Golf Mk3 : Błękitny Madafaka

Modele Volkswagenów w róznych skalach
Awatar użytkownika
Arnold95
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn gru 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Golf Mk3 : Błękitny Madafaka

Post autor: Arnold95 » sob sty 22, 2011 14:58

Odbiłem od kolegi swój stary model. Czego ten model już nie przeżył, do Polski przyleciał z Kijowa, był złamany w pół, miał już 3 właścicieli w kraju, metal miękki niczym cyna...

No ale do rzeczy, staram się naprawić największy błąd jaki zrobiłem, czyli przerabianie go, oraz sprzedaż. Trafił do mnie od trzeciego właściciela prawie w identycznym stanie w jakim wysłałem go do drugiego, miał tylko trochę więcej szpachli i nieudane lampy.

Stwierdziłem, że trzeba wynagrodzić mu to co przeszedł, i zrobić go porządnie, postawić w gablotce, i nie ruszać.

Zabrałem się do prac, wyszlifowałem wszystko na gładko, dorobiłem listwy, klamki, ścianę grodziową, zaślepiłem otwory po zawiasach w podszybiu i mały fail, przy doginaniu, żeby klapa nie ocierała o dach urwałem zawiasy :(

Już tego nie naprawię, więc klapa będzie na stałe, półka we wnętrzu będzie usunięta, a w bagażniku skromna zabudowa. W komorze będzie półgładko, zostaną najważniejsze elementy, wylecą takie rzeczy jak akumulator, nagrzewnica, zbiornik spryskiwaczy oraz wyrównawczy.

Jako, że front wyglądał bardzo słabo, pociąłem grill na lampy H1+H1 od brata z firmy Fujimi, tu się przycięło, tu się zeszlifowało i weszło. Wszystkie klosze też będą z Fujimi.

Stylistycznie chcę czegoś innego, czego jeszcze w modelu nikt nie robił, na 100% wnętrze będzie nowe, trochę handmade, trochę swapów z innych modeli.

Chcę nie kończyć go zbyt szybko, ale zrobić porządnie, bez niedoróbek.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Felgi będą od Corvetty C4, opony z naciągiem, lekko wystawione.

Stylistycznie też jestem już wszystkiego pewny, będzie tak:

Obrazek

Obrazek


W modelu usunąłem już ślady po zawiasach maski i klapy, i zabieram się za wycinanie zbędnego metalu w komorze.


Obrazek

Awatar użytkownika
Yamakashi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 16:24
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Golf Mk3 : Błękitny Madafaka

Post autor: Yamakashi » sob sty 22, 2011 22:04

Plany na model super ! Ale jak wyjdzie ? Zobaczymy , bd śledził temat ;)


CONTINENTAL ContiEcoContact CP 195/65 R15 91V Z NOWYM STALAKIEM ORI VW SPRZEDAM !!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość