:41
Lokalizacja: Łomianki/Wawa/Slupsk

Post autor: Panek » ndz lis 13, 2005 16:33

ja mam dach kryty plastikiem i szarpnolem sie na kosmetyki z ASO AUDI,fajny efekt tylko w portfelu znacznie lzej a jak niemam juz nic pod reka to plakiem psikam i jest super :)


..::!!!!najlepsza muzyka to ryk silnika!!!!::..

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw lis 17, 2005 16:59

skolu, gdzie widziałeś ten środek do konserwacji PVC ??

Ja szukałem i nic nie znalazłem :( W ASO VW nawet nie wiedzą że coś takiego jest :(
A może macie jakieś namiary ??
Najlepiej net lub Wa-wa bo tam często jest mój starszy :)



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » czw lis 17, 2005 21:28

Ten środek do PVC widziełem u Zasady w salonie(VW na Pradze).Nie ma już go bo Perez na drugi dzień ,po tym jak mu powiedziełm ,był i już ktoś środek ten kupił.Puki co nie ma go tam nadal.Jeśli tylko będzie to dam wam znać :)



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw lis 17, 2005 21:32

OKI. Albo chociaż dokładną nazwe i frme tego środka to już łatwiej bedzie szukać ;) :)



goose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 07, 2005 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: goose » ndz kwie 16, 2006 16:40

skolu pisze: Tak poważnie to do materiałowych dachów VW proponuje środki i są naprawdę dobre.Sam przetestowałem na aucie .Koszta to około 80-90 zł. za komplet czyli środek do czyszczenia i impregnat(nawet materiał "sonnenland" niestety ale raz na 6-8 mieś. powinien zobaczyć ten specyfik mimo ,że jest sam z siebie nie przepuszczający wody itd.).
Skolu a jak to się robi? :chytry:
ten środek do czyszczenia to spray? czy może jakiś koncentrat do rozcieńczania w wodzie? mam tym umyć dach tak jak normalnie karoserię?
i jak wyschnie to wtedy spryskać impregnatem?



misza_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 00:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: misza_m » pn kwie 24, 2006 10:46

Znalazłem cosik takiego http://www.liquimoly.pl/index2.htm trzeci od dołu w zakładce KOSMETYKI. Tylko nie napisali do jakich dachów. A druga sprawa tylko prosze sie nie śmiać, dach PCV ładnie wygląda natarty pastą do butów, nie brudzi, dostał intensywnego koloru i nie schodzi po deszczu :)



Ger

Post autor: Ger » wt kwie 25, 2006 14:26

Ja mam pokrycie dachu wymienione
jest pokryte skają i co do konserwacji to nic nie robię
tylko myję wodą z płynem
:okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości