Zwykle soczewki a bixenony

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
pastor914
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 12:29
Lokalizacja: Białystok

Zwykle soczewki a bixenony

Post autor: pastor914 » pt sty 13, 2012 00:44

witam
panowie, pytanie następujące- czy posiadając zwykłe soczewki h1 można zainstalować w nich żarniki bixenonowe adekwatne do żarówki siedzącej w soczewce??
bd to spełniało swoje zadanie i w niczym nie kolidowało??

doskonale nam znany i szanowany pan Mapet udostępnia nam zestaw o nazwie ''Soczewkowy Bi-Xenon KIT + Ringi''. zestaw zachęcający, lecz jego kształt nie pozwala nam go ładnie osadzić w odbłyśniku starej lampy... po drugie sama fraza RINGI odrzuca mnie niemiłosiernie.
pytanie drugie: czy kupując ten zestaw można by było w jakiś sposób odłączyć te cholerne ringi??
pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bf897dce72e42ebc.html[/img]

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zwykle soczewki a bixenony golf II

Post autor: Johnatan » pt sty 13, 2012 01:15

Po pierwsze drogi kolego. Xe w golfie to inwestycja na krótką metę. Zabiorą ci i tak i tak dowód, tak jak mi.
pastor914 pisze:czy posiadając zwykłe soczewki h1 można zainstalować w nich żarniki bixenonowe
po drugie.. Nie wiesz co oznacza słowo Bixenon. Wydaje ci sie że to cos lepszego.. troche zajeżdża techniką, coś z angielskiego podwójce i xenonowe.. no no to wypas. Nie ma takiego czegoś jak bixenonowy palnik (albo może wiem inaczej)
Bixenon to wersja projektora, oznacza to że projektor posiada światło mijania i światło drogowe. Obydwa światła świecą na tym samym żarniku. Żarnik zachowuje tą samą pozycje, świeci tak samo. W bixenonie przesłona sie chowa dlategop mamy długie światła. Jego brat bliźniak Bihalogen, jest to prjektor o tej samej zasadzie działania lecz działa na halogenową żarówkę.
pastor914 pisze:bd to spełniało swoje zadanie i w niczym nie kolidowało??
Teoretycznie tak, lecz niektórzy widzą różnicą. Nie wiem w czym czy w odłbyśniku czy w czym? ja widzę tylko różnice w soczewce. Soczewka halogenowa jest cała krystalicznie czysta lub ma różnego rodzaju zmatowienia, na środku lub pasek na dole. W każdym bądz razie soczewka ma mieć dobry światło cień i nie razić.
pastor914 pisze:fraza RINGI odrzuca mnie niemiłosiernie.
a ja jak to słysze to nie śpie przez tydzień.
pastor914 pisze:czy kupując ten zestaw można by było w jakiś sposób odłączyć te cholerne ringi??
Zależy. Kiedyś to widziałem ale nie wiem czy to jest światło postojowe czy mijania. Jak postojowe to odłączamy kabelek a jak jest to światłowód od światła mijania to pozostaje nam wymontowac ring i zamalować żeby nie świecił.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pastor914
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 12:29
Lokalizacja: Białystok

Re: zwykle soczewki a bixenony golf II

Post autor: pastor914 » pt sty 13, 2012 11:48

czyli kolego szkła soczewek przystosowanych do halogenow różnią sie od tych dedykowanych do xenonow oraz główna różnica jest przysłona zmieniająca światła długie na krótkie,dobrze rozumiem??
mając u siebie takowe światełka nie byleś z nich zadowolony?? lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie zwykłej soczewki pod halogen i nie inwestowanie ta technologie??
czy żeby zmienić jakość ,intensywność światełek w autku zamiast xenonow najmądrzejszym rozwiązaniem byłby montaż przekaźników świateł i dobrych żarówek czy jakieś soczewki bi halogenowe????


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bf897dce72e42ebc.html[/img]

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zwykle soczewki a bixenony golf II

Post autor: Johnatan » pt sty 13, 2012 14:24

pastor914 pisze:czyli kolego szkła soczewek przystosowanych do halogenow różnią sie od tych dedykowanych do xenonow oraz główna różnica jest przysłona zmieniająca światła długie na krótkie,dobrze rozumiem??
Tak kolego dobrze rozumiesz choć znają nie ukrywam że na halogenowej soczewce też bedzie dobrze świecić ale nie moze być ona cała matowa.
pastor914 pisze:mając u siebie takowe światełka nie byleś z nich zadowolony??
Byłem bardzo zadowolony. Miałem je wypoziomoiwane,wszystko widziałem i nikt mi nie mrugał że go raziłem. Straciłem dowód i powiedziałem sobie że chrzanie tak interes, w moim miescie policjanci są cienci na VW BMW Honda
Nie inwestuj w Xe bo i tak je zdemonotujesz. Zainwestuj w przekaźniki. Ja mam takie zainstalowane nad skrzynką z bezpiecznikami. Nie montuj ich pod maska bo zgniją. Jak chcesz mieć projektory to zainwestuj w Halogen lub BiHalogen na żarówkę H7. Nie oszukujmy sie żarówka kosztuję 25zł i kazdy nowy samochód ma ta żarówkę wiec chyba jest najlesza. Poszukaj sobie jakiś oponi o typach soczewek, sa gładkie, z plamką na środku, z plamką na dole, prązkowane całe, całe matowe. Proążkowane są od Xe, ja takie mam na bihalogenie i mam słabsze światła niż mk4 ori hella. Zastanawiam sie powoli nad regeneracją odbłyśników 150zł. Mam też zamontowane z przodu szyby 4,5mm od okien bo są krystalicznie przeźroczyste i 20% wiecej światła w porównaniu do autopala.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pastor914
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 12:29
Lokalizacja: Białystok

Re: zwykle soczewki a bixenony golf II

Post autor: pastor914 » pt sty 13, 2012 15:17

rozumiec :pub:
dzieki za kowersacje
pozdro


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bf897dce72e42ebc.html[/img]

Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości