[mk2] Światła do jazdy dziennej

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » sob gru 01, 2012 17:27

Halogeny, zamieniki omijać szerokum łukiem. Depo, FK i inne na soczewce są tragiczne - pękają, nie mają lustra wewnątrz. Te na lustrze świecą tak sobie. Lepiej zainwestować w ori halogeny i doprowadzić je do stanu używalności.



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: ZALEK » sob gru 01, 2012 22:09

skaktus, czyli rozumiem ze depo się sprawdzi? http://allegro.pl/halogen-halogeny-vw-g ... 54282.html" onclick="window.open(this.href);return false;


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » ndz gru 02, 2012 16:28

Napisałem omijać szerokim łukiem. Do mk3 szukałem halogenów, tylko po to aby zdobyć nowe klosze i wnętrze - wszystko co miałem w rękach, bez względu na firmę było tragedią. To praktycznie się nie świeciło.



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: ZALEK » ndz gru 02, 2012 16:51

skaktus, tylko weź znajdź oryginał w stanie bdb. lub kup nówki hella....


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Exide
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: wt sie 17, 2010 00:50
Kontakt:

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Exide » ndz lut 03, 2013 04:55

Nie wiem, czy temat nadal aktualny, ale może dla potomności się przyda, bo dość uniwersalny...

Ja jakieś 3 lata temu, jak Mk2 używałem typowo jako auto z punktu A do B, a na stylistyce mi nie zależało, miałem Wesem 2x 21W do jazdy dziennej na przekaźniku. Fakt, nie pobierały mocy mało, ale i tak zdecydowanie mniej niż 2x 50W + 2x5W postojówki (nie licząc ośw. tablicy i tylnych lamp), co - zwłaszcza zimą - dawało dużo jeżeli o aku i silnik 1.3L chodzi.

Zamontowałem je może trochę śmiesznie, ale IMO mniej szpecąco niż gdybym montował je pod św. mijania czy zamiast nich wsadził LEDy (które wtedy kosztowały śmiesznie dużo, nawet w przypadku tych najtańszych, najprostszych, nie mówiąc o porządniejszych)

Obrazek

Obrazek


[Golf Mk1 GX 1.5d - "Złomek"] "I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: marcinek84 » ndz lut 03, 2013 16:20

Exide, trzeba tylko pamiętać o tym ze tablica ma 52cm a minimalny postęp między lampami wynosi 60cm. jak byś trafił na wrednego to mógł by powiedzieć że brakuje Ci około 2cm odsunięcia od ramki tablicy.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Exide
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: wt sie 17, 2010 00:50
Kontakt:

Re: [mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Exide » ndz lut 03, 2013 17:09

marcinek84 pisze:Exide, trzeba tylko pamiętać o tym ze tablica ma 52cm a minimalny postęp między lampami wynosi 60cm. jak byś trafił na wrednego to mógł by powiedzieć że brakuje Ci około 2cm odsunięcia od ramki tablicy.
Masz rację, ale miałem chyba z 5 kontroli - dużo jeździłem w dłuższych trasach - i każdy z policjantów (a nawet ITD mnie raz ściągnęło rutynowo kontrolując) tylko zerknął na homologację, ustawienie i czy włączają się po przekręceniu kluczyka, jak powinny, pogratulował pomysłu i puszczał w drogę nawet bez pouczenia ;). Do tego za każdym razem na przeglądzie, pan czepialski (sonda w wydechu, pomiar spalin, ustawienie świateł itp.) nigdy nie miał zastrzeżeń.

Myślę, że te 8cm nie robiło im widocznie aż tak wielkiej różnicy i woleli skupiać się na krzywo ustawionych ksenonach i tym podobnych smaczkach w pozostałych samochodach :helm:. Dlatego też nie ruszałem nic i jeżdżą tak do teraz u obecnej właścicielki, koleżanki, a dopiero jakieś dwa miechy temu spaliła się pierwsza żarówka :hmm:, a robi nim miesięcznie jakieś 500km po mieście...

Znajomy miał natomiast zamontowane okrągłe Wesemy, jak pisano już w tym wątku wcześniej, w miejscach halogenów na pełnym zderzaku i dwa razy doczepili się właśnie mundurowi, że za szeroko zamontowane :goof:.


[Golf Mk1 GX 1.5d - "Złomek"] "I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

Obrazek

Glodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:06
Lokalizacja: iława

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Glodzilla » śr lip 20, 2016 18:05

Witam nie będę zakładał nowego tematu w szeroki zderzaku obecnie mam zamontowane halogeny i tam bym chciał przerobic na dzienne co wsadzić w środek tak by ta pieprzona policja się nie czepiała bo zarobiłem juz mandat



Homercarpainter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:36
Lokalizacja: Łuków

Re: [mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Homercarpainter » ndz kwie 30, 2017 19:39

Nie wyświetlają mi się obrazki które wstawił Exide, ale domyślam się ze chodzi o lampy zamontowane pod zderzakiem. Podoba mi się ten pomysł, bo chyba jakoś tak były montowane halogeny oryginalnie w mk1. Więc wyglądało by to trochę jak ori halogeny. Od dawna już myślałem nad dziennymi do mojego Goofiego, ale nie chciałem popsuć klimatu starego auta jakimiś ledami... Pomysł z tymi lampami WESEM na zwykłe żarówki przypadł mi do gustu. Chodzi mi po głowie przy okazji pomysł, aby przerobić w takich lampach gniazdo i zastosować żarówkę dwuwłóknową. Na przykład H15, czyli 15/55W. Do jazdy dziennej 15W a na pozycyjnych czy krótkich, włączamy przełącznikiem 55W i mamy coś na kształt halogenów. Choć możliwe że światło byłoby jakoś dziwnie rozproszone...



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: marcinek84 » czw maja 11, 2017 15:24

Homercarpainter, w takiej lampie Wesem jak włączył byś 55W we mgle to byś jeszcze gorzej widział bo ta lampa rozprasza światło we wszystkie strony a przeciwmgielne rozpraszają tylko na boki aby jak najmniej światła szło w górę. Glodzilla, jak byś chciał się bawić to można spróbować wesem HM4 one sa okrągłe, ale musiał byś zrobić jakąś ramkę aby nie mieć takiej dziury dookoła. Ja kiedyś coś takiego zrobiłem, miałem pęknięty zderzak zamiennik więc nie było mi szkoda kleić mata i żywicą :)
https://images8.fotosik.pl/1043/1e47d605487b38d8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Homercarpainter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:36
Lokalizacja: Łuków

Re: [mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Homercarpainter » sob maja 13, 2017 00:15

Tak też mi się wydaje... Poza tym, żarówka H15 nie wejdzie w lampę, jest za długa. Może ta diodowa by weszła na styk. Można by się pobawić w przeróbki, ale chyba szkoda zachodu z powodów o których piszesz. Jednakże, kupiłem te prostokątne Wesemy, podłączyłem dziś jedną pod prostownik i poświeciłem wieczorem. Świeci dość dużym "rozproszeniem", ale wyraźnie odcina granice oświetlania. Innymi słowy, świeci takim dużym prostokątem. Tyle że te lampy muszą być ustawione tak, aby wręcz raziły w oczy kierowców, czyli podniesione jakby... We mgle faktycznie będzie oślepiało a nie oświetlało. Jak już zamontuje jako dzienne, to sprawdzę też we mgle i wtedy pomyślę.
A co do samych lamp, to naprawdę solidny wyrób, nie żadna Chińszczyzna. Szklane klosze z homologacją, chromowane odblaski. Na tej żarówce 21W tak po oczach dają, że kolega myślał że to halogen. Plastikowe, solidne obudowy a w środku gruba silikonowa uszczelka. W komplecie kabelki, uchwyty i przekaźnik. Warte kupna.
Gdybym miał szeroki zderzak jak Twój, też bym tak zrobił z tymi lampami. U mnie jest wąski i w sumie tak mi się bardziej podoba bo to mój wymarzony model, z czasów gdy o takim aucie, to mogłem tylko śnić...;-) A teraz proszę, stoi w garażu... Po latach uzbierałem na mój wymarzony wóz;-) Marzenia czasem się spełniają :-P



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: marcinek84 » sob maja 13, 2017 07:28

Homercarpainter, ten szeroki to był zamiennik A że jakiegoś kota zachaczylem na ekspresowce to trochę pękł i tak się pobawilem z żywicą. Teraz mam wąski jak był w oryginale i bardziej mi pasuje gti zderzak do czerwonego :). Jedyny minus u mnie tych prostokątnych lamp to sniedzialo na stykach żarówki albo jak miałem jakieś gorsze żarówki, najlepiej świeciło na 20 letnich żarówkach japońskich z mazdy :). Co do oslepiania to fakt dają nieźle i kilka razy ktoś się burzyl abym halogeny wyłączył na radiu. Tak wyglądało dwa lata temu
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Homercarpainter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:36
Lokalizacja: Łuków

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Homercarpainter » ndz maja 14, 2017 22:13

O właśnie, super! Dzięki za zdjęcie :pub: Wyglądają jak oryginalne halogeny w starym aucie GTI, podoba mi się:-) Tak samo zamontuję. A z tymi żarówkami to chyba faktycznie jak i z tymi nowymi częściami... Znajomy kupował nowe, te małe żaróweczki do podświetlania zegarów i ciągle mu się paliły, aż pojechał na szrot, wyciągnął ze starego Golfa i jak mu zamontowałem, tak świeciły latami:-)



Homercarpainter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:36
Lokalizacja: Łuków

[mk2] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Homercarpainter » ndz gru 17, 2017 22:30

Mam i ja :bajer:
Od dawna już, tylko tak mi się zeszło, żeby się pochwalić...
We mgle konkretnej, jeszcze nie miałem okazji testować, ale przy lekkiej nawet tak po ziemi świecą...Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości